Skocz do zawartości

Ewidencja czasu pracy - urlop godzinowy

Polecane posty

  • 1 rok później...
Dnia 8.11.2018 o 10:35, Kamil Goleń napisał:

Niestety w Gratyfikancie GT nie ma możliwości wprowadzania urlopów na godziny. Aktualnie taka funkcjonalność jest dostępna tylko w Gratyfikancie NEXO.

A czy jest planowane wprowadzenie takiej funkcjonalności w GT?

Stanowi to spory problem, bo mam pracowników którzy np. w jednym miesiącu mają 2 umowy łącznie na 1,5 etatu, w drugim na 1,3 etatu, a później 1 umowę na 5/7 etatu, , a przecież jeszcze będę miała w styczniu urlopy zaległe. W takiej sytuacji powinnam rozliczać urlopy godzinowo. Robiłam to do tej pory ręcznie (Excel). Gratyfikant miał mi pomóc i ułatwić pracę. A jak na razie skomplikował, bo ani nie ma możliwości dodawania większej ilości umów dla pracownika, ani nie rozlicza prawidłowo czasu pracy ponadetatowców i niepełnoetatowców z różnymi godzinami pracy. Niestety gdy kupowałam program nie widziałam nigdzie informacji o tych ograniczeniach. A 2 umowy z jednym pracownikiem w tym samym czasie oraz zmiennosć etatów czy godzin pracy, to przecież nie jest jakaś szczególna sytuacja.

Link to postu

Tak, taka funkcjonalność jest w planach, jednak na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie kiedy miałaby się pojawić - wszystko zależy od zmian prawnych w przyszłym roku. Będzie ona najprawdopodobniej ograniczona przez § 4. art. 154.2. Kodeksu pracy:
„Udzielenie pracownikowi urlopu w dniu pracy w wymiarze godzinowym odpowiadającym części dobowego wymiaru czasu pracy jest dopuszczalne jedynie w przypadku, gdy część urlopu pozostała do wykorzystania jest niższa niż pełny dobowy wymiar czasu pracy pracownika w dniu, na który ma być udzielony urlop”.
Natomiast co do braku odpowiednich funkcjonalności pod Państwa specyfikę pracy - udostępniamy w pełni funkcjonalną wersję demonstracyjną programu, którą można było sprawdzić przed zakupem programu.

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...