Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Krzysztof  Brzustowski

Integracja PrestaShop z Sello

Polecane posty

7 minut temu, Przemysław Pudło napisał:

Do Sello niestety nie ma, ale jest do Subiekta GT i Nexo. Sam korzystam

A możesz napisać w jaki sposób to masz skonfigurowane?

Czy korzystasz z jakiegoś dodatkowego programu?

Mam dostępną integracje Prestashop -> Sello. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt. 

Na jakiej zasadzie odbywa się ta integracja pomiędzy Sello a prestashop kolego dol123 ?

Szukam dobrego rozwiązania do integracji subiekt, prestashop, sello. Jak ktoś ma coś prze praktykowane to chętnie posłucham opinii.

Dołączam się do @Daniel Lewandowski. Również szukam dobrego synchronizatora. Wystarczy z Subiektem.

Istotne by był oparty o Sferę a nie bezpośrednie zapisy w bazie. Dla mnie liczy się bezpieczeństwo.

Dnia 8.05.2019 o 21:22, dol123 napisał:

Mam dostępną integracje Prestashop -> Sello. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt. 

Czegoś takiego szukam (Prestashop 1.6) Jestem zainteresowany, proszę o kontakt pant3go(małpa)gmail.com , pozdrawiam

1 minutę temu, Paweł Karbowy napisał:

Czegoś takiego szukam (Prestashop 1.6) Jestem zainteresowany, proszę o kontakt pant3go(małpa)gmail.com , pozdrawiam

Prędzej znajdziesz opcję Prestashop > Subiekt. A z Subiekta zamówienia trafiają do Sello (Subiekt GT oczywiście, NEXO na razie tego się nie nauczył...)

Tego nie wiedziałem, normalnie bedzie transakcja w sello z wszystkimi ustawieniami typu czy za pobraniem, czy przedpłata, czy zapłacono ? I z poziomu sello mozna wystawić fakturę razem z innymi transakcjami?

Jak rozwiązane jest informowanie Klienta o wysłaniu itp, wszystko idzie automatycznie u nas z sello, w prestashop trzeba wtedy dodatkowo zmienić status na wysłane czy integracja to zrobi jeśli w sello będzie oznaczone jako wysłane ?

Pozdrawiam

1 godzinę temu, Paweł Karbowy napisał:

z wszystkimi ustawieniami typu czy za pobraniem, czy przedpłata, czy zapłacono ?

Raczej będzie do obróbki ręcznej po części...

z poziomu sello mozna wystawić fakturę razem z innymi transakcjami?

Tak.

2 godziny temu, Paweł Karbowy napisał:

w prestashop trzeba wtedy dodatkowo zmienić status na wysłane

Tak, Sello tylko pobiera dane z Subiekta GT.

Czy każda integracja prestashop-subiekt tak działa, że zamówienia wpadają do sello?

Sello może pobierać zamówienia z Subiekta. Synchronizacja sklep > subiekt to niezależna sprawa.

Witam

Jeżeli szukają Panowie pomocy to posiadamy gotowy system, który m.in. rozwiązuje wszystkie opisane powyżej problemy.

Integrujemy praktycznie wszystkie platformy sprzedażowe  z Subiektem (+Sfera, Sello)

Zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam.

Tofis.pl

Dnia 20.11.2019 o 15:45, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sello może pobierać zamówienia z Subiekta. Synchronizacja sklep > subiekt to niezależna sprawa.

W jaki sposób dokładnie Sello pobiera zamówienia z Subiekta? Chce za jakiś czas uruchomić także sklep (Prestashop) i spiąć go z Subiektem, a zamówienia z Allegro i Sklepu obsługiwać przez Sello - czy to możliwe? Widziałem różne integratory Presta - Subiekt GT. Tylko, co później dzieje się z zamówieniem ze sklepu, które trafi do Subiekta? :) 

Dnia 20.11.2019 o 13:56, Paweł Karbowy napisał:

Czy każda integracja prestashop-subiekt tak działa, że zamówienia wpadają do sello? Czy tylko któraś konkretna?

Którą najlepiej zakupić?

