Skocz do zawartości

InPost & Sello - Kilka pytań/uwag/poprawek

Polecane posty

No to fajnie, coś przeoczyłem w takim razie ;)

Dziś po próbie już wiem że można nadawać przesyłki Inpost Kurier bez programu "Inpost Sello" 8)

I tutaj napotkałem dwa problemy; pierwszy "Kurier Pobranie" wyrzuca błąd: "Pominięta bo nieutworzona w serwisie kuriera"...

Drugi; przesyłki Inpost Standard (przedpłacone) idą ok, ale etykieta pomimo wybranego formatu A6 w konfiguracji w Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki, drukuje się w miniaturowej formie na drukarce do etykiet 10x15cm nadruk zajmuje ok 4x5cm :( Drukowana na A4 drukuje się 10x15cm na środku

Link to postu

Pierwsza sprawa, to trzeba włączyć kolumnę w paczkach ze statusem przesyłki w systemie kurierskim - Ctrl+Shift+K. Będzie tam widać w jakim stanie jest przesyłka. W tym przypadku przesyłka nie została zapewne utworzona w InPoście jeszcze, więc nie można na niej wykonywać np operacji drukowania etykiety.

Aby utworzyć przesyłki należy skorzystać z menu Wyślij/Odbierz > Dostawcy paczek > Wyślij...

image.png.b22afb7e7eac931314b51aa42e85d32c.png

Wydruki etykiet realizowane są poprzez pobranie i drukowanie pliku PDF. Zajmuje się tym zewnętrzna aplikacja, np Adobe Reader. To od jego ustawień domyślnych zależy na jakiej drukarce i z jakimi parametrami wydrukują się etykiety. Trzeba zatem spojrzeć w ustawienia drukowania PDFa w tym (lub innym) programie.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

W przypadku przesyłek za pobraniem wartość paczki musi być minimum taka jak wartość pobrania. Jeśli w dostawie jest zaznaczona opcja Ubezpieczenie to należy jeszcze zaznaczyć Kopiowanie kwoty pobrania jako wartości paczki - wtedy to pole będzie uzupełniane automatycznie.

ja mam tak zaznaczone niestety ma błąd ten sam co

Radek A

wersja 1,3,05

Link to postu

W nowych paczkach (po włączeniu tego znacznika) też nie kopiuje kwoty pobrania? Rozumiem, że jest to dostawa z zaznaczonym pstryczkiem pobranie.

1 godzinę temu, Mirela Pardo napisał:

jak przez sello to w nadawcy są stare dane rozumiem że z tym raczej mam sie zgłosić do inpost-u

Tak, proszę im podać identyfikator firmy od razu.

Link to postu

nie było starych paczek dopiero dzisiaj zaczęliśmy wysyłać kurierskie przez sello
przy wprowadzaniu ustawień od razu zaznaczone zostało aby kopiował kwotę pobrania do ubezpieczenia
i pokazywał się wyżej wspomniany błąd

dopiero przy wpisaniu wartości paczki wysyła je do Webtrackera

czyli nie bierze pod uwagę przy wysyłce ubezpieczenia z kwoty pobrania tylko wartość paczki
tak paczka oczywiście ma zaznaczone pobranie

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...