Skocz do zawartości

InPost & Sello - Kilka pytań/uwag/poprawek

Polecane posty

Witam. Tak jak w tytule tematu mam kilka pytań odnośnie integracji InPost z Sello (InPost ShipX). Pytania tyczą się odnośnie zwykłego 'Kurier InPost' - nie korzystam z 'Allegro Kurier InPost' (poza paczkomatami)

 

1. Zdarzają mi się paczki (sporadycznie, ale zdarzają) gdzie waga wynosi nawet 40-80kg i nie jest to jeden towar, ale kilka zakupionych w jednej transakcji. Pomijam wtedy Sello i loguję się na WebTrucker i tworzę przesyłkę dla klienta z rozbiciem na kilka paczek, gdzie jedna paczka wynosi <30kg (wychodzi to wtedy taniej niż wysłanie jednej paczki o wadze 40-80kg (powyżej 50kg przesyłkę trzeba umieścić na palecie)). I tu pytanie do twórców Sello - nie ma możliwości wpisania ręcznie nr listu przewozowego w paczce (pole jest zablokowane). Jedyną możliwością jest albo wpisanie numeru w uwagach, albo w transakcji ustawienie 'Nie Wybrano', ale wtedy muszę drukować oddzielną listę wysyłkową... Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to rozpisałem.

Moja propozycja jest taka, aby przy paczce dodać jakieś pole w stylu 'Odblokuj pole z numerem listu przewozowego i nie wysyłaj do InPost Shipx zlecenia utworzenia paczki' - czy coś w tym rodzaju.

 

2. Pytanie bardziej do użytkowników Sello i InPostu - gdy tworzę paczki bezpośrednio przez WebTrucker to po odebraniu ich przez kuriera mogę je obserwować w 'Monitoring przesyłek kurierskich' i segregować pod różnymi filtrami - doręczona/w trakcie/zwrot do nadawcy itp. Natomiast gdy przesyłkę utworzę przez Sello (InPost ShipX) to przesyłki te nie wyświetlają się w monitoringu. Też tak macie? Pytanie już poszło do InPostu, ale odpowiedzą mi raczej dopiero w poniedziałek.

3. Co z usługami dodatkowymi? Takimi jak 'Serwis SMS/Serwis Email' czy 'Doręcznie w sobotę'? Będzie to jakoś wprowadzane w Sello? Jeżeli nie to zostaje ręczne tworzenie paczki i tu cofamy się do pkt. 1 o możliwość edycji pola z nr listu przewozowego i nie tworzenia automatycznie paczki.

4. Jest możliwość wprowadzenia w Sello funkcji wyszukiwania paczki po nr listu przewozowego? Zdarzyło mi się czasami, że dostałem meila od InPostu z informacją że przesyłka o numerze xxx nie została odebrana przez klienta i w ciągu 48h mam wysłać nowy adres doręczenia lub przesyłka zostanie do nas zwrócona. Zawsze wtedy wchodziłem na webtrucker --> monitoring przesyłek kurierskich --> wyszukaj --> wklejałem nr listu przewozowego i wiedziałem do kogo paczka była adresowana. Teraz jeżeli tworzę paczkę bezpośrednio przez InPost to nie ma ich w 'monitoring przesyłek kurierskich' (patrz pkt 2) i ciężko będzie znaleźć do kogo paczka była adresowana. Dlatego takie wyszukiwanie by się przydało

Link to postu
Dnia 19.01.2019 o 19:10, Przemysław Pudło napisał:

I tu pytanie do twórców Sello - nie ma możliwości wpisania ręcznie nr listu przewozowego w paczce (pole jest zablokowane)

Pole jest zablokowane jeśli w dostawie jest włączona synchronizacja z ShipXem. Można to rozwiązać, dodając np. drugą dostawę dla InPostu, ale niepowiązaną z ShipXem, np z nazwą InPost Kurier (obsługa ręczna).

Dnia 19.01.2019 o 19:10, Przemysław Pudło napisał:

Co z usługami dodatkowymi? Takimi jak 'Serwis SMS/Serwis Email' czy 'Doręcznie w sobotę'? Będzie to jakoś wprowadzane w Sello?

Zgłaszajcie nam takie zapotrzebowanie, będziemy je sukcesywnie dodawać.

Dnia 19.01.2019 o 19:10, Przemysław Pudło napisał:

Jest możliwość wprowadzenia w Sello funkcji wyszukiwania paczki po nr listu przewozowego?

Wyszukiwanie/Filtrowanie F7/F8

image.png.02c6652dc783f1aa6089e1dbac714ee9.png

Można również posortować po kolumnie i wyszukiwać wprost wpisując numer w kolumnę. Również Ctrl+F pozwala wyszukać na liście.

Link to postu

Trzeba by sprawdzić/zapytać czy jest w tej wersji poprawka dla prawidłowego oznaczania paczek do wysyłki. Wszystkie zewnętrzne programy zajmujące się tworzeniem przesyłek kurierskich dla paczek Sello muszą, prócz numeru nadawczego, uzupełnić jeszcze pole informujące o konieczności wysyłki tego numeru.

W przypadku InPostu można zrezygnować z programu i posłużyć się wbudowaną w Sello integracją.

Link to postu
7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba by sprawdzić/zapytać czy jest w tej wersji poprawka dla prawidłowego oznaczania paczek do wysyłki. Wszystkie zewnętrzne programy zajmujące się tworzeniem przesyłek kurierskich dla paczek Sello muszą, prócz numeru nadawczego, uzupełnić jeszcze pole informujące o konieczności wysyłki tego numeru.

W przypadku InPostu można zrezygnować z programu i posłużyć się wbudowaną w Sello integracją.

Tak żebyśmy się dobrze zrozumieli; numery nadawcze z programu "Inpost Sello" są wysyłane do Sello, ale już samo Sello nie wysyła ich automatycznie do Allegro.

Sello posiada integrację do przesyłek kurierskich Inpost?

Link to postu
6 godzin temu, Radek A napisał:

Tak żebyśmy się dobrze zrozumieli; numery nadawcze z programu "Inpost Sello" są wysyłane do Sello, ale już samo Sello nie wysyła ich automatycznie do Allegro.

Jak na paczce naciśniesz 2 x enter to się będą wysyłać. Normalnie program zewnętrzny powinien zrobić - tożsamą w skutkach - operację na bazie w momencie przesyłania numeru.

 

6 godzin temu, Radek A napisał:

Sello posiada integrację do przesyłek kurierskich Inpost?

Tak. Do integracji niezbędny jest ID i token do ShipX przydzielany przez InPost.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...