Skocz do zawartości

Wznawianie ofert

Polecane posty

Kochani nie było mnie długo, ale cały czas próbuję sobie ułożyć czas aby wrócić na forum i planuję niebawem się troszkę tutaj uaktywnić.

Oczywiście Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2019 Roku !!! :)

Myślę, że nadszedł już czas, aby Sello umożliwiało jakąś formę wznawiania ofert (aukcji). Wiem, że przez API jest może z tym i dużo roboty dla programistów, ale przecież można to zrobić bardzo szybko od strony programistycznej hyperlinkiem tak jak zwroty prowizji itd.

Myślałem o oknie AUKCJE ---> ZAKOŃCZONE.

https://allegro.pl/offer/(numer oferty)/similar --> wznawia pod nowym numerem oferty

https://allegro.pl/offer/(numer oferty)/start ---> wznawia pod starym numerem oferty

 

Rozwiązanie jest banalne, jeśli ja mógłbym prosić, to aby działało z multiselectem, bo wznawiałem ostatnio kilkadziesiąt aukcji i gubiłem się strasznie w tym co zostało już wznowione a co nie, stąd, jeśli Sello wyrzuciłoby mi np 15 okienek w których tylko mógłbym kliknąć OK pod wznowieniem to nie miałbym wątpliwości, czy wszystko wznowiłem.

 

Proszę o komentarze a jeśli lubicie ten pomysł o lajki :)

 

image.png.0dc8844e07b4555f6ded1e8ebd5ad6bf.png

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
Dnia 14.01.2019 o 08:44, Bartosz Rosa napisał:

No, jakoś tak smutno ostatnio bez Ciebie :).

Chcielibyśmy raczej przepiąć Sello na nowe API niż protezować stare. Zobaczymy jak będzie szła integracja.

Bartku, czy wiadomo coś nt. opcji wznawiania po starym numerze? Nie ukrywam, że trochę to obciąża moją pracę ostatnimi czasami a dodatkowo zapomniałem zapłacić ostatnio rachunku i uwaliło mi 1700 aukcji których na piechotę nie ogarnąłem i musiałem wystawić z nowym nr...

 

Link to postu

@xandercage tomek my wznawiamy to poprzez TOWARY -> Zakładka aukcje (ta na dole). Widać na jakich aukcjach był wystawiony ten towar. Następnie opcja pokaż w serwisie. I już na allegro, jak jesteśmy zalogowani na konto to na samej górze jest opcja wznów.

Robota na piechotę, ale szybszego rozwiązania na chwilę obecną nie znalazłem.

Link to postu

Bartku, opcja "WZNÓW" to tylko dodanie jednego hyperlinku dla programisty, zobacz ile osób o to wciąż pyta bo to jest często używana funkcja :)

Format hyperlinku podawałem w pierwszym poście, przypomnę:

 

 

https://allegro.pl/offer/(numer oferty)/similar --> wznawia pod nowym numerem oferty

https://allegro.pl/offer/(numer oferty)/start ---> wznawia pod starym numerem oferty

 

Myślałem o oknie AUKCJE ---> ZAKOŃCZONE.

 

Z góry dzięki ;)

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Sello może zamknąć tylko aukcje, które są powiązane z towarem. Czy ta nowa aukcja ma powiązanie z towarem (w kolumnie TOWAR w module AUKCJE)? Wraz z zakończeniem tej aukcji zostaje ona w Sello przeniesiona do zakończonych - nie może wisieć w trwających.

Skąd przypuszczenie, że to Sello zakończyło aukcję? Samo powielanie, kończenie aukcji w serwisie chwilę trwa i przez pewien okres może występować sytuacja przejściowa.

Link to postu

Aukcja była powiązana z asortymentem i była w zakładce zakończone - kliknąłem tam pokaż w serwisie, następnie na allegro wznowiłem aukcję pod tym samym numerem. Po kilku minutach aukcja pojawiła się w trwających - ponownie zsynchronizowałem i na allegro aukcja została zakończona a w sello wisi jako trwająca pomimo kilku synchronizacji. Myślę że sello zakończyło aukcję bo stało się to od razu po synchronizacji. Sello cały czas odsyła do zakończonej aukcji pomimo, że jest w trwających.

Link to postu
39 minut temu, Łukasz W. napisał:

Teraz aukcja wskoczyła w zakończone - po 2h od zakończenia pomimo synchronizacji co 5 min - ale to pewnie coś po stronie API allegro.
Jak zatem mam wznowić aukcję z tym samym numerem?

Przy wznowieniu powinno się zaktualizować ilość sztuk. Czy tak zrobiłeś? Nie zostało do sprzedaży mniej niż masz w Subiekcie?

Tylko że w WebAPI (lub przez allegro) musisz wpisać ilość = sprzedane + do sprzedaży.

Wznawiam w różny sposób, też w taki jak opisałeś i Sello nie zamyka aukcji. Musiał zaistnieć jakiś wyjątek.

Link to postu
29 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Przy wznowieniu powinno się zaktualizować ilość sztuk

Mówimy o wznawianiu po stronie allegro (nie chodzi mi o wystawianie ponownie) - domyślnie w allegro mam 1 sztukę przy wznawianiu - tyle samo mam na stanie w sello / subiekcie.

Wznawiam klikając na allegro wznów - potem wiadomo - zatwierdź itp. Wszystko wyskakuje że jest ok, nawet w linku aukcja przez jakiś czas działała - dopiero po synchronizacji została zakończona.

Link to postu

W allegro przy wznawianiu, żeby mieć 1 szt. do sprzedaży musisz wpisać więcej niż 1 - na pewno (chyba że oferta się skończyła bez sprzedaży), mianowicie:

Ilość sprzedana do tej pory + 1 = stan do wznowienia.

Czy tak robisz?

 

Jak aukcja wpadnie do Sello po wznowieniu (tzn. pobierzesz ją) to sprawdź z iloma sztukami do sprzedaży jest - to może coś wyjaśnić.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...