Skocz do zawartości

Sello 1.30

Polecane posty

Witam,

Czy ST uda się w tym roku wypuścić nowe Sello? Widziałem, że data premiery już 2 razy została przesunięta i ten 5.12 też pewnie niepewny.

Zaczął się już okres przedświąteczny i mamy problem z długim pobieraniem transakcji. Przy 800 paczkach dziennie, Sello pobiera transakcje około 8 godzin, pełne pobieranie trwa nawet do 12 godzin. Tak się zastanawiam czy może nasz serwer nie daje rady, z bazą Sello jest coś nie tak czy może API Allegro nie ma wydajności przy pobieraniu tylu transakcji, że tak to długo trwa?

Po cichu miałem nadzieję, że nowy system pobierania rozwiąże ten problem, no ale do 5.12 jest jeszcze sporo czasu. Na razie ustawiłem maksymalną ilość pamięci SQL do 11GB, bo potrafił zarezerwować 15GB i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Komputer jakiego używamy jako serwera to w skrócie:

System: Windows 7 Professional 64 bit

Procesor: Intel I5-2400 3,1 GHz

RAM: 16GB (jaka marka, częstotliwość, rodzaj pamięci niestety nie znam)

Dysk: SSD Plextor 240GB

Używamy serwera SQL 2014 w pełnej wersji bez ograniczeń.

Czy ewentualnie, mógłbym podesłać plik bazy danych do ST w celu weryfikacji bazy danych?

Pozdrawiam

 

Link to postu

Hej,

tak z ciekawości - mógłbyś napisać jak macie licencjonowanie SQL-a? I jak dużą bazę macie? Może być na PW.

Powoli zbliżam się do 10GB sello i 7GB subiekt. Zastanawiam się czy rozszerzać SQL na pełnego i kombinować jak długo się da i pozostać na express. Do tego działam na HDD w raidze i też chodzi po głowie ssd ale z serwerowych i spiętych w raid

Link to postu
50 minut temu, Kaczor . napisał:

Hej,

tak z ciekawości - mógłbyś napisać jak macie licencjonowanie SQL-a? I jak dużą bazę macie? Może być na PW.

Powoli zbliżam się do 10GB sello i 7GB subiekt. Zastanawiam się czy rozszerzać SQL na pełnego i kombinować jak długo się da i pozostać na express. Do tego działam na HDD w raidze i też chodzi po głowie ssd ale z serwerowych i spiętych w raid

Baza Sello 14GB, baza subiekt 9GB. Licencja SQL chyba standard-serwer.

Link to postu

Trwają już ostatnie testy, ale z racji bardzo dużych zmian, wychodzą jeszcze drobne problemy, które musimy poprawić przed wypuszczeniem wersji.

4 godziny temu, Fentick napisał:

Przy 800 paczkach dziennie, Sello pobiera transakcje około 8 godzin, pełne pobieranie trwa nawet do 12 godzin. Tak się zastanawiam czy może nasz serwer nie daje rady, z bazą Sello jest coś nie tak czy może API Allegro nie ma wydajności przy pobieraniu tylu transakcji, że tak to długo trwa?

Myślę, że 1.30 powinna w tej kwestii dużo zmienić.

4 godziny temu, Fentick napisał:

Czy ewentualnie, mógłbym podesłać plik bazy danych do ST w celu weryfikacji bazy danych?

Możesz podesłać, sprawdzilibyśmy ile trwa pobieranie u nas na nowym mechanizmie, bo analizowanie starego jest w zasadzie bezcelowe obecnie.

Link to postu
Dnia 27.11.2018 o 13:14, Bartosz Rosa napisał:

Trwają już ostatnie testy, ale z racji bardzo dużych zmian, wychodzą jeszcze drobne problemy, które musimy poprawić przed wypuszczeniem wersji.

Myślę, że 1.30 powinna w tej kwestii dużo zmienić.

Możesz podesłać, sprawdzilibyśmy ile trwa pobieranie u nas na nowym mechanizmie, bo analizowanie starego jest w zasadzie bezcelowe obecnie.

Wysłana na serwer oraz wiadomość e-mail.

