Skocz do zawartości

Deklaracja VAT-7 środki trwałe

Polecane posty

Witam,

proszę o informację czy po aktualizacji programu zmieniło się coś w deklaracji VAT. Dokładnie chodzi mi o pozycje 43. i 44. w VAT-7. Korzystając z wcześniejszych schematów, które generowały środki trwałe w poz.43 i 44 nie widzę ŚT w pozycjach 43 i 44 jak miałam to wcześniej tylko w pozycję 45. i 46.

Podczas dekretacji zmieniając na transakcje VAT NKST mam informację, że rodzaj zakupu nie pasuje do transakcji VAT.

Dokument wystawiam w Subiekcie roszad zakupu NK Kategoria dokumentu Środki Trwałe 

Pozdrawiam

Katarzyna Palczewska

 

Edytowane przez Katarzyna Palczewska
Link to postu

Dzień dobry.

 

Aktualizacja w tym zakresie raczej nic nie zmieniała.

Proszę pokazać schemat dekretacji dla tej faktury zakupu - to powinno wyjaśnić jak ujmowane są tego typu dokumenty.

21 godzin temu, Katarzyna Palczewska napisał:

Podczas dekretacji zmieniając na transakcje VAT NKST mam informację, że rodzaj zakupu nie pasuje do transakcji VAT.

Dla transakcji VAT związanej z nabyciem środka trwałego rodzaj zakupu powinien być Inwestycyjny. Właśnie ten rodzaj określa czy wartości mają trafić do pól 45 i 46.

Link to postu
  • 5 tygodni później...
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Deklaracja VAT-7 środki trwałe
  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.02.2019 o 14:27, Piotr M. napisał:

Przyłączę się,

To nie jest nowy problem. Nie można zapisać dokumentu VAT gdy wybierze się rodzaj: Inwestycyjny przy odwrotnym obciążeniu.

 

Piotr

Witam serdecznie.

 

Polecam uwadze artykuł:

Rachmistrz i Rewizor nexo - Jak stworzyć własną transakcję VAT

Opisuje on właśnie taki przypadek.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...