Skocz do zawartości

Automatyzacja kontroli pobrań

Polecane posty

Przy pomocy emszmal można wczytać plik np z dhl, czy inpostu zawierający np 100 różnych wpłat (każda pozycja osobno, imię nazwisko, kwota, opis - co tam dostarcza przewoźnik). Emszmal porównuje każdą wpłatę z transakcjami oczekującymi na wpłatę i wysłanymi (czyli pobrania) w Sello. Jeśli kwota się zgadza oraz np nazwisko, czy nick z allegro (do konfiguracji), to oznacza taką transakcję jako opłaconą (pozostaje później zbiorczo zaznaczyć np 90 opłaconych już pobrań i zbiorczo zakończyć).

Wpłaty, których emszmal nie mógł powiązać z żadną transakcją znajdą się w osobnym "oknie" - tu już ręczna weryfikacja.

Nieopłacone, wiszące stare pobrania w Sello są łatwo widoczne - raz/dwa razy w miesiącu można/trzeba te kilkanaście transakcji poszukać ręcznie w plikach od przewoźnika (ctrl+f ctrl+v itp).

Link to postu

Emszmal - dajesz mu dostęp do rachunku bankowego i .... księguje na zasadzie jak wyżej (pewnie da się też pobrania PP SA ogarniać z pliku - jak wyżej - bo jest w programie taka opcja wyboru, z pliku xls dla PP SA, ja księguję pobrania pocztowe bezpośrednio z rachunku bankowego).

Link to postu
  • 1 rok później...

Już problem samemu rozwiązałem, tylko trochę dłużej mi to zajęło ;)

emSzmal rozlicza mi wszystko! Tak w subiekcie jak i w Sello. Jesteśmy na pełnej księgowości i wszystko mamy rozliczone :D Nawet podpiąłem konto na allegro, gdzie widać pojedyncze wpłaty klientów i na bieżąco jest to rozliczana /nie trzeba pobierać wyciągów/.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...