Skocz do zawartości

Allegro paczkomat

Polecane posty

witam

właśnie konfiguruje usługę allegro paczkomat i w sello skonfigurowałem dokonałem sobie próbnego zakupu i transakcja ładnie się pobrała i po dodaniu jej do paczek połączyło z serwisem inpost i pobrało nr przesyłki na zielono w paczkach zamienił się status w paczkach ((kwadracik synchronizacji)

ale i tu mam pytania

jak zapłacić za przesyłkę i kiedy to się dokonuje (na koncie menagera inpostu brak obecnie środków więc nie pobrało automatycznie) umowy również nie mam

w meagerze inpostu nie widzę tej utworzonej przesyłki z nr tylko jest jako zaimportowana do przygotowania

Link to postu

ok konto doładowane i nadal problem przesyłki w sello pobierają nr a w menadżerze in postu się nie pojawiają i nie pobierana jest opłata i nie widać utworzonej przesyłki

mam pytanie czy można jakoś zweryfikować przetestować id i token bo nie wiem czy wstawiłem poprawnie bo inpost podesłał mi dwa różne

etykiety w sello nie można wydrukować

Edytowane przez Sławomir Belcarz
Link to postu
8 godzin temu, Sławomir B napisał:

jakoś zweryfikować przetestować id i token

wprowadź do sello drugi na próbę i zobacz, czy się naprawi

 

8 godzin temu, Sławomir B napisał:

w menadżerze in postu się nie pojawiają

a logujesz się tam do właściwego konta allegro?

 

7 godzin temu, Sławomir B napisał:

którą usługę wskazać w sello

mówisz o nazewnictwie pobranym z allegro (tu trzeba być prezyzyjnym), czy o swoich nazwach (tu wg uznania)?

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

wprowadź do sello drugi na próbę i zobacz, czy się naprawi

 

a logujesz się tam do właściwego konta allegro?

 

mówisz o nazewnictwie pobranym z allegro (tu trzeba być prezyzyjnym), czy o swoich nazwach (tu wg uznania)?

próbowałem na drugim tokenie ten sam efekt pobiera nr do sello w managerze brak utworzonej przesyłki  kasynie pobiera

tak właściwe konto w managerze inpostu w zakładce allegro  po zaimportowaniu są widoczne do przygotowania te transakcje ale chodzi o toby to robić z poziomu sello

o nazewnictwie allegro

walczę dziś z tym cały dzień bez efektu

Link to postu
4 minuty temu, Sławomir B napisał:

próbowałem na drugim tokenie ten sam efekt pobiera nr do sello w managerze brak utworzonej przesyłki  kasynie pobiera

tak właściwe konto w managerze inpostu w zakładce allegro  po zaimportowaniu są widoczne do przygotowania te transakcje ale chodzi o toby to robić z poziomu sello

o nazewnictwie allegro

walczę dziś z tym cały dzień bez efektu

Na pewno jest, tylko musisz się odpowiednio zalogować. Do maganera najpierw, a w managerze do zakładki allegro. Pewnie tym loginem/e-mailem, który podawałeś, żeby uzyskać ID i token.

Link to postu
8 godzin temu, Sławomir B napisał:

w zakładce inport allegro są te transakcje z allegro ale to nie o to chodzi bym je robił z  poziomu managera

Czyli musisz znaleźć właściwego "managera" - tego, gdzie w miejscu, które pokazujesz na screenie będzie paczka przygotowana przez Sello, ta nieopłacona.

Link to postu
Dnia 30.12.2018 o 22:54, Sławomir B napisał:

próbowałem na drugim tokenie ten sam efekt pobiera nr do sello w managerze brak utworzonej przesyłki  kasynie pobiera

A czy na pewno w Sello jest numer tej przesyłki czy jedynie ikonka świeci na zielono?

Przesyłka jest opłacana od razu przy tworzeniu przesyłki w paczkomatach. Jeśli na koncie nie ma środków, przesyłka taka utknie w statusie "Oferta wybrana". Status ten jest widoczny w kolumnie Status (jeśli jej nie ma na liście paczek, można ją włączyć w Ctrl+Shift+K). Jeśli paczka utknie w takim statusie, to z poziomu Sello można wybrać funkcję ponownego utworzenia przesyłki w serwisie kurierskim. Wtedy Sello zignoruje poprzednią paczkę i będzie próbować tworzyć nową. Oczywiście, konto musi być doładowane aby to miało sens.

Link to postu

Witam

Wielkie dzięki Panie Marcinie za okazaną pomoc ten cytat był kluczowy

Dnia 31.12.2018 o 07:40, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czyli musisz znaleźć właściwego "managera" -

Inpost podpoił mi pod jakiś bardzo stary dostęp do managera teraz wszystko (prawie wszytko jest ok)

na etykiecie inpostowej drukują mi się stare dane firmy NADAWCY teoretycznie wszystko już poprawiłem ale nadal pobiera stare dane i już nie mam pomysłu skąd je pobiera inpost do etykiety

 

Link to postu
20 minut temu, Sławomir B napisał:

Witam

Wielkie dzięki Panie Marcinie za okazaną pomoc ten cytat był kluczowy

Inpost podpoił mi pod jakiś bardzo stary dostęp do managera teraz wszystko (prawie wszytko jest ok)

na etykiecie inpostowej drukują mi się stare dane firmy NADAWCY teoretycznie wszystko już poprawiłem ale nadal pobiera stare dane i już nie mam pomysłu skąd je pobiera inpost do etykiety

 

Cieszę się, że pomogłem.

W Managerze jest miejsce na wpisanie danych do faktury / nadawcy - sprawdzałeś jakie tam są?

Te dane to chyba tylko InPost może zmienić. Możliwe, że na te dane będziesz otrzymywał faktury.

Link to postu

Nie ma już takiej opcji, bo paczki są opłacane od razu przy tworzeniu przesyłek, wiec ewentualne zmiany gabarytów należy zrobić przed utworzeniem przesyłek - inaczej, po utworzeniu nie będzie możliwości ich zmiany. Pozostanie tylko możliwość zignorowania przesyłki i utworzenia ponownie drugiej dla danej paczki.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Prawdopodobnie...

Jak powiązać Sello z Managerem Paczek InPostu po wczorajszych zmianach?

 

Czy wysypał się MPI (w nim trzeba było osobno powiązać każde konto z allegro, od nowa? czy to wina tego, że Sello nie potrafi autoryzować się po zmianach?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...