Skocz do zawartości

Rejestr zakupu - przenoszenie danych

Polecane posty

56 minut temu, Marzena Górzyńska napisał:

Przy księgowaniu zaczyna się zapis od strony WN później pozostałe konta o mniejszej wartości przenosić można ew. na stronę MA,  pow. Pana  zapis zaczyna się od strony MA  ( nie znam takiej możliwości księgowania w Rewizorze )

Ja z kolei niezwykle rzadko spotykam się z sposobem księgowania, który przedstawiła Pani :)

Link to postu
8 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Z samej kwoty VAT, to nie, ale na dekrecie jest też netto i brutto - nie ma więc przeszkód, aby algorytm opracować. Z reszta, tak jak napisałem, w nexo działa to dobrze(*), ale wymagany jest inny układ kont w dekrecie. Odnosząc się do powyższego przykładu, to taki (mam trochę inne konta, ale chodzi tylko o ich układ):

A zatem w GT również mogłoby to działać bez problemu.

(*) - działa prawie dobrze, bo przy walutowych rozjeżdża się przeliczanie na PLN już w samym Vacie, ale to wygląda na jakieś niedopatrzenie, które zgłoszę w odpowiednim miejscu. Główny problem przenoszenia kwot z dekretu do VATu jest jednak opracowany.

Jacku

Ja odnosiłem się do stanu aktualnego. I jak można by to zrobić, by było dobrze, mam parę innych pomysłów. I raczej nie od kwoty netto - prędzej od brutto - vat, ponieważ jest większa szansa, że kwota brutto będzie w zapisie księgowym rozrachunku. Netto może się dzielić w różnych miejscach, na różne konta.

Ale rozpatrując różne przypadki, weźmy najtrudniejszy.

Ale też i kwestia zaksięgowania faktury vat krajowej walutowej zbiorczej za wiele usług/dostaw kończących się w różnym momencie w obrębie miesiąca, gdzie mamy wiele momentów do VAT. No cóż - albo decydujemy się na wiele rozrachunków z tytułu jednego dokumentu, albo różnice kursowe liczymy potem na piechotę...

Link to postu
39 minut temu, Radosław Kostrzewa napisał:

Jacku

Ja odnosiłem się do stanu aktualnego. I jak można by to zrobić, by było dobrze, mam parę innych pomysłów. I raczej nie od kwoty netto - prędzej od brutto - vat, ponieważ jest większa szansa, że kwota brutto będzie w zapisie księgowym rozrachunku. Netto może się dzielić w różnych miejscach, na różne konta.

Ale rozpatrując różne przypadki, weźmy najtrudniejszy.

Ale też i kwestia zaksięgowania faktury vat krajowej walutowej zbiorczej za wiele usług/dostaw kończących się w różnym momencie w obrębie miesiąca, gdzie mamy wiele momentów do VAT. No cóż - albo decydujemy się na wiele rozrachunków z tytułu jednego dokumentu, albo różnice kursowe liczymy potem na piechotę...

Radku, Twoje uwagi oczywiście są słuszne. Ja z kolei miałem na myśli obsłużenie przynajmniej tego podstawowego przypadku, w którym fakturę w PLN lub innej walucie dekretujemy na 3 konta (brutto/netto/VAT) - to załatwiłoby sporą większość przypadków z różnicami pomiędzy zapisami na dekrecie i w VAT.

Edytowane przez Jacek Izydorczyk
Link to postu
15 godzin temu, Marzena Górzyńska napisał:

Zapis księgowy, który pan przedstawił jest zapisem uproszczonym księgowania faktur zakupu - ja stosuje zapis pełny tzn na "302" wpisuję kwotę brutto taki też mam zapis w polityce rachunkowości, którą mogę zmodyfikować dopiero od nowego roku.

Pani Marzeno - rozumiem. Ja tylko chciałem przedstawić stan jaki obecnie jest w nexo i przy takim księgowaniu tam również będą te same problemy. Oczywiście można by wymyślać różne sposoby rozwiązania tego problemu, ale na razie w ogóle nie wiemy, czy InsERT ma jakieś plany w tym zakresie w linii GT.

 

15 godzin temu, Radosław Kostrzewa napisał:

Nawet upraszając do prostej faktury z PLN. Dodam tylko jedną komplikację. Faktura w więcej niż jednej stawce VAT. I też się może posypać.

No, ale nie po to upraszczamy, aby za chwilę komplikować :) 

A tak na poważnie, to oczywiście masz rację - nexo też w tym momencie już nie wie jak to policzyć (bo po prostu nie da się bez dodatkowych wyznaczników).

Mnie jednak ciągle chodzi tylko jedno: aby w GT działało to przynajmniej w tym minimalnym zakresie, w jakim działa to w nexo, a już w wielu przypadkach (tych najprostszych, których jest najwięcej) rozwiąże to problem.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...