Skocz do zawartości

Instalacja/konfiguracja programów linii GT

Polecane posty

Dzień dobry.

Jestem użytkownikiem Gratyfikanta GT (wersja dla biura rachunkowego). Planuję zakup pakietu programów Rachmistrz+Rewizor+Subiekt (zestaw Biuro rachunkowe). Proszę o podpowiedź jak najlepiej/najefektywniej skonfigurować dla potrzeb działania wszystkich programów serwer SQL. Jedna instancja? Jak (czy w ogóle można) skonfigurować uruchomienie np. Subiekta (potrzebny dla mnie jako biura rachunkowego), aby dostęp z niego był tylko i wyłącznie do JEDNEGO podmiotu widzianego na liście podmiotów Gratyfikanta GT? To samo pytanie dotyczy podmiotów, dla których uruchomiony będzie Rewizor oraz Rachmistrz. Mam na celu uniknięcie próby nieuzasadnionego uruchomienia np. Subiekta dla podmiotu zdefiniowanego dla Gratyfikanta. I w drugą stronę: bedą podmioty, dla których zaprowadzę PKPiR, a nie są obsługiwane w Gratyfikancie.

Dziękuję za merytoryczne porady.

Link to postu
6 godzin temu, Wojtek Rerych napisał:

Jestem użytkownikiem Gratyfikanta GT (wersja dla biura rachunkowego). Planuję zakup pakietu programów Rachmistrz+Rewizor+Subiekt (zestaw Biuro rachunkowe). Proszę o podpowiedź jak najlepiej/najefektywniej skonfigurować dla potrzeb działania wszystkich programów serwer SQL. Jedna instancja?

To naturalnie zależy od liczby podmiotów i użytkowników o której nic nie wiemy, przy mniejszej liczbie wystarczy jedna instancja, przy większej liczbie instancji będzie trudno je obsługiwać bez Biura GT.

 

7 godzin temu, Wojtek Rerych napisał:

Jak (czy w ogóle można) skonfigurować uruchomienie np. Subiekta (potrzebny dla mnie jako biura rachunkowego), aby dostęp z niego był tylko i wyłącznie do JEDNEGO podmiotu widzianego na liście podmiotów Gratyfikanta GT? To samo pytanie dotyczy podmiotów, dla których uruchomiony będzie Rewizor oraz Rachmistrz. Mam na celu uniknięcie próby nieuzasadnionego uruchomienia np. Subiekta dla podmiotu zdefiniowanego dla Gratyfikanta. I w drugą stronę: bedą podmioty, dla których zaprowadzę PKPiR, a nie są obsługiwane w

Widoczność podmiotów można ograniczać tylko poprzez uprawniania na serwerze SQL, można też wykorzystać poprzedni pomysł i zastosować oddzielne instancje serwerów SQL.

Link to postu
12 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

To naturalnie zależy od liczby podmiotów i użytkowników o której nic nie wiemy, przy mniejszej liczbie wystarczy jedna instancja, przy większej liczbie instancji będzie trudno je obsługiwać bez Biura GT.

Już doprecyzowuję: liczba podatników prowadzących PKPiR +EP <=30, liczba podatników (pełna księgowość) <=15. Użytkowników mam 5 sztuk pogłowia. Biuro GT  planuję wprowadzić w ciągu najbliższych m-cy.

12 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Widoczność podmiotów można ograniczać tylko poprzez uprawniania na serwerze SQL, można też wykorzystać poprzedni pomysł i zastosować oddzielne instancje serwerów SQL.

Jeśli nie ma bezwzględnych wskazań do wprowadzenia oddzielnych instancji (rozumiem, że mówimy o sytuacji, w której na osobnej instancji mamy Gratyfikanta, osobno, Rewizora, osobno Rachmistrza?) wolałbym mieć to w jednej instancji. Jakaś sugestia jak ograniczyć widoczność podmiotów poprzez uprawnienia na serwerze SQL?

Link to postu
Dnia 29.01.2019 o 09:38, Wojtek Rerych napisał:
Dnia 28.01.2019 o 20:56, Daniel Kozłowski napisał:

To naturalnie zależy od liczby podmiotów i użytkowników o której nic nie wiemy, przy mniejszej liczbie wystarczy jedna instancja, przy większej liczbie instancji będzie trudno je obsługiwać bez Biura GT.

Już doprecyzowuję: liczba podatników prowadzących PKPiR +EP <=30, liczba podatników (pełna księgowość) <=15. Użytkowników mam 5 sztuk pogłowia. Biuro GT  planuję wprowadzić w ciągu najbliższych m-cy.

Zostawiłbym na jednej.

 

Dnia 29.01.2019 o 09:38, Wojtek Rerych napisał:
Dnia 28.01.2019 o 20:56, Daniel Kozłowski napisał:

Widoczność podmiotów można ograniczać tylko poprzez uprawniania na serwerze SQL, można też wykorzystać poprzedni pomysł i zastosować oddzielne instancje serwerów SQL.

Jeśli nie ma bezwzględnych wskazań do wprowadzenia oddzielnych instancji (rozumiem, że mówimy o sytuacji, w której na osobnej instancji mamy Gratyfikanta, osobno, Rewizora, osobno Rachmistrza?) wolałbym mieć to w jednej instancji. Jakaś sugestia jak ograniczyć widoczność podmiotów poprzez uprawnienia na serwerze SQL?

Sugestia dość oczywista, jest to czysto techniczna czynność, należy się zgłosić do kogoś, kto potrafi administrować przynajmniej w takim zakresie serwerem SQL Microsoftu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...