Skocz do zawartości

FWN długi czas generowania

Polecane posty

Od jakiegoś czasu faktury wewnętrzne podatku należnego (FWN) zaczęły się generować bardzo powoli. Kiedyś to była kwestia sekund. Potem wraz z którąś aktualizacją Subiekta skokowo wydłużyło się to do minuty. Teraz musiałem wydłużyć timout z ze 120 sekund na 180 bo dwie minuty przestały wystarczać. Nie generuję jakichś ogromniastych dokumentów. Kilkadziesiąt do stu pozycji max. Nie ma dramatu, ale co się stało, że to tyle trwa? Wszystkie inne operacje to kwestia mrugnięcia okiem, tylko to tak długo trwa. Mogę coś naprawić, zmienić jakieś ustawienia czy coś? Boję się, że za rok czy dwa będę musiał czekać na FWN po 10 czy 20 minut.

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Potwierdzam. Od kilku miesięcy Subiekt nie jest w stanie wystawić nawet jednej FWN. Kończy się chyba timeoutem i dymkiem bez żadnej wiadomości (pusty dymek).

 

 

image.png.ace6c2e979e582df0f6c3693f879fcb2.png

 

 

 

Radzę sobie tak, że próbuję wiele razy. Za którymśnastym razem przechodzi. Na serwerze przechodzi to znacznie częściej, niż na PC-klientach.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
14 godzin temu, HotKey . napisał:

Potwierdzam. Od kilku miesięcy Subiekt nie jest w stanie wystawić nawet jednej FWN. Kończy się chyba timeoutem i dymkiem bez żadnej wiadomości (pusty dymek).

 

14 godzin temu, HotKey . napisał:

Radzę sobie tak, że próbuję wiele razy. Za którymśnastym razem przechodzi. Na serwerze przechodzi to znacznie częściej, niż na PC-klientach.

Obejście problemu (problem jest dobrze znany, ale ponieważ nie jest krytyczny to czeka w kolejce do analizy) zostało podane w pierwszej odpowiedzi w tym wątku:

Dnia 15.12.2018 o 23:24, Konrad L napisał:

Teraz musiałem wydłużyć timout z ze 120 sekund na 180 bo dwie minuty przestały wystarczać.

Do zmiany timeout'u można wykorzystać jedno z naszych darmowych rozwiązań: http://satisoft.pl/dodatki_Ustalanie_czasu_oczekiwania_na_odpowiedz_z_serwera_dla_InsERT_GT.html.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...