Skocz do zawartości

Korekta nabywcy

Polecane posty

Dokument sprzedaży po korekcie nabywcy będzie na podmiot B, a dokument magazynowy w dalszym ciągu na podmiot A, bo będzie powiązany z błędnie wystawionym dokumentem źródłowym, dlatego też wcześniej zostało przedstawione następujące rozwiązanie:

Cytat

Ruch magazynowy faktury można zniwelować albo poprzez wycofanie skutku magazynowego faktury, albo poprzez wystawienie niepowiązanego dokumentu korekty wydania magazynowego. W tym drugim przypadku w uwagach proszę zawrzeć opis zaistniałej sytuacji.

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Dzień dobry,

czy sytuacja z możliwością korygowania nabywcy się nie zmieniła i jest tylko rozwiązanie z korektą nieistniejącego dokumentu?

Jeśli tak to proszę o rozwiązanie dla korekty nabywcy w dwóch kolejnych fakturach zaliczkowych (po drodze była jeszcze jedna korekta) do jednego projektu w trakcie realizacji przedpłacanego w dalszej kolejności przez nowego nabywcę (poprzedni przekazał środki na rzecz obecnego). Potrzebuję wystawić kolejną fakturę zaliczkową do kolejnej przedpłaty zrobionej już przez nowego nabywcę.

Obaj nabywcy (poprzedni i aktualny) z Kanady.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link to postu
11 godzin temu, Jan S napisał:

czy sytuacja z możliwością korygowania nabywcy się nie zmieniła i jest tylko rozwiązanie z korektą nieistniejącego dokumentu?

Sytuacja się zmieniła. Korygowanie danych nabywcy jest już dostępne w programie, ale zgodnie z wymaganiami technicznymi odnośnie KSeF, nie można korygować NIPu. W takiej sytuacji należałoby wystawić korektę zerującą dla starego nabywcy i nową fakturę dla nowego nabywcy.

 

Link to postu
14 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

(...) zgodnie z wymaganiami technicznymi odnośnie KSeF, nie można korygować NIPu.

Wyjaśnienie ww. wymagania podane w Q&A MF dot. KSeF (informacyjnie):

Cytat

 

W przypadku przesłania do systemu KSeF faktury z błędnym NIP nabywcy, w celu skorygowania zaistniałej sytuacji, należy przesłać fakturę korygującą "do zera" z tym błędnym NIP nabywcy i dodatkowo przesłać odrębną fakturę (pierwotną) z prawidłowym numerem NIP nabywcy.

 

Wynika to z uwarunkowań systemowych. Faktura z błędnym NIP nabywcy zostanie po przetworzeniu udostępniona podmiotowi o takim numerze NIP.

 

Zatem z przytoczonego opisu wynika, że w takich przypadkach nie należy wystawiać faktury korygującej błędny numer NIP na inny prawidłowy, gdyż w KSeF nie wystąpi sytuacja, że fakturę odebrał podmiot będący rzeczywistą stroną transakcji, a jedynie numer NIP podany w fakturze był błędny.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...