Skocz do zawartości

Jaką drukarke kupić do drukowania listów przewozowych

Polecane posty

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Zebra ZP 2844 (bez print serwera) - moja pierwsza drukarka, kupiłem używaną za 500zł i podłączyłem po USB do serwera z Sello - mały bufor i etykiety wychodzą z odstępami czasowymi
Zebra ZP 2844-Z (bez print serwera) - taka sama jak wyżej z tym, że większy bufor i etykiety wychodzą płynnie bez zacinki

Obie powyższe drukarki zostały po pewnym czasie podłączone do Raspberry Pi, który służy jako print serwer (żeby drukarki były udostępnione w sieci)

Zebra ZD420 (z wbudowanym print serwerem - drukarka sieciowa) - kupiłem niedawno, duży bufor i wbudowany LAN

Nie wiem jak inne marki ale faktycznie te zebry wydają się nie do zajechania.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
Dnia 28.01.2019 o 20:49, • maniootek • napisał:

Zebra ZP 2844 (bez print serwera) - moja pierwsza drukarka, kupiłem używaną za 500zł i podłączyłem po USB do serwera z Sello - mały bufor i etykiety wychodzą z odstępami czasowymi
Zebra ZP 2844-Z (bez print serwera) - taka sama jak wyżej z tym, że większy bufor i etykiety wychodzą płynnie bez zacinki

Czy używasz może etykiet o długości 150 mm?

Nie mogę ustawić w żaden sposób, aby przy oddzieraniu górnym nożykiem drukarka przy druku następnej etykiety cofnęła rolkę te kilka mm do wydruku następnej etykiety i skutiem tego przelatuje mi cała etykieta.

Problemu nie mam przy etykiecie 170 mm.

Koszmar. Możesz pokazać swoje ustawienia z tych ZP 2844 ?

Link to postu
Dnia 13.05.2019 o 03:05, HotKey . napisał:

Nie mogę ustawić w żaden sposób, aby przy oddzieraniu górnym nożykiem drukarka przy druku następnej etykiety cofnęła rolkę te kilka mm do wydruku następnej etykiety i skutiem tego przelatuje mi cała etykieta.

Mieliśmy podobny problem kilkukrotnie z naszą Zebrą, ale GC420D. Rozwiązanie okazało się dość banalne - wkładając rolkę do drukarki należy odlepić pierwszą nalepkę (pozostawić po niej papier przy rolce i ustawić go na wylocie etykiet), po czym zamknąć klapę i 3-ktrotnie wcisnąć guzik w krótkim odstępie czasu (ale nie za szybko, bo może nie załapać) - wywołuje to kalibrację drukarki. Przeleci wtedy kilka etykiet (czasem wydrukuje się raport z ustawień drukarki, nie wiem od czego jest to zależne jednak nie wnikam dopóki ten sposób działa :D ) po czym Zebra drukuje etykiety w odpowiednim miejscu. Jeśli rolka jest dobrze ustawiona w środku, nic się nie przesuwa i nie wychodzą puste etykiety ;) Nie wiem, na ile ten sposób działa na innych modelach, jednak może komuś się przyda :)

  • Dziękuję 1
Link to postu

My także szukaliśmy rozwiązania dobrą chwilę :)W instrukcji też nie było o tym pełnej informacji, a zanim do tego doszliśmy, to zużyliśmy chyba z rolkę etykiet, z czego ponad połowa została odcięta, pusta :D Zdążyłam już zauważyć, że problem z mijaniem etykiet zaczyna się, jak wymienimy rolkę na nieco inną - na pierwszy rzut oka różni się ona tylko kolorem papieru pod spodem, czasem jednak Zebrze się odwidzi i już tej innej rolki nie chwyta poprawnie. Nie mam pojęcia, czy są one aż tak czułe na przesunięcia etykiet, czy aż tak głupie :D

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 16.05.2019 o 10:05, Joanna S. napisał:

Nie mam pojęcia, czy są one aż tak czułe na przesunięcia etykiet, czy aż tak głupie :D

Ja też będę testował pod kątem lepszych rolek.

 

Podam jeszcze jedną mega ważną rzecz:

Zebrę ZP 2844 od czasu do czasu trzeba usunąć z systemu i zainstalować od nowa. Ja moją rolkę zużyłem na testach gdzie, Zebra nie widziała kompletnie nowych ustawień. Po przeinstalowaniu jej nagle ożyła, ufff ...

 

 

Czy przepuszcza Wam "sellowe" puste etykiety INPOSTU od czasu do czasu ?

 

 

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
Dnia 13.05.2019 o 08:44, maniootek • napisał:

image.png.f22a7de255b56ea51044034a01a2b158.png

Ustawiam tylko obrót o 180 i rozmiar. To wszystko.

Maniutek Ty masz Zebrę ZP 2844 bez literki "-Z" na końcu nazwy.

Pokarz mi jeszcze "zaawansowane ustawienia drukarki" w swojej ZP 2844.

 

 

Czy nie macie problemów z wydrukiem na ZP 2844 (bez -Z) kodu kreskowego dla listu poleconego? Ja już muszę zjeżdżać z zaczernieniem do zera, bo inaczej czytnik mi nie odczytuje takiego kodu - mam etykietę 100 x 150 mm.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Dodam ze jestem noqym uzytkownikiem:)) i zwracam sie o pomoc. Potrzebuje kypic drukarke do listow przewozowych gls dpd itd. Dodam ze musi ona byc przenosna i laczyc sie z telfonem na andreoidzie . Znajomy polecil mi Drukarke przenośna ZEBRA QL420 plus . Czy ktos mial z nia doswiadczenie?

Edytowane przez Pawel Mulawski
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...