Skocz do zawartości

Gratyfikant nexo - nie liczy potrąceń komorniczych po aktualiacji

Polecane posty

Witam,

Po ostatniej aktualizacji program przestał naliczać potrącenia komornicze inne niż alimentacyjne. (50% potrącenia z zachowaniem wynagrodzenia minimalnego).

Czy ktoś jeszcze zauważył taki problem?

 

Poza tym. Dlaczego w Gratyfikancie Nexo nadal nie ma ewidencji zwolnień chorobowych właścicieli takiej jaka była w GT? Pomagało to przygotowywać raporty ZUS RSA.

Czy planowane jest umożliwienie wykorzystania zdefiniowanego terminu płatności dla danego kontrahenta podczas dekretowania w Rewizorze?

 

Pozdrawiam

Link to postu
5 minut temu, Piotr M. napisał:

Po ostatniej aktualizacji program przestał naliczać potrącenia komornicze inne niż alimentacyjne. (50% potrącenia z zachowaniem wynagrodzenia minimalnego).

Czy ktoś jeszcze zauważył taki problem?

Zdiagnozowaliśmy problem w wersji 16.0.0 przy liczeniu potrąceń komorniczych polegający na zawyżaniu wynagrodzenia netto od pensji minimalnej (do celów ochrony wynagrodzenia), ale to mogłoby spowodować zawyżone potrącenie, a nie brak naliczania potrącenia. Ten problem zostanie rozwiązany w wersji 16.0.1.

Na szybko nie potwierdzam problemu.

A co mówi analizator wypłaty?

Jeśli na wypłacie w ogóle nie ma składnika "potrącenia komornicze" proszę w składniku wyłączyć znacznik "Usuwaj z wypłaty jeśli ma wartość zero" i jeszcze raz policzyć wypłatę i zobaczyć analizator.

Link to postu

Jednak jest odwrotnie. Zawyżenie minimalnej powoduje większa ochronę czyli mniejsze potrącenie.

I w potrąceniach alimentacyjnych może to powodować zaniżenie potrącenia, a w niealimentacyjnych nawet ich wyzerowanie.

Czyli Pana problem najprawdopodobniej wynika właśnie z tego błędu.

 

Tak jak napisałem wcześniej poprawka pokaże się w wersji 16.0.1, która będzie (mam nadzieję) jutro, może pojutrze.

Link to postu

Drogi Panie. 

Jutro to część moich klientów wypłaca wynagrodzenie za czerwiec a ja mam obowiązek naliczyć je poprawnie.

Proszę o konkretny opis jak poradzić sobie doraźnie z problemem dzisiaj.

 

A co z pozostałymi sprawami z pierwszego postu? Proste tematy ale bardzo ułatwiają pracę. Były w GT więc tym bardziej mi ich brak w nexo.

 

Link to postu
2 godziny temu, Piotr M. napisał:

 

(...)

Poza tym. Dlaczego w Gratyfikancie Nexo nadal nie ma ewidencji zwolnień chorobowych właścicieli takiej jaka była w GT? Pomagało to przygotowywać raporty ZUS RSA.

Planujemy w jednej z najbliższych wersji dodać taką ewidencję.

 

2 godziny temu, Piotr M. napisał:

Czy planowane jest umożliwienie wykorzystania zdefiniowanego terminu płatności dla danego kontrahenta podczas dekretowania w Rewizorze?

 

Sugeruje Pan, by wykorzystać pole "Maksymalny termin płatności" do wyznaczania terminu płatności generowanego rozrachunku podczas dokonywania zapisu na konto rozrachunkowe klienta?

Link to postu

Nie. Chodzi o pole domyślny kredyt kupiecki.

Podczas dodawania nowego rozrachunku w czasie dekretowania dokumentów wprost na konta podpowiadany jest zawsze termin domyślny. Rewizor GT korzystał w tym przypadku z domyślnej formy płatności danego kontrahenta a nie domyślnej formy dla całego programu. Nie chodzi mi o schematy podczas importu np. z Subiekta, które przenoszą prawidłowo terminy płatności tylko o ręczną dekretację lub z wykorzystaniem pieczęci.

Link to postu
19 godzin temu, Piotr M. napisał:

Nie. Chodzi o pole domyślny kredyt kupiecki.

Podczas dodawania nowego rozrachunku w czasie dekretowania dokumentów wprost na konta podpowiadany jest zawsze termin domyślny. Rewizor GT korzystał w tym przypadku z domyślnej formy płatności danego kontrahenta a nie domyślnej formy dla całego programu. Nie chodzi mi o schematy podczas importu np. z Subiekta, które przenoszą prawidłowo terminy płatności tylko o ręczną dekretację lub z wykorzystaniem pieczęci.

 

OK - zrealizujemy w jednej z najbliższych wersji - zapewne w jesiennej 17-sce.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...