Skocz do zawartości

Sello 1.30.1 nie pobiera formularzy pozakupowych

Polecane posty

Zainstalowałem dzisiaj 1.30.1 i na dzień dobry problem, jest kilka nowych wpłat ale sello ich nie pobiera.

Nie pokazują się ikony formularzy i płatności przy transakcjach. Po kliknięciu prawym na daną transakcję i pobierz formularze wyskakuje info że pobrało formularz ale potem po wejściu w transakcję go nie ma, ikonek też nie ma. Co z tym zrobić ?

Link to postu
17 minut temu, Paweł Wilk napisał:

Zainstalowałem dzisiaj 1.30.1 i na dzień dobry problem, jest kilka nowych wpłat ale sello ich nie pobiera.

Nie pokazują się ikony formularzy i płatności przy transakcjach. Po kliknięciu prawym na daną transakcję i pobierz formularze wyskakuje info że pobrało formularz ale potem po wejściu w transakcję go nie ma, ikonek też nie ma. Co z tym zrobić ?

 

Jeśli to transakcje sprzed instalacji 1.30 to nie pobiorą się. Trzeba je obsłużyć ręcznie.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Przejście z wersji 1.29 na 1.30 nie jest bezbolesne niestety, o czym pisaliśmy w informacjach o wersji. Można próbować zminimalizować zakres ręcznych prac, ale całkowicie (zwłaszcza przy dużej sprzedaży przez całą dobę) nie da się tego przeskoczyć. Kolejnego dnia po aktualizacji formularze powinny być już pobierane i podpinane do transakcji właściwie.

Link to postu
18 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Która wersja Sello?

Czy pobranie pełnych danych o transakcjach, ewentualnie pobranie formularzy dla wybranych transakcji z menu kontekstowego myszy nie pobiera tych formularzy?

Nie działa żadna opcja. Próbowałem też ponownie autoryzować konta - też nie pomogło.

Wersja 1.30.1 (ostatnia)

Edytowane przez Cebulki Kwiatowe
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że mam ten sam problem. Z tego, co rozumiem, Sello nie pobiera wszystkich transakcji, przez co później zwraca błąd odnośnie różnic w kwocie formularza pozakupowego.

Wszystkie towary w Sello są połączone z subiektem.

Sello 1.30.2, 2747.

form_allegro.PNG

form_sello.PNG

Edytowane przez Tomasz Mroczkowski
Link to postu

Czy była wywoływana funkcja pobrania wszystkich transakcji z Wyślij/Odbierz > Serwisy aukcyjne > Odbierz czy z menu kontekstowego myszy?

W pierwszym przypadku, proszę napisać do nas na sello@insert.com.pl z linkiem do tego tematu - odeślemy instrukcję jak włączyć logowanie. Po jego włączeniu proszę pobrać transakcje z opcją wszystkie oraz wskazać przykładowe aukcje oraz klientów, dla których nie pobrała się transakcja.

Link to postu

Witam

zaktualizowałam wczoraj sello do najnowszej wersji i od tamtej pory nie pobiera mi transakcji
muszę wyłaczyć program i dopiero po ponownym uruchomieniu pobiera nowe transakcje
bywa ze pobierze np 4 z 6 zakupionych produktów wówczas ponownie muszę wyłaczyć sello aby pobrał transakcje do końca
wiadomości wysyłanie paczek do inpost i Allegro działa ok
jak przez dłuższy czas nie wyłącze programu konczy na "Rozpoczęto synchronizacje towarów" i na tym koniec
więc nawet nie mogę wymusić pobrania ręcznie dopóki nie skończy synchronizacji

dodatkowo nie pokazuje w transacji listy towarów a tylko wtedy jak są dwie pozycje
jak jest jedna lub wiecej niz dwie pokazuje normalnie

Edytowane przez Mirela Pardo
dodano
Link to postu

Synchronizacja towarów nie ma nic wspólnego z synchronizacją aukcji/transakcji - to są dwa niezależne procesy. Nie widzę również powodu, dla którego wyłączenie programu miało być coś zmienić. Czy w raporcie pojawiają się jakieś błędy przy pobieraniu transakcji? Proszę z menu wyślij/odbierz pobrać tylko same transakcje, jeśli to nic nie da, pobrać je zaznaczając opcję pobrania wszystkich dostępnych danych.

Najnowsza wersja to, jak rozumiem 1.30.3?

Link to postu

jak klikniemy wyślij/odbierz -> Seriwsy Aukcyjne -> Odbierz
to pokazuje się nam okno z możliwością wybory co sello ma odebrać
w przypadku gdy synchronizuje towary to okno się nie pokazuje
pokaże się dopiero po zakończeniu obecnej czynności

wyłączenie programu i włączenie go ponownie daje mi to ze program pobiera wszystko od początku

w momencie gdy był włączony klika godzin przestawał odbierać transakcje

dzisiaj jak na razie działa wszytko ok program włączony od czwartej rano
wczoraj wieczorem próbowaliśmy pobierać na różne sposoby same transakcje wszystkie dane
może to coś zmieniło albo może coś na serwerze mi się namieszało
 

4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Najnowsza wersja to, jak rozumiem 1.30.3?


tak

 

Link to postu
9 minut temu, Mirela Pardo napisał:

w przypadku gdy synchronizuje towary to okno się nie pokazuje
pokaże się dopiero po zakończeniu obecnej czynności

A na pewno nie trwa już w tle obok synchronizacji towarów jeszcze synchronizacja z Allegro? Wtedy to okno się nie pojawi. Trwające aktualnie synchronizacje można zobaczyć w oknie RAPORT.

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Wersja 1.30.2

Przesłany zrzut w części "Sello", to zakładka podstawowe zgrupowanej transakcji. Niestety nie mam już dostępu do tego zamówienia na tyle, abym mógł sobie je "testować", ale przy najbliższej okazji.

Codziennie rano zaznaczam wszystkie transakcje w oczekujących na płatność, a następnie w do paczek i grupuję je według klienta. Być może Sello nie spisało osobnej transakcji dla złączki, ale "wiedziało", że dany formularz miał dwa produkty i powielił ten, który był dostępny przy grupowaniu, bo z drugim (i z kilkoma innymi, jak wcześniej wspomniałem, ma problem).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...