Skocz do zawartości

Import faktur i dekretacji

Polecane posty

Czy jest możliwy import faktur (powiedzmy faktur które zostały zadekretowane w systemie obiegu dokumentów, który pozwala na eksport .xls) z dekretacją (tzn.: wśród zakupowych może być faktura za paliwo gdzie 20% idzie na konto jednego projektu a 80% na konto drugiego projektu na 5-tkach, lub faktura dzielona na różne MPK) ?

Poprzez EPP nie mogę tego zrobić, bo on przyjmuje jednorazowo fakturę (chyba) więc z podziałem faktur bym sobie nie poradził (zakładam że podział na konta nie jest z góry znany; przy znanym podziale na konta załatwiłbym to wieloma kategoriami i schematami pod nie, ale to mało eleganckie rozwiązanie). 

Czy XMLem można to zrobić?

Wolałbym nie uruchamiać sfery do tego, bo to za duża inwestycja czasu w tak prosty problem. 

Enova np.: daje taką możliwość, ładowaniem przez xls. 

Link to postu
Dnia 31.12.2018 o 18:16, Michał Markowski napisał:

Czy jest możliwy import faktur (powiedzmy faktur które zostały zadekretowane w systemie obiegu dokumentów, który pozwala na eksport .xls) z dekretacją (tzn.: wśród zakupowych może być faktura za paliwo gdzie 20% idzie na konto jednego projektu a 80% na konto drugiego projektu na 5-tkach, lub faktura dzielona na różne MPK) ?

Posiadając odpowiednie umiejętności deweloperskie można oprogramować import takich faktur z xls. Można tworzyć rozwiązania własne z wykorzystaniem API nexo. Można również podpinać własne rozszerzenia programowe. Można sobie wyobrazić, że takie rozszerzenie bądź własna aplikacja realizuje funkcjonalność importu takich faktur z excela.

 

Dnia 31.12.2018 o 18:16, Michał Markowski napisał:

Poprzez EPP nie mogę tego zrobić, bo on przyjmuje jednorazowo fakturę (chyba) więc z podziałem faktur bym sobie nie poradził (zakładam że podział na konta nie jest z góry znany; przy znanym podziale na konta załatwiłbym to wieloma kategoriami i schematami pod nie, ale to mało eleganckie rozwiązanie). 

Czy XMLem można to zrobić?

Obraz księgowy np faktury zawiera również pozycje dokumentu wraz z ich cechami szczególnymi, np cechy asortymentu, nadanej kategorii księgowej, itp, które to atrybuty przenoszone są XML-em. Wg tych atrybutów można dokonywać rozksięgowania wg odpowiednio zdefiniowanego schematu dekretacji.

Edytowane przez Roman Budzisz
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Import faktur i dekretacji
×
×
  • Dodaj nową pozycję...