Skocz do zawartości

KOD PRODUKTU - w seriwisie allegro a sello

Polecane posty

Szukałem w szukajce rozwiązania orz KOD PRODUKTU - ale po 2h nie odszukałem wątku więc piszę.

 

 

Czy istnieje jakaś szansa aby sello wstawiało KOD PRODUKTU do aukcji allegro, nowe szablony (w allegro) już od dłuższego czasu to obsługują, dla użytkowników subiekta (grupa insert), wydaje mi się że bardzo by to ułatwiło wystawiania/wznawianie oraz pozwiązywanie aukcji.

EAN jest dostępny (ale pewnie w większości nie wykorzystywany), nie da się go podmienić na nic innego chociaż samo wstawienie "wstaw" daje dużo różnych możliwości, ale jeżeli nie będzie odpowiedniego formatu to przy wystawianiu wyskoczy błąd.

 

Pole w allegro KOD PRODUKTU nie ma żadnych ograniczeń i jest to najlepsze pole aby wykorzystać do synchronizacji produktów, możecie to przecież powiązać np:

 

KOD PRODUKTU = SYMBOL (w subiekcie)

KOD PRODUKTU = SYMBOL u sprzedawcy

KOD PRODUKTU = pole własne

 

Oraz do zbiorczego powiązania można dać KOD PRODUKTU i pola z chekboxami do wyboru symbol towaru, symbol u sprzedawcy, pole własne ....

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Wybacz, nie doczytałem całego wątku pisząc poprzednią odpowiedź - założyłem, że chodzi o wiązanie aukcji po kodzie EAN (różnie ludzie mówią na ten kod).

W wersji 1.30 nie ma jeszcze obsługi nowego API, stąd i obsługi kodu produktu również jeszcze nie ma. Obecnie dostępna jest zbiorcza możliwość wiązania towarów z aukcjami na podstawie danych towaru typu nazwa, symbol, zawartych w aukcji (Zmiany zbiorcze aukcji > zakładka TOWARY).

Link to postu

a będzie takie coś dostępne w najbliższym czasie (1-2 m-ce)?

Przerabiamy trochę aukcji ok (6tyś) i nie wiem jak to zrobić żeby nie było później problemów z synchronizacją, towar który sprzedaje w 99% nie ma EAN a symbole są z znakami specjalnymi tz. "*", "+" - na chwilę obecną jak allegro coś namiesza (np. przemiłą pani z obsługi przeniosła nam 300 aukcji do innej kategorii bo miała chyba taką zachciankę bo było to bezpodstawnie , później nam to przeniosła omyłkowo w inne miejsce aż po miesiącu wróciły na swoje miejsce) straciłem przez to synchronizację, lub oczywiście nie doczytałem (ptaszka wystaw ponownie w sello), to w przeciągu roku więcej ręcznie muszę dopisywać (synchronizować) towarów niż tworzyć nowych aukcji :(, bez synchronizacji nie pilnuje stanów magazynowych a towar jest dość specyficzny 1 jest na stanie 1000+ szt. innego 2 sztuki.

 

Problem jest na tyle złożony że niektóre produkty są wystawione wielokrotnie (dochodzi np. do 20 aukcji z 1 towarem) pod różnymi nazwami - jeżeli byłby to 1 produkt 1 nazwa i taka sama jak w subiekcie to nie ma problemu ale tak nie jest (chyba nie ma ani 1 aukcji 1:1 z subiektem), w opisie aukcji nie chce podawać kodu producenta czy towaru (niestety od 20 lat się cały czas uczymy i pewne rzeczy jak np. symbol nasz towaru = symbol producenta - więc nie chcemy podpowiadać konkurencji)

 

Masz na takie coś rozwiązanie, namiar na kogoś kto pomoże w zaplanowaniu krok po kroku jak ogarnąć sello - subiekt - allegro (przeszedłem z S2S na sello) ale tu i tu są mega problemy z niektórymi (dość prostymi) zagadnieniami, w 1 programie nie robi tego... ale chodzi tamto, 2 program na odwrót.

Link to postu
13 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Zakładam, że tak. Aczkolwiek będzie to wymagało wystawienia aukcji z poziomu Sello, aby ten numer był nadany dla aukcji.

a nie możecie zrobić pobierania z aukcji istniejących tych parametrów aby dało się ręcznie później przeprowadzić synchronizację na podstawie KOD PRODUKTU, SYGNATURY - podobne formuły dla programu ;) a przyda się to sprzedawcą (starym użytkownikom sello i np. nowym co dopiero będą chcieli zacząć a mają te parametry w allegro już wstawione). Niektórzy mają już dużo wprowadzonych towarów z KOD PRODUKTU - ostatnio dużo kupowałem i bardzo wiele jest wprowadzonych kod produktu, więcej przynajmniej niż kodów EAN . Na pozostałych kontach używam innego programu i identyfikacja/synchronizacja produktu/zamówienia jest po sygnaturze z MS rozwiązanie xml szybko działa ale nie jest to zautomatyzowane.

 

Sygnatura jest najlepszym rozwiązaniem ;)

Kod produktu też się przyda

Możliwość obu + pobieranie tych atrybutów z istniejących aukcji to byłoby naprawdę super.

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...