Skocz do zawartości

wpłata payu po anulowaniu transakcji

Polecane posty

Taka sytuacja:

Klient kupuje, wypełnia FOD z płatnością PayU (przelew tradycyjny). Po 2 tygodniach kasy nie ma, występujemy o zwrot prowizji. Otrzymujemy zwrot prowizji i anulujemy transakcję w Sello.

Mijają kolejne 2 tygodnie i klient otwiera dyskusję, z której się dowiadujemy, że tydzień temu wpłacił kasę. Transakcja PayU zmieniła status na zakończona (w sello się status zmienił, ale transakcja dalej jest anulowana).

W zasadzie nie mieliśmy szans, by wyłapać tą wpłatę (musielibyśmy ręcznie analizować maile od Allegro).

Rozważcie proszę stworzenie zakładki np. w raporcie synchronizacji z informacją o zmianach FOD albo statusu wpłaty dla transakcji, które w chwili wpłynięcia mają status anulowana albo mają już podpiętą i wysłaną paczkę.

Link to postu

Przydała by się opcja informowania o tym, że weszła jakaś wpłata za transakcję, która ma status "anulowana".

Mi też zdarza się z raz w miesiącu, że ktoś zapłaci za taką transakcję a ja tego nie widzę, dopiero kontakt tej osoby ze mną sprawa, że się dowiaduję.

Jest to niby do wychwycenia samodzielnie, wystarczy porównać ilość wpłat na stronie allegro z ilością z sello, ale jak mam np. po weekendzie 150 wpłat to że tak powiem nie za bardzo mam chęć i czas przeglądać je wszystkie po kolei aby znaleźć tą jedną.

Generalnie allegro powinno informować w mailowym formularzu, że za tą transakcję był już zwrot prowizji.

Niestety zdarza się, że ktoś potrafi zapłacić miesiąc po dokonaniu zakupu...

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...