Skocz do zawartości

SELLO przeniesienie na nowy komputer

Polecane posty

Witam serdecznie

Mam we firmie serwer na którym zainstalowany jest Subiekt GT i Sello. Na laptopie odpalam Sello i ono łączy się do bazy na serwerze. Aktualnie jestem w trakcie zmiany laptopa (stary nie będzie już używany) i czy wystarczy zainstalować na nowym laptopie sello i skonfigurować połączenie do bazy na serwerze i to wszystko? Ustawienia, szablony, itd będą bez zmian czy czeka mnie cała konfiguracja na nowo ustawień sello?

Z góry dziękuję za informacje.

Link to postu
  • 1 rok później...
Dnia 5.12.2018 o 08:35, Mariusz Kownacki napisał:

Ustawienia Sello i Subiekta znajdują się w bazie danych na serwerze. Jeżeli będziesz zmieniał komputer, który łączy się do serwera jako klient, to wystarczy zainstalować programy i skonfigurować połączenie.

Po instalacji najnowszej wersji na drugim PC otrzymałem komunikaty jak w załączniku. W efekcie nie mam SELLO ani na 1 ani na 2 PC.

Sello łączy się z baza na serwerze. Nie można po aktualizacji SELLO do najnowszej wersji wykonać konwersji bazy danych. Jak to naprawiać?

 

sello-blad1.jpg

sello-blad2.jpg

Link to postu

Sello jest zainstalowane na serwerze. Wersja to 1.31.3 (1.31.3.2901)

Na PC klienckim mam wersję 1.32.2 (1.32.2.2934). Nie robiłem aktualizacji na serwerze programu SELLO i to pewnie jest powód!

Wersje jak widać są różne i działa poprawnie. Co więc po kolei zrobić by zaktualizować do najnowszej bez wykrzaczenia bazy danych? Obecnie jak próbuję na PC klienckim wykonać kopię bazy / archiwizację, to wyskakuje błąd braku dostępu. Archiwizację trzeba wykonać na serwerze, czy PC klienta?

Link to postu
16 godzin temu, Kamil Mazur napisał:

Wersje jak widać są różne i działa poprawnie.

Nie jest to możliwe. Jeśli działa, tzn, że obie wersje łączą się do różnych baz. Na tej samej bazie dwie różne wersje duże nie mogą pracować.

Komputery klienckie nie mogą wykonać aktualizacji bo mają ustawioną ścieżkę do folderu tymczasowego w swoich zasobach, do których serwer nie ma dostępu. Dlatego najlepiej i najłatwiej zacząć od komputera serwerowego.

Link to postu

Ja robię to tak:

- Pobieram na serwer nową wersję Sello.

- Robie archiwizację bazy danych na serwerze. Bez tego nie będziesz mógł zaktualizować wersję bazy danych.

- Odłączam komputer od internetu, po to aby nie były żadne połączenia z bazą danych

- Aktualizuje Sello, a później bazę danych

- Jeżeli aktualizacja się udała, podłączam internet i sprawdzam, czy w miarę wszystko dobrze hula

- Jeżeli jest OK, aktualizuje Sello na komputerach klienckich.

 

Ten sposób się sprawdza i nigdy nie miałem problemu z aktualizacją bazy danych.

 

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę kilka innych czynników:

- Archiwizację najlepiej zapisywać na innym dysku, gdzie musi być dużo wolnego miejsca

- Musisz mieć dużo wolnego miejsca na dysku, gdzie znajduje się baza danych, ponieważ podczas aktualizacji bazy danych, baza potrafi się rozrosnąć nawet o x2

Link to postu

Mam pytanie związane z backupem systemu. Co najlepiej zrobić by mieć backup dysku systemowego w serwerze? Jeżeli np główny dysk systemowy ulegnie uszkodzeniu by można było albo podmienić dysk z kopią systemu całego albo dokonać przywrócenia na nowy dysk kopi starego dysku. Co najlepiej do tego wykorzystać i z czego skorzystać? Backup baz danych subiekta i sello trzymam na innym dysku w raid 1 + backup poza firmę do NASa + chmura, wszystko pakowane i z hasłem 2x dziennie. Zostaje właśnie tylko kwestia co z dyskiem systemowym. O ile dodatkowe dyski w serwerze są w raid 1 softwarowym (system storage) to z tego co wiem z dyskiem systemowym nie da się chyba tak zrobić? To by było najprostsze wyjście. Kupić dysk wsadzić do serwera wybrać w system storage systemowy dysk + ten nowy i ustawić raid 1. Odpukać dysk systemowy ulega uszkodzeniu zatem przepinam na ten dysk zapasowy i system dalej działa bez problemu. Jakieś pomysły? :)

Link to postu

Po ostatnich akcjach mam dysk ssd w sejfie z clonem partycji systemowej :) bazy danych śmigają na pozostałych ssd . Jak jest niewypał wkładam zapsowy i lecim . Ostanio jest moda na cryptolocekry. Im więcej kopi zapasowych tym lepiej , ponieważ ludzie dzielą się  na tych którzy robią kopie zapasowe i takich którzy dopiero zaczną je robić : ) 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...