Skocz do zawartości

Zmiany w zwracaniu błędów?

Polecane posty

No mam właśnie wrażenie, że globalny - ostatnią zwrotkę ze słowem "wiersz" mam z 12 grudnia, a nie robiłem w okolicach tej daty aktualizacji, więc trochę zgłupiałem. Ale np. błąd, który mam podczas przekroczenia zakresu partii, przy dodawania RW, zwrotka z dzisiaj:

Cytat

InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.NiepoprawnaIloscPozycjiRozbiciaException: Ilość musi mieścić się w zakresie [0, 17,747999]

   w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.PozycjaRozbicia.set_Ilosc(Decimal value)

   w SynchronousSocketListener.StartListening()

... a w październiku było jeszcze tak ...

Cytat

System.InvalidOperationException: Ilość musi mieścić się w zakresie [0, 726,667000]

   w InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.PozycjaRozbicia.set_Ilosc(Decimal value)

   w SynchronousSocketListener.StartListening() w f:\SferaDEV\Sfera\Sfera\Program.cs:wiersz 1789

Dlatego zastanawiam się, co mogło się zmienić i nie wiem czy coś może u was, a może Windows coś odczarował. Nie ukrywam, że numer wiersz, nie raz ratuje skórę :D

Dane zrzucam, do pliku i na maila.

try {
// WYKONYWANY KOD
} catch (Exception e) {
Console.WriteLine(e.ToString());
            
            // zapisanie błędu w pliku
            string filePath = @"F:\SferaDEV\error.txt";            
            using(StreamWriter writer = new StreamWriter(filePath,true)) 
              {
              writer.WriteLine("\n"+DateTime.Now.ToString("yyyy-MM-dd H:mm:ss")+" ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------\n");
              writer.WriteLine(e.ToString()); 
              writer.WriteLine(Globals.json_recv);
              writer.WriteLine("\n---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------\n\n\n");              
              }
            
            // przesłanie wiadomości z błędem na email
            SmtpClient clientError = new SmtpClient();
            clientError.Port = 587;
            clientError.Host = "xxx";
            clientError.EnableSsl = false;
            clientError.Timeout = 10000;
            clientError.DeliveryMethod = SmtpDeliveryMethod.Network;
            clientError.UseDefaultCredentials = false;
            clientError.Credentials = new System.Net.NetworkCredential("xxx","xxx");
            MailMessage mmError = new MailMessage("xxx","xxx","xxx",Globals.mode+"\n"+e.ToString()+"\n"+Globals.json_recv);
            mmError.BodyEncoding = UTF8Encoding.UTF8;
            mmError.DeliveryNotificationOptions = DeliveryNotificationOptions.OnFailure;
            clientError.Send(mmError);  
            
        }

 

Link to postu

Pliki PDB do działania aplikacji nie są potrzebne.

Wykorzystywane są przez debugery i podczas generowania wyjątków.

Ważne jest, żeby pliki PDB były zgodne z plikami binarnymi (*.dll,*.exe) (Visual Studio tworzy je razem z plikami .dll i .exe).

Zwykle nie umieszcza się ich w "środowisku produkcyjnym" (u klienta :)).

Nasze narzędzie do budowania pakietów z rozwiązaniami sferycznymi (Program serwisowy | Narzędzia | Spakuj rozwiązanie sferyczne)

również domyślnie nie dodaje plików PDB do pakietu.

 

Link to postu

Nasze rozwiązanie jest tylko nasze i jest umieszczone na serwerze, więc aby łatwiej je nadzorować i rozwijać, korzystamy bezpośrednio z folderów debugujących z kompilatora. Ewentualne zmiany wersji już samej kompilacji, zmieniam po prostu nazwę pliku dla skrótu. Plik *.pdb jest. Jest on nazwany globalnie, jak oryginalny EXE. Może to tego wina, ale dziwiło by mnie, że dopiero teraz wystąpiło.

image.png.69644b75880563e04e64eff6062abb1a.png

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...