Skocz do zawartości

Integracja PrestaShop z Sello

Polecane posty

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
1 minutę temu, Paweł Karbowy napisał:

Czegoś takiego szukam (Prestashop 1.6) Jestem zainteresowany, proszę o kontakt pant3go(małpa)gmail.com , pozdrawiam

Prędzej znajdziesz opcję Prestashop > Subiekt. A z Subiekta zamówienia trafiają do Sello (Subiekt GT oczywiście, NEXO na razie tego się nie nauczył...)

Link to postu

Tego nie wiedziałem, normalnie bedzie transakcja w sello z wszystkimi ustawieniami typu czy za pobraniem, czy przedpłata, czy zapłacono ? I z poziomu sello mozna wystawić fakturę razem z innymi transakcjami?

Jak rozwiązane jest informowanie Klienta o wysłaniu itp, wszystko idzie automatycznie u nas z sello, w prestashop trzeba wtedy dodatkowo zmienić status na wysłane czy integracja to zrobi jeśli w sello będzie oznaczone jako wysłane ?

Pozdrawiam

Link to postu
1 godzinę temu, Paweł Karbowy napisał:

z wszystkimi ustawieniami typu czy za pobraniem, czy przedpłata, czy zapłacono ?

Raczej będzie do obróbki ręcznej po części...

1 godzinę temu, Paweł Karbowy napisał:

z poziomu sello mozna wystawić fakturę razem z innymi transakcjami?

Tak.

2 godziny temu, Paweł Karbowy napisał:

w prestashop trzeba wtedy dodatkowo zmienić status na wysłane

Tak, Sello tylko pobiera dane z Subiekta GT.

1 godzinę temu, Paweł Karbowy napisał:

Czy każda integracja prestashop-subiekt tak działa, że zamówienia wpadają do sello?

Sello może pobierać zamówienia z Subiekta. Synchronizacja sklep > subiekt to niezależna sprawa.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 20.11.2019 o 15:45, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sello może pobierać zamówienia z Subiekta. Synchronizacja sklep > subiekt to niezależna sprawa.

W jaki sposób dokładnie Sello pobiera zamówienia z Subiekta? Chce za jakiś czas uruchomić także sklep (Prestashop) i spiąć go z Subiektem, a zamówienia z Allegro i Sklepu obsługiwać przez Sello - czy to możliwe? Widziałem różne integratory Presta - Subiekt GT. Tylko, co później dzieje się z zamówieniem ze sklepu, które trafi do Subiekta? :) 

Link to postu
1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

W jaki sposób dokładnie Sello pobiera zamówienia z Subiekta?

Tworzy z nich nową TRANSAKCJĘ.

 

2 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

zamówienia z Allegro i Sklepu obsługiwać przez Sello - czy to możliwe?

Tak.

 

3 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

Tylko, co później dzieje się z zamówieniem ze sklepu, które trafi do Subiekta?

Można (należy) je pobrać do Sello.

  • Dziękuję 1
Link to postu
1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tworzy z nich nową TRANSAKCJĘ.

Można (należy) je pobrać do Sello.

Marcin, ale tak łopatologicznie - jak w Subiekcie powiązać te transakcje z Sello, gdzie, co kliknąć? Czy one (sklepowe) są jakoś oznaczone? Wtedy w Subiekcie je zaznaczam i wysyłam do Sello? :)

Link to postu
1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

Marcin, ale tak łopatologicznie - jak w Subiekcie powiązać te transakcje z Sello, gdzie, co kliknąć? Czy one (sklepowe) są jakoś oznaczone? Wtedy w Subiekcie je zaznaczam i wysyłam do Sello? :)

Klikasz w Sello:

image.png.89a7b4593f6b8b99cde60eb17ecd06af.png

 

Zamówienie w Subiekcie musi spełniać warunki ustawione tutaj:

image.png.9eb63e26d17e9a8b6d55a8414972dec8.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
Przed chwilą, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Klikasz w Sello:

image.png.89a7b4593f6b8b99cde60eb17ecd06af.png

 

Zamówienie w Subiekcie musi spełniać warunki ustawione tutaj:

image.png.9eb63e26d17e9a8b6d55a8414972dec8.png

Aaa - wow, no to super. Ale! Co ze stanami magazynowymi? Integrator Sklep-subiekt swoje, a Sello-Allegro swoje? Czy jak towar z SGT jest wystawiony zarówno na aukcji i na sklepie, to w przypadku zakupu na sklepie pomniejszy stan z Allegro? I odwrotnie - zakup na Allegro stany sklepowe? Czy źle rozumuję? Magazyn jest w Subiekcie, więc wydaje mi się, że zmniejszy się w nim - ergo, zmniejszy się też na sklepie lub Allegro. Chociaż na Allegro i tak trzaskam 9999. 

Zdradzisz z jakiego integratora korzystasz? Ten Firmesa jest ciekawy. Ktoś z forumowiczów wie ile on kosztuje?

Link to postu
Przed chwilą, Zdzisław Bal napisał:

w przypadku zakupu na sklepie pomniejszy stan z Allegro?

Tak, Sello oznaczy taką ofertę allegro do zmiany ilości, ponieważ w Subiekcie zmieni się stan. Powinno to dziać się automatycznie, chociaż mam wrażenie, że nie zawsze...

 

1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

zakup na Allegro stany sklepowe?

To już zależy od integratora do sklepu. Jeśli synchronizuje stany sklep<>Subiekt to tak.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
6 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tak, Sello oznaczy taką ofertę allegro do zmiany ilości, ponieważ w Subiekcie zmieni się stan. Powinno to dziać się automatycznie, chociaż mam wrażenie, że nie zawsze...

 

To już zależy od integratora do sklepu. Jeśli synchronizuje stany sklep<>Subiekt to tak.

 

A jak najoptymalniej ugryźć kwestię aukcji i produktów na sklepie? Wystawić najpierw wszystko na Allegro, a później przerzucić do sklepu, czy odwrotnie? 

Link to postu
1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

A jak najoptymalniej ugryźć kwestię aukcji i produktów na sklepie? Wystawić najpierw wszystko na Allegro, a później przerzucić do sklepu, czy odwrotnie? 

Chyba, to indywidualnie każdy ocenia... Przy imporcie allegro > sklep spotkałem się już z przypadkami (nawet w dużych firmach), że potem w sklepach są zdjęcia linkowane z allegro... (sic!)

Ja bym spróbował zrobić kilka(naście) ofert na 2 różne sposoby. Można wyciągnać wnioski co lepsze i skuteczniejsze w Twoim wypadku.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...