Skocz do zawartości

KFS do zwykłej FS nie zwraca materiałów poprzez KWZ

Polecane posty

Wystawiono zwykłą FS(w) w specyfikacji tej faktury znalazła się usługa z doczepionymi materiałami (funkcja: "potraktuj towar jako materiał")
Przy próbie korekty KFS, nie są zwracane poprzez KWZ materiały na magazyn.

Sporo różnych tematów zgłaszałem więc już sam nie wiem czy i o ten gdzieś pośrednio nie zahaczyłem.
Nie mniej, jest na tyle ważny i uciążliwy, że proszę o pilną interwencję.
Używamy ver. 21.0.3.

Jak sobie poradzić póki nie naprawicie tego docelowo? 

Link to postu
8 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

A kiedy macie zaplanowaną poprawkę tego tematu?

To wcale nie jest takie oczywiste, że ma to zostać poprawione. Jest sporo usług, do wykonania których zużywa się materiały, których nie można zwrócić po wykonaniu usługi; np.: farba, zaprawa murarska, wszelkie materiały jednorazowego użytku. Jeśli taka funkcja miałaby powstać, to tylko jako opcja.

Link to postu
Dnia 15.10.2018 o 20:20, Jacek Izydorczyk napisał:

To wcale nie jest takie oczywiste, że ma to zostać poprawione. Jest sporo usług, do wykonania których zużywa się materiały, których nie można zwrócić po wykonaniu usługi; np.: farba, zaprawa murarska, wszelkie materiały jednorazowego użytku. Jeśli taka funkcja miałaby powstać, to tylko jako opcja.

Zgadzam się Panie Jacku, są różne sytuacje, takie jak Pan przytoczyła ale i przecież następujące gdzie może istnieć potrzeba korekty materiałów:

1.  Wystawienie FS(W) przed wykonaniem usługi, wówczas podłączony materiał jest pewnym założeniem z jakich materiałów zamierzamy skorzystać w tym projekcie
2.  Oczywiste pomyłki gdzie wystawiono fakturę która nigdy nie powinna powstać, którą z rozmachu wpuszczono do obiegu
3.  Sytuacje gdzie wymagana jest korekta z jakiś powodów i część lub wszystkie materiały można odzyskać, np. w wyniku demontażu.


Mówiąc krótko, zgadzam się, że musi to być opcjonalne i zawsze do decyzji użytkownika.
Najwygodniej byłoby gdyby korekta przenosiła strukturę usługi i podłączonych materiałów w formatce (tak jak to jest pokazywane na FS) a użytkownik z ręki mógłby korygować nie tylko usługę ale i dołączone materiały. Tak byłoby najwygodniej!


Dziś wcale nie jest optymalnie, bo wystawiając KFS zakłada się, że materiały nie powinny nigdy wrócić na magazyn a to jak dowiodłem w punktach 1/2/3 ubogo opisuje życie.

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Panie Darku,

To chyba niestety nie działa.
Na przedmiotowej fakturze typu FS(W) mam zwykłe towary ale również usługę z dołączonymi materiałami (potraktuj jako materiał).
Wchodząc w WZ automatyczną (do w/w faktury) mogę z tej WZ-ki wystawić KWZ do niej ale tylko na materiały a w tym konkretnym przypadku korekta jest całkowita (następuje zwrot materiałów i towarów przez klienta).

To nie jest jednak jedyny problem, bo być może on jest do obejścia poprzez wystawienie dwóch korekt, tj. KFS od strony FS(w) na towary a na materiały KWZ (a następnie zafaturowanie jej poprzez KFS).
Nie mogę jednak powyższego pomysłu sprawdzić bo problem jest wcześniej, tzn. na etapie fakturowania KWZ.

Próbując zafakturować KWZ dostaje komunikat jak niżej (oczywiście na KWZ dokonałem korekty pozycji, tak, że w polach po korekcie mam 0)
dok.jpg.4565387971c546ad5407a9e449de8f10.jpg

 

Proszę o pomoc ASAP.

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

dzień dobry Mamy problem z wystawieniem faktury zaliczkowej końcowej do poprzednich zaliczek.

Po kolei:

1) było wystawione zamówienie do klienta ZK gdzie na pozycjach była wyszczególniona usługa oraz materiały.

2) z tego zamówienia ZK została wystawiona pierwsza faktura zaliczkowa cząstkowa

3) następnie została z tego zamówienia wystawiona druga faktura zaliczkowa cząstkowa

4) następnie klient zrezygnował z dwóch pozycji, były to materiały.

5) następnie wystawiając fakturę sprzedaży cząstkową końcową nie możemy jej wystawić ze statusem wydany i wykonany ponieważ są na niej te dwie pozycje (oznaczone jako materiał) których nie ma na magazynie.

6) Mogę wystawić WZ do drugiej faktury zaliczkowej cząstkowej i usunąć na niej te dwie pozycje materiałów.

7) Z tej WZ nie mogę wystawić faktury zaliczkowej końcowej.

8) Jak mamy wystawić fakturę sprzedaży zaliczkową końcową na której nie będzie tych dwóch pozycji?

9) Lub jak korygować taki dokument? Obecnie nie jestem w stanie wystawić dokumentu faktura sprzedaży zaliczkowa końcowa ze statusem wydanie i wykonanie usługi i towaru.

faktura końcowa.PNG

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Wracając do meritum mojego wątku z dnia 13 października 2018 podtrzymuje i proszę abyście zunifikowali sposób korygowania usług z doczepionym materiałem (funkcja: "potraktuj towar jako materiał") w taki sposób aby już na korekcie można było wskazać jakie ewentualnie materiały są zwracane poprzez KWZ. Nawet jeśli uważacie, że nie zawsze zwrot materiałów jest dokonywany to wystarczy na korekcie to tak oprogramować aby domyślnie ilość materiałów zwracanych była 0, i dopiero po świadomym wpisaniu ilości następowała korekta materiałów.

Przez to, że obsługa korekty a w zasadzie zwrotu materiałów jest inna niż dla towarów to też notorycznie pracownicy zapominają o wystawianiu z ręki KWZ.
Mając na uwagę konieczność zachowania chronologii w systemie, prostowanie tego po czasie jest bardzo problematyczne.

Ponadto, korekta nie widzi powiązanej KWZ (nawet jak ktoś nie zapomnij i ją wystawi z ręki), nie ma też mechanizmu (raportu.zakładki) aby pokazać wszystkie KFS zawierające materiał do których nie ma wystawionej KWZ.

Możecie to zunifikować, aby zwrot materiałów odbywał się analogicznie jak dla towarów?

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...