Wdrożyłeś u siebie jakąś integrację? Możesz coś powiedzieć na ten temat? Co wybrałeś, jakie doświadczenia?

1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

W jaki sposób dokładnie Sello pobiera zamówienia z Subiekta?

Tworzy z nich nową TRANSAKCJĘ.

2 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

zamówienia z Allegro i Sklepu obsługiwać przez Sello - czy to możliwe?

Tak.

3 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

Tylko, co później dzieje się z zamówieniem ze sklepu, które trafi do Subiekta?

Można (należy) je pobrać do Sello.

• Dziękuję 1

1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tworzy z nich nową TRANSAKCJĘ.

Można (należy) je pobrać do Sello.

Marcin, ale tak łopatologicznie - jak w Subiekcie powiązać te transakcje z Sello, gdzie, co kliknąć? Czy one (sklepowe) są jakoś oznaczone? Wtedy w Subiekcie je zaznaczam i wysyłam do Sello? :)

Marcin, ale tak łopatologicznie - jak w Subiekcie powiązać te transakcje z Sello, gdzie, co kliknąć? Czy one (sklepowe) są jakoś oznaczone? Wtedy w Subiekcie je zaznaczam i wysyłam do Sello? :)

Klikasz w Sello:

image.png.89a7b4593f6b8b99cde60eb17ecd06af.png

Zamówienie w Subiekcie musi spełniać warunki ustawione tutaj:

image.png.9eb63e26d17e9a8b6d55a8414972dec8.png

• Dziękuję 1

Przed chwilą, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Klikasz w Sello:

image.png.89a7b4593f6b8b99cde60eb17ecd06af.png

Zamówienie w Subiekcie musi spełniać warunki ustawione tutaj:

image.png.9eb63e26d17e9a8b6d55a8414972dec8.png

Aaa - wow, no to super. Ale! Co ze stanami magazynowymi? Integrator Sklep-subiekt swoje, a Sello-Allegro swoje? Czy jak towar z SGT jest wystawiony zarówno na aukcji i na sklepie, to w przypadku zakupu na sklepie pomniejszy stan z Allegro? I odwrotnie - zakup na Allegro stany sklepowe? Czy źle rozumuję? Magazyn jest w Subiekcie, więc wydaje mi się, że zmniejszy się w nim - ergo, zmniejszy się też na sklepie lub Allegro. Chociaż na Allegro i tak trzaskam 9999. 

Zdradzisz z jakiego integratora korzystasz? Ten Firmesa jest ciekawy. Ktoś z forumowiczów wie ile on kosztuje?

Przed chwilą, Zdzisław Bal napisał:

w przypadku zakupu na sklepie pomniejszy stan z Allegro?

Tak, Sello oznaczy taką ofertę allegro do zmiany ilości, ponieważ w Subiekcie zmieni się stan. Powinno to dziać się automatycznie, chociaż mam wrażenie, że nie zawsze...

zakup na Allegro stany sklepowe?

To już zależy od integratora do sklepu. Jeśli synchronizuje stany sklep<>Subiekt to tak.

• Dziękuję 1

6 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tak, Sello oznaczy taką ofertę allegro do zmiany ilości, ponieważ w Subiekcie zmieni się stan. Powinno to dziać się automatycznie, chociaż mam wrażenie, że nie zawsze...

To już zależy od integratora do sklepu. Jeśli synchronizuje stany sklep<>Subiekt to tak.

A jak najoptymalniej ugryźć kwestię aukcji i produktów na sklepie? Wystawić najpierw wszystko na Allegro, a później przerzucić do sklepu, czy odwrotnie? 

A jak najoptymalniej ugryźć kwestię aukcji i produktów na sklepie? Wystawić najpierw wszystko na Allegro, a później przerzucić do sklepu, czy odwrotnie? 

Chyba, to indywidualnie każdy ocenia... Przy imporcie allegro > sklep spotkałem się już z przypadkami (nawet w dużych firmach), że potem w sklepach są zdjęcia linkowane z allegro... (sic!)

Ja bym spróbował zrobić kilka(naście) ofert na 2 różne sposoby. Można wyciągnać wnioski co lepsze i skuteczniejsze w Twoim wypadku.

• Dziękuję 1