Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć,

Czy muszę zwrócić na coś szczególną uwagę, podczas operowania na 2 bazach w tym samym czasie?

Czy mogę do drugiej, nowej bazy podpiąć to samo konto allegro, by bez problemu działać na starej bazie?

 

Zmiany w firmie i przy okazji rozmiar bazy danych, spowodowały,  że zamierzam:

- zachowując starą bazę Subiekta (z nowym NIP), stworzyć nową bazę Sello i podpiąć pod nią stare konto Allegro.

Interesuje mnie w tym momencie najbardziej, czy mogę podpiąć pod nową bazę konto Allegro, podczas, gdy inni pracownicy działają na starej bazie. Czy uruchomienie nowej bazy nie  spowoduje np. sytuacji, że Sello ze starą bazą nie pobierze transakcji, bo pobrało ją już Sello z nową bazą. Czyli tak naprawdę - czy mogę sprawdzać nową bazę danych, bez wpływu na działanie starej?

Sello wdrażał w firmie ktoś inny i pozostanie jeszcze zabawa z integratorami ze sklepem i programami od wysyłek. Czy muszę przejść na nową bazę kończąc z pracą na starej, czy też mogę to rozłożyć w czasie, dostosowując tą nową?

Link to postu

W zasadzie nie polecam takiego działania. Powód jest taki, że trzeba będzie co chwilę autoryzować konto na obydwu bazach - co wynika ze sposobu działania autoryzacji w Allegro. Tokeny nie są synchronizowane pomiędzy bazami, więc automatyczne odświeżenie tokena w jednej bazie spowoduje, że przestanie działać ten na starej. Z kolei autoryzacja na starej bazie spowoduje, że wygaśnie token zapisany w nowej bazie.

Samo pobieranie transakcji nie będzie zakłócone, czyli na obu bazach pobiorą się te same transakcje. Nie należy na obu bazach ustawiać wysyłania wiadomości, bo klient w takiej sytuacji otrzyma wszystkie generowane wiadomości dwa razy.

Link to postu

No jeśli dana instancja odbierze maile z serwera i skasuje je stamtąd, i w niej usuniesz sobie co chcesz to kolejna logując się do serwera z mailami pobierze tylko to co zostało (w tym przypadku tylko nowe). Odbierz sobie jak Ci napisałem jakimś outlookiem albo thunderbirdem z opcją skasowania z serwera (w razie czego będziesz miał do nich dostęp - taki backup/archiwum) i nie kombinuj z czyszczeniem bazy z wiadomości, to z poziomu Sello trwa milion lat, no chyba,  że znasz Management Studio ale po co kombinować...

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 2.01.2019 o 13:40, Bartosz Rosa napisał:

Powróciliśmy ostatnio do tego tematu i są szanse, że taka funkcja pojawi się, być może nawet w 1.31.

 

Dnia 2.01.2019 o 09:56, masur napisał:

Bartku a jak temat backupu ze starej bazy danych jak ustawienia, konfiguracja, słowniki, etc.? - tak, żeby łatwo można było założyć/wymienić bazę bez konieczności zabawy za każdym razem w ustawianie tych samych rzeczy. Jakiś czas temu był ten temat poruszany (albo i kilka lat już o to pytamy...)

 

 

Pytanko czy coś się tym temacie dzieje ? Bo mam ochotę założyć nową bazę

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...