Skocz do zawartości

Synchronizacja stanów - alternatywna metoda zamiast kończenia aukcji

Polecane posty

Witam

Czy ktos tu z obecnych ma rowniez podstawowy problem polegajacy na synchronizacji stanow magazynowych z ofertami na aukcjach?

Przy kilku tysiacach indeksow i wielu kanałach sprzedaży jest to nie do opanowania. Nie ma idealnych rozwiązań zakupowo-logistycznych i zdarza się, że dany towar jest niedostępny w magazynie np przez kilka dni.

Automatyczne zamykanie i wystawianie nowej aukcji jest rozwiazaniem nie nadajacym sie do zastosowania w przypadku wielu wypromowanych aukcji. Z tego co się już dowiedziałem nie jest znana jeszcze data wdrożenia do Sello funkcji czasowego kończenia oferty allegro (https://allegro.pl/pomoc/faq/jak-wznowic-zakonczona-oferte-z-tym-samym-numerem-i-zachowac-jej-popularnosc-YL5ArXnlOIL). 

Jak radzicie sobie z tym problemem? 

Link to postu
21 minut temu, madmax029 napisał:

Witam

Czy ktos tu z obecnych ma rowniez podstawowy problem polegajacy na synchronizacji stanow magazynowych z ofertami na aukcjach?

Przy kilku tysiacach indeksow i wielu kanałach sprzedaży jest to nie do opanowania. Nie ma idealnych rozwiązań zakupowo-logistycznych i zdarza się, że dany towar jest niedostępny w magazynie np przez kilka dni.

Automatyczne zamykanie i wystawianie nowej aukcji jest rozwiazaniem nie nadajacym sie do zastosowania w przypadku wielu wypromowanych aukcji. Z tego co się już dowiedziałem nie jest znana jeszcze data wdrożenia do Sello funkcji czasowego kończenia oferty allegro (https://allegro.pl/pomoc/faq/jak-wznowic-zakonczona-oferte-z-tym-samym-numerem-i-zachowac-jej-popularnosc-YL5ArXnlOIL). 

Jak radzicie sobie z tym problemem? 

 

Wznawiam przez Allegro. Jak jesteś zalogowany na all to wystarczy otworzyć aukcję z tytułu i od razu masz opcję 'WZNÓW'. Warto gromadzić linki do zakończonych aukcji, które będziemy wznawiać w przyszłości. Np zapisując maile o zakończeniach do jakiegoś folderu w poczcie.

Link to postu

Dzeki za info.

Tylko caly czas jest to reczna, niepraktyczna i bardzo narazona na bledy praca. Wymaga dodatkowo, aby pracownik mial dostep do konta allegro. W przypadku sprzedazy na kilku kontach dodatkowo utrudnia to prace.

Czy ktos na forum inaczej radzi sobie z tym problemem?

Nie wiem, czy inni tez podzielaja moje zdanie, ale uwazam ze implementacja tego w sello powinna byc juz priorytetem.

Link to postu
1 godzinę temu, madmax029 napisał:

Nie wiem, czy inni tez podzielaja moje zdanie, ale uwazam ze implementacja tego w sello powinna byc juz priorytetem.

Podobnie jak kilka innych rzeczy. Aby móc skorzystać z tego mechanizmu musimy najpierw przepisać obsługę aukcji na nowe API - to jest priorytet nr 2, aby móc cokolwiek dalej z tym robić. Obecnie trwają prace nad ulepszeniem pobierania transakcji, bo problem dotyka praktycznie wszystkich użytkowników.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Jak przebrniemy przez wszelkie zmiany to myślę, że nowości będą już lecieć z górki. Największym wyzwaniem jest zachowanie jako takiej kompatybilności wstecznej i dopasowaniu Sello do zupełnie innego modelu obecnego Allegro. Część z rzeczy będzie realizowana od razu wraz z przejściem na nowe API, te niekrytyczne później, ale raczej będzie to wcześniej ;).

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Obecnie nie. Pracy jest dużo a czasu coraz mniej. Nie wiadomo również, co Allegro zaplanuje za 3 miesiące i czy nie będzie kolejnych wymuszonych aktualizacji API. Wspomnianą funkcję wdrożymy jak to tylko będzie możliwe. Możliwe, że będzie to w czerwcu, możliwe że w sierpniu. Zbyt wiele niewiadomych jest obecnie aby móc oszacować to bardziej dokładnie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...