Skocz do zawartości

Sello 1.30 i Nexo 21

Polecane posty

Witam,
Na jednym z kont po aktualizacji Sello z 1.28 na 1.30 przestałą działać synchronizacja z Subiektem. Subiekt w wersji 21. Czy konieczna aktualizacja do wersji 22?

Cały czas komunikat 

Cytat

InsERT_nexo_Driver: Nieudane łączenie z systemem Subiekt nexo: 

Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

 

Edytowane przez Genezyp Kapen
Link to postu

Wersja 1.29.1 wprowadza, m.in. :

- Zmiany w programie umożliwiające współpracę z Subiektem nexo 22

Od tej wersji jest wymagana wersja Subiekta 22.

Uprzedzając też pytania, zbliżający się Subiekt 23 powinien działać z Sello 1.30. Przeprowadzamy właśnie testy. Gdyby coś się jednak zmieniło to wypuścimy odpowiednią aktualizację do 1.30.

Link to postu

Przy okazji zapytam - zdarza mi się w wersji 1.30 (już chyba 3 razy) że nie mogę wykonać synchronizacji z allegro gdyż twierdzi, że synchronizacja trwa na innej stacji roboczej - tu podając nazwę mojej stacji roboczej. Jedyne co w tym momencie działa to restart serwera sql żeby zresetować wszystkie połączenia z bazą.

Dodam tylko, że łącze się z dwóch lokalizacji. Raz lokalnie a raz przez vpn. Może czasem troszke brutalnie zmieniam lokalizację komputera (usypiam i przenosze), ale do tej pory to nie było problemem.

Link to postu

Proszę sprawdzić czy w procesach nie ma jakiegoś dodatkowego Sello.exe, który być może pozostał i działa w nim synchronizacja.

Inna możliwość, że takie brutalne przerwanie połączenia może pozostawiać w bazie danych blokadę zakładaną przy rozpoczęciu synchronizacji, która potem przy wznowieniu połączenia nie jest już ściągnięta. Pomaga wtedy faktycznie restart usługi serwera SQL, bo czyści on blokady założone przez sesje aplikacji.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
Dnia 13.12.2018 o 09:41, Bartosz Rosa napisał:

Wersja 1.29.1 wprowadza, m.in. :

- Zmiany w programie umożliwiające współpracę z Subiektem nexo 22

Od tej wersji jest wymagana wersja Subiekta 22.

Uprzedzając też pytania, zbliżający się Subiekt 23 powinien działać z Sello 1.30. Przeprowadzamy właśnie testy. Gdyby coś się jednak zmieniło to wypuścimy odpowiednią aktualizację do 1.30.

Czy Sello już działa z subiektem 1.23 ? bo zainstalowałem aktualizację i sello  1.30.1 nie wystawia żadnych dokumentów. Wszystko dziś robiliśmy ręcznie

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...