Skocz do zawartości

Połączenie SELLO 1.30 z INPOSTEM (KURIER)

Polecane posty

Właśnie zaktualizowałem Sello do wersji 1,30.

Wcześniej na starszej wersji połączyłem PACZKOMATY INPOST z SELLO czyli wpisałem TOKEN i ID ORGANIZACJI i wszystko śmigało bez problemu.

Natomiast w nowej wersji SELLO chce połączyć KURIERA INPOST z SELLO czyli wpisuje TOKEN i ID ORGANIZACJI i pokazuje mi TWORZENIE PACZEK ZAKOŃCZONE BŁĘDEM (ten sam Token oraz ID wpisałem wcześniej do starszej wersji Sello). Otrzymuje taki komunikat:

Tworzenie paczki 4/2019: {"status":400,"error":"validation_failed","message":"There are some validation errors. Check details object for more info.","details":{"insurance":["should_be_greater_than_cod"]}}

coś robię nie tak?

Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na połączenie SELLO 1.30 z INPOSTEM (KURIER)

Proszę sprawdzić, czy w konfiguracji dostawy pod ubezpieczeniem jest zaznaczony pstryczek kopiowania wartości pobrania jako ubezpieczenia. Kwota ubezpieczenia musi być większa bądź równa kwocie pobrania. Jeśli ten znacznik nie jest wybrany, to była tam wartość 0 prawdopodobnie.

Link to postu

w opcjach dostawy było zaznaczone tylko POBRANIE.

Właśnie zaznaczyłem ptaszkiem UBEZPIECZENIE i poniżej KOPIUJ Z KWOTY POBRANIA. Jak wejdzie mi jakaś paczka KURIER ZA POBRANIEM to dam znać czy jest OK.

Natomiast jeśli chodzi o KURIER (wpłata na konto) to jest wszystko ok, list przewozowy wydrukowany- tylko tej paczki nie widzę na swoim koncie WEB TRUCKER (INPOST). Gdzie taka

paczka powinna być widoczna?

Link to postu

tak jak wcześniej pisałem po zaznaczaniu "ptaszków" w pozycji UBEZPIECZENIE i poniżej KOPIUJ Z KWOTY POBRANIA... List przewozowy za POBRANIEM KURIER INPOST drukuje się i chyba jest wszystko OK.

Nie widzę natomiast tego listu w WEB TRUCKERZE i temat zgłosiłem do przedstawiciela INPOST. Jeśli coś wiecie to proszę o INFO.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Połączenie SELLO 1.30 z INPOSTEM (KURIER)
  • 1 rok później...

Witam,

Konfiguruję Kuriera InPost i mam problem z tworzeniem paczki pobraniowej, pojawia się błąd: Tworzenie paczki 3101/2020: {"status":400,"error":"validation_failed","message":"There are some validation errors. Check details object for more info.","details":{"insurance":["should_be_greater_than_cod"]}}

Podpowiedzcie proszę, gdzie jest ta konfiguracja dostaw, bo zaczynam błądzić po ustawieniach Sello i nie mogę tego namierzyć:

Dnia 2.01.2019 o 14:05, Bartosz Rosa napisał:

Proszę sprawdzić, czy w konfiguracji dostawy pod ubezpieczeniem jest zaznaczony pstryczek kopiowania wartości pobrania jako ubezpieczenia. Kwota ubezpieczenia musi być większa bądź równa kwocie pobrania. Jeśli ten znacznik nie jest wybrany, to była tam wartość 0 prawdopodobnie.

Czy to jest w:
Słownik >  Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki ?

 

 

Link to postu

 

10 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

A jaka jest wartość ubezpieczenia w paczce oraz pobrania? Informacja w błędzie mówi, że wartość ubezpieczenia musi być większa niż wartość pobrania.

 

Miałem tak:

image.thumb.png.48474b1fb9eb97a8aa58b12149f1b595.png


Już rozumiem na czym polegał u mnie problem. Paczki które generowały wspomniany wyżej błąd zostały utworzone, gdy w konfiguracji dostaw nie miałem zaznaczonego pstryczka "Ubezpieczenie" i "Kopiuj z kwoty pobrania / wartości transakcji". Dlatego paczki te, nie były oznaczone jako wartościowe (screen powyżej). W błędnych paczkach wystarczyło tylko zaznaczyć "Paczka wartościowa" i wpisać wartość równą kwocie pobrania. Po wykonaniu korekty paczkę można już było wysłać do API InPosta - sprawdziłem, dane poprawnie zaczytały się do WebTruckera.

W nowych paczkach mam już automatycznie zaznaczonego pstryczka "Paczka wartościowa" i wpisaną wartość. Paczki nie generują już błędów. Dziękuję za naprowadzenie :)

image.png

Edytowane przez Paweł Antoszczak
  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...