Skocz do zawartości

Allegro Paczkomaty 24/7 InPost - Integracja w Sello

Polecane posty

Dwie duże nowości w tej wersji, to udoskonalony mechanizm pobierania transakcji i formularzy oraz obsługa Allegro Paczkomaty InPost

Allegro

  • Dodano filtr listy aukcji z opcjami promowania
  • Dodano możliwość zbiorczego usuwania sekcji z opisów aukcji przygotowanych oraz trwających, według wyszukanego fragmentu tekstu w sekcji tekstowej oraz według numeru sekcji
  • Dodano obsługę nowych atrybutów specyficznych z wieloma wartościami (wpisywane w osobnych liniach)
  • W pobieranych z Allegro transakcjach nie jest już łączona liczba zakupionych sztuk. Każdy zakup klienta jest traktowany jako osobna transakcja.
  • Zmieniono algorytm działania funkcji pobierania transakcji dla wskazanych aukcji. Pobierane są transakcje tylko z dziennika zdarzeń (około 10 dni wstecz) a nie wszystkie, jak poprzednio.
  • Zmieniono sposób pobierania pełnych danych o transakcjach. Nowy algorytm nie pobiera już wszystkich transakcji a jedynie z ostatnich 10 dni, bazując tylko na dzienniku zdarzeń Allegro.
  • Zmieniono sposób pobierania transakcji z Allegro

Aukcje

  • Dodano możliwość tworzenia transakcji zawierającej towar z aukcji (Ctrl+T)
  • Dodano możliwość zbiorczej zmiany atrybutów specyficznych wieloliniowych
  • Poprawiono wydajność wyświetlania listy aukcji na dużych bazach
  • Poprawki w działaniu funkcji tworzenia towarów z aukcji i filtrowaniu po nazwie aukcji oraz EAN
  • Poprawki w wyświetlaniu listy towarów w oknie zbiorczego powiązania towarów z aukcjami
  • W oknie tworzenia towarów z aukcji dodano obsługę tagów Sello w polu opis

Instalacja

  • Dodano sprawdzanie i pobieranie nowej wersji przy uruchomieniu instalacji programu
  • Poprawki w czyszczeniu plików tymczasowych instalatora

Interfejs graficzny

  • Podmiana zwykłych pól z tagami na pole dedykowane do obsługi tagów.
  • Poprawka nachodzących na siebie elementów graficznych w oknie raportu

Klienci

  • Dodano możliwość tworzenia transakcji dla wybranego klienta (Ctrl+T)

Paczki

  • Dodano filtr umożliwiający wyświetlenie paczek z i bez numeru nadania

Parametry

  • Dodano możliwość ustawienia domyślnej cechy dla transakcji dodawanej ręcznie
  • W parametrach użytkownika dodano możliwość wyboru domyślnego typu płatności dla transakcji dodawanej ręcznie

Pomoc

  • Dodano opis nowych modyfikatorów matematycznych

Słowniki

  • W oknie konfiguracji synchronizacji z API ShipX dodano możliwość wyboru usługi kurierskiej dla dostawy Sello.
  • W słowniku sposobów wysyłki lista dostaw Allegro została pogrupowana oraz posortowana
  • Zaktualizowano nazwy operatorów przesyłek Allegro w słowniku dostawców

Szablony tekstowe i tagi

  • Dodano modyfikatory matematyczne: add, sub, mul, div, is_equal, is_more, is_more_equal, is_less, is_less_equal

Towary

  • Dodano możliwość tworzenia transakcji zawierającej wybrany towar (Ctrl+T)
  • Dodano możliwość wyszukiwania towaru po kodzie EAN
  • Wyszukiwarka InsTYNKT towarów obsługuje teraz pole EAN

Transakcje

  • Data pobierania transakcji została automatycznie przestawiona na datę aktualizacji bazy danych do nowej wersji programu. Zobacz więcej informacji na temat wersji aby dowiedzieć się szczegółów.
  • Dodano możliwość dodawania transakcji z modułów: aukcje, klienci oraz towary (Ctrl+T)
  • Usunięto problem z niepoprawnym podpinaniem formularzy do transakcji w przypadku wielokrotnych zakupów jednego klienta na jednej aukcji
  • Usunięto problem z nieprawidłowym oznaczaniem płatności w transakcji przy wielokrotnym wypełnianiu formularza pozakupowego przez kupującego

Wiadomości

  • Poprawiono problem ze znikającą treścią wiadomości przy odpowiadaniu

Współpraca z kurierami

  • [InPost] Dodano obsługę usług: Allegro Kurier24 InPost, Allegro miniKurier24 InPost, Allegro Paczkomaty 24/7 InPost, Kurier standard w integracji z API ShipX InPost.
Dodatkowe informacje o wersji
Link to postu

Lista zmian jak i opis wersji https://www.sello.pl/2018/11/19/sello-1-30/

Zalecam zawsze zaczekać aż pojawi się informacja na stronie głównej w Sello o nowej wersji, na FTP ląduje ona chwilę wcześniej, bo trzeba ją zalinkować na www. A w informacjach zawsze (mam nadzieję) coś ciekawego się znajdzie :).