  • Lubię to 1
Link to postu
12 minut temu, 4S_ MARKET napisał:

Nie dramatyzuj :) 58 GB i wszystko hula :) 

image.png.a1cd7d4ae3c9f814c17b090031f848a4.png

Ja nie dramatyzuję tylko piszę jak jest ;). Tak jak pisałem, przy 800 paczkach dziennie, pobieranie które trwa 8 godzin jest bardzo kłopotliwe. Nie wszystkie transakcje się pobierają, formularze itp. Trzeba ręcznie wszystko pobierać i sprawdzać, a tak raczej być nie powinno.

W jakim czasie pobierają się u Ciebie transakcje? Jeżeli można spytać to ile masz transakcji dziennie oraz na jakim sprzęcie masz postawiony serwer? (możesz napisać na priv jeżeli nie chcesz na ogólnym :))

Link to postu

Mam średnio w granicach 600 - 700 transakcji dziennie . Nie zwracam uwagi jak szybko ponieważ sello odbiera u nas tranzakcie  w nocy . Drugą turę pobieramy o godzinie 12 i może to ci pomoże 

 

najpierw odbieram same email 

a później same transakcje  bez pobierania info  o aukcjach itd 

image.png.3d9c6fd9feb0021d741a716291a6703e.png

 

Server HP ProLiant ML110 G6 Server  Intel Xeon E31220 / 32GB Ram / 4 x ssd w raid - 

do niego łączy się aktualnie 12 końcówek w firmie

 

Edytowane przez 4S_ MARKET
Link to postu

Porównując sprzęt to tak jak maluch do ferrari. U nas jest tylko jeden SSD i to jeszcze ograniczony przez SATA II. Cóż trzeba będzie jednak nowy sprzęt zakupić. Masz Windows 7/10 czy na jakimś innym pracujecie? W jakim czasie są pobierane transakcje w nocy?

U nas też niby tak jest, ale jak po 5 godzinach pobierania transakcji (załóżmy około 70%) nasze kochane Allegro zmieni kategorie to wszystko szlag trafia i Sello znów zaczyna pobierać transakcję przy czym niektóre je "gubiąc".

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Przesyłki Allegro Inpost są już zaimplementowane w Sello. PP nie jest już potrzebna.

PP ma tą zaletę, że obsługuje wszystkich przewoźników w jednym miejscu i błyskawicznie reaguje na zmiany - dodaje nowe rodzaje wysyłek, zmienia istniejące.

No i usprawnia kompletację.

A wracając do wątku to przetestowałem i PP2 działa bez problemu z Sello 1.30.

Link to postu
2 minuty temu, M. K. napisał:

PP ma tą zaletę, że obsługuje wszystkich przewoźników w jednym miejscu i błyskawicznie reaguje na zmiany - dodaje nowe rodzaje wysyłek, zmienia istniejące.

No i usprawnia kompletację.

A wracając do wątku to przetestowałem i PP2 działa bez problemu z Sello 1.30.

Żle mnie zrozumiałeś, też używam PP, dla DHL-a. Dlatego napisałem, że PP nie jest już potrzebna, ale do paczkomatów/inpostu :)

Niestety w PP nie ma poczty allegro... Chyba nigdzie nie ma, bo nie mają API...

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Hey konfiguruje właśnie inpost

mam takie pytanie - mam dwa konta z których nadaję - 2 firmy 2 różne konta. 

Jak ustawić aby dla konta a wybierał allegro inpost a , a dla konta b allegro paczkomaty b

Teraz jak to ustawiam to widze chyba losowośc tego elemetnu.

 

Drugie Pytanie czy jest opcja ręcznego wybierania gabarytu paczki - bo domyślnie C jest ale jak bym widział mała paczkę chciałbym wrzucać B

Edytowane przez kondziu
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Sprawdź, czy po akutalizacji Sello i Subiekta odpinasz stare bazy.

Mi się ostatnio zaczął serwer gasić i była niezła draka, jak zacząłem szukać przyczyny to odpiąłem prawie 10 baz które były nieużywane z siedziały w RAMie.

To był powód. Zostaw tylko bieżące bazy, a resztę odepnij w programach serwisowych do Sello i do Subiekta.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...