Skocz do zawartości

Inwentaryzacja z kolektorem danych? + jaki wybrać do Nexo?

Polecane posty

Czy ktoś robi bieżące inwentaryzacje/kontrole stanu w subiekcie Nexo z kolektorem danych? Nasza ostatnia inwentaryzacja mocno rozjechała nam magazyn ;) za późno się zorientowałem, że program sam zsumuje częściowe spisy... i zamiast zrobić oddzielne to sam to sumowałem i porobiłem babole… (chyba). 

1. Zastanawiam się teraz aby puścić pracownika z kolektorem danych (nie posiadam), aby półka po półce spisał co mamy i aktualizował stany magazynowe... Całość odbywałaby się w trakcie sprzedaży i tu pytanie.. Jak to zrobić? W tesco itd. często widać ludzi z czytnikami sprawdzającymi półki... Klienci ciągle coś wyciągają... więc też pewnie mają rozjazdy... Ktoś działa w ten sposób? Podpowiecie? Mamy towar rozrzucony po 3-4 pomieszczeniach... sklep/podręczny magazyn/"większo-ilościowy"... więc zdarza się, że produkt jest w trzech różnych miejscach... Zrobiliśmy integracje stanów magazynowych ze sklepem/i teraz kwiatki w brakach są dość mocno dotkliwe :/ a rozjazdy magazynowe będą pewnie zawsze, więc chcielibyśmy skończyć z 1 roczną inwentaryzacją...

2. Gdy już pkt 1 może ktoś podpowie... to drugie pytanie brzmi, jaki sprzęt warto wybrać? działa z nexo? Nie każdy produkt posiada kod kreskowy, nie mamy wifi w całym budynku... raczej bezprzewodowy? Docelowo myślę, aby zrobić aby taki kolektor wykorzystywany był też do kompletacji zamówień? nie wiem czy da się pod kolektory pisać własne aplikacje? Ewentualnie na co zwracać uwagę? 

Ktoś coś podpowie? bo raczkuje w temacie ;)

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Miałem do czynienia z Zebex Z-9000 - Podsumuję jednym słowem - DRAMAT ! który omijać szerokim łukiem. To jest tylko bardziej rozbudowany czytnik kodów kreskowych z dodatkowym wyświetlaczem (tekstowym o niskiej rozdzielczości - małej ilości znaków). Podobny efekt można uzyskać z bezprzewodowym czytnikiem kodów kreskowych wyposażony w symboliczną pamięć za kilkadziesiąt złotych ... A nie za półtora-tysiąca ! Miałem wrażenie, że cofnąłem się w czasie.

Ja i pewnie większość użytkowników oczekujemy czytnika działającego przynajmniej na Windows CE na którym będzie widać stan magazynowy (przynajmniej offline) a najlepiej na Androidzie gdzie bez problemu można by było połączyć urządzenie do wewnętrznej sieci WiFi

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.02.2019 o 13:07, Mariusz Białek napisał:

Używamy MOTOROLA MC2180 z Elzab Kolektor CE i działa.

Tak zapytam.

Na stronie insertu nie są wymienione jako kompatybilne. Miałeś z tym problem czy coś kombinowałeś żeby dostosować ?

 

Jestem na etapie dostosowanie wszystkiego  do kolektora danych i nie wiem na który się zdecydować

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.11.2019 o 17:06, Mariusz Białek napisał:

Do kolektora jest aplikacja pośrednicząca i przez nią odbywa się komunikacja. Trzeba spróbować. Każdemu coś innego będzie się podobało. Nam wystarcza.

Pracujecie na różnych jednostkach miary dla danego towaru?

 

Jeżeli tak, to jak sobie radzicie z tematem?

 

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Poszukuję tanich kolektorów, które posłużą mi tylko raz w roku do inwentaryzacji i stworzenia spisów inwetaryzacyjnych.

Mam kolektor Zebex Z-9000 + Program Elzab Kolektor Plus. Generalnie działa to dobrze ale wydawanie 1500 zł aby to leżało i przydatne było tylko raz w roku do inwentaryzacji to jakoś średnio mi się widzi. Chciałbym kupić 5-6 takich urządzeń.

Myślałem aby kupić kolektor typu Zebex oraz dokupić do nich sof jak ten który znajduję się w zebexach. Czy ktoś ma takie rozwiązanie.

Do przyjęci używa kolektorów zebry z programem 4mag. Ale to jeszcze bardziej drogi temat aby używać tego tylko na inwentaryzacje. 

Link to postu

Może coś takiego:

Serwer Novitus https://www.novitus.pl/pl/produkty/systemy-auto-id/oprogramowanie/manager-nexo-online.html

Do tego soft na androida https://www.novitus.pl/pl/produkty/systemy-auto-id/oprogramowanie/novimag-ar-dla-systemu-android.html ( możesz wystawiać zamówienia, WZ, PZ, kompletować dostawy i wiele innych rzeczy - poczytaj) i wszystko on-line

Tylko trzeba trochę zapłacić.

Link to postu

Druga opcja to ten program

https://www.artoit.pl/moduly/nexo/import_dokumentu.html#nav  możesz kupić na 30 dni, rok i dożywotnio.

Dzięki niemu zaciągniesz do NEXO PRO spis z excela lub csv

Mam ten program i dodatkowo do zaciągania asortymentu https://www.artoit.pl/moduly/nexo/import_towarow.html#nav. Nie wyobrażam sobie życia bez nich.

 

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...