 

 

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak. Zaimplementowane zostały usługi obsługiwane przez API ShipX. Nie wiem jak się ma do tego WebTrucker - musiałbym to skonsultować z InPostem.

WebTrucker to narzędzie webowe do nadawnia przesyłek kurierskich inpostu na swoją umowę.

Program z inpostu to narzędzie do łączenia Sello z API WebTruckera.

Używałem jakich czas temu WT i programu i tak to zapamiętałem

Link to postu
13 minut temu, siwydtp napisał:

witam, allegro paczkomaty - co ja mam wpisac w id organizajci i w token skoro nie mam swojejego handlowca i umowy?

 

Kolego,  aby korzystać z integracji Allegro Paczkomaty musisz mieć podpisaną umowę z Inpostem i w tedy od nich dostajesz te dane, czyli ID organizacji i Token.

Edytowane przez Tomasz Borzym
Link to postu

Możesz, wystarczy napisać na integracja@inpost.pl z prośbą o podanie ID organizacji i tokena do integracji ShipX z Sello oraz podać swoje dane:

- nazwa firmy,
- imię i nazwisko,
- adres,
- NIP,
- adres e-mail (ten którym logujesz się do managera paczkomatów),
- telefon,
- nr konta bankowego.

W odpowiedzi powinieneś otrzymać z InPostu 2 e-maile, jeden z tokenem a drugi z ID.

  • Lubię to 2
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam problem z integracja. Mam ID organizacji i Token, lecz kiedy eksportuje paczki z Sello do Packzomatow, laduja oni na poziomie "Moje przesylki", a nie "Allegro" - z tego powodu sa naliczane zupewnie inne stawki. W jaki sposob moge zrobic, aby to od razu przy integracji wysylalo do zakladki Allegro?

 

Dziekuje

Link to postu
30 minut temu, menachem napisał:

Witam,

 

mam problem z integracja. Mam ID organizacji i Token, lecz kiedy eksportuje paczki z Sello do Packzomatow, laduja oni na poziomie "Moje przesylki", a nie "Allegro" - z tego powodu sa naliczane zupewnie inne stawki. W jaki sposob moge zrobic, aby to od razu przy integracji wysylalo do zakladki Allegro?

 

Dziekuje

W zakładce gdzie wpisywałeś dane  w konfiguracji jest pole wyboru u góry  pod nazwą usługa.  Tam wybierz  allegro Paczkomaty 24/7 inpost

Link to postu
23 minuty temu, menachem napisał:

Tomaszu,

 

dziękuję za zaangażowanie. Ale za cholerę tego nie widzę :/ W załączniku moje screeny :/ 

2018-12-27_15-54-15.png

2018-12-27_15-54-29.png

Miałem ten sam problem. Przeinstalować musiałem całe sello od nowa ( nadpisując) i dopiero wtedy pojawiło mi się pole wyboru o którym pisałem. Pobierz całe nowe Sello i jeszcze raz zainstaluj. Ja zawsze w takich wypadkach instaluję jako instalacja zaawansowana z zaznaczonym trybem instalacji z pełnym interfejsem.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Udało się komuś jak rozkminić przypisywanie gabarytu paczki paczkomatowej w zależności od aukcji. U nas większość to będzie B, są jednak aukcje z produktami, gdzie z założenia będzie to C i najlepiej jakby Sello od razu ustawiało ów gabaryt, jeśli paczka jest pochodną tejże aukcji.

I druga sprawa, czemu nie da się skopiować numeru paczki z zakładki "PODSTAWOWE" w paczce? To jest czasem potrzebne...

Link to postu
43 minuty temu, masur napisał:

Udało się komuś jak rozkminić przypisywanie gabarytu paczki paczkomatowej w zależności od aukcji.

Przymierzam się do napisania skryptu, który zmieni mi gabaryt w paczce w zależności od towaru, który się w niej znajduje.

Nie mniej jednak można by przypisać towarom gabaryty i zrobić bardziej rozbudowaną obsługę tych gabarytów w Sello.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...