Skocz do zawartości

Zapłacono na fakturze przy przelewie

Polecane posty

Z pierwszej notatki wynikało, że chce Pan uzyskać zupełnie co innego, z drugiej wynika, że chodzi o przedpłatę do dokumentu. Proszę opisać scenariusz jaki u Pana występuje (np. Klient zamawia towar X, zostaje wystawione zamówienie, po 2 dniach klient wpłaca przelewem kwotę odpowiadającą zamówieniu i zostaje ono zafakturowane). Wówczas opiszę, jak to zrobić w programie.

Link to postu

Chyba wiem o co chodzi. Mam podobny problem. Teoretycznie, rozwiązanie przyjęte przez Państwa (Insert) jest o tyle o ile logiczne, aczkolwiek sprawia niekiedy problemy, zwłaszcza naszym klientom. Mianowicie...

 

Po podpięciu przedpłat, na wydruku pojawia się "Do zapłaty", a poniżej lista przedpłat i na końcu (o ile się nie mylę, a nie mam w tej chwilii dostępu do systemu) "Pozostało do zapłaty", po czym widoczna jest różnica między "Do zapłaty" a sumą przedpłat.

 

Tymczasem, wg mnie poprawnie (i chyba tego oczekuje Pan Jarosław) zamiast "Do zapłaty" powinno się pojawić "Zapłacono przelewem" lub po prostu "Zapłacono w całości" czy też "Zapłacono w części: XX zł".

 

Czasami ciężko wytłumaczyć klientom, że "Do zapłaty" nie oznacza, że muszą to uregulować, bo przecież wpłacali zaliczki lub przedpłacili na zasadzie proforma, co też jest wyszczególnione poniżej... 

 

Mam rację Panie Jarosławie ?

 

Edytowane przez Karol Rompkowski
Link to postu

Witam,

Należy zrobić tak jak to opisał Marek w pierwszym poście. Należy zdefiniować formę płatności "Zapłacono przelewem" (a nie "Przelew") i użyć jej na dokumencie. Forma płatności "Przelew" jest to forma płatności odroczonej.

Tak powinna być zdefiniowana forma płatności:

FormaPlatnosci_ZaplaconoPrzelewem.png.d0696458c790ddd6abf1c026fc6c7b82.png

Tak to wygląda potem na wydruku:

ZaplaconoPrzelewem.png.c8b5f3c17c6200ae24a97a34637dd63c.png

Link to postu

Nie jest to kolejny rodzaj płatności przelewowej. Forma płatności "Przelew", z której Pan korzystał wcześniej generuje nierozliczony rozrachunek zaś forma płatności typu "Zapłacono przelewem" generuje spłatę rozrachunku. Nazwy form płatności w konfiguracji może Pan zmieniać dowolnie.

Edytowane przez Wojciech Szopiński
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...