Skocz do zawartości

Sello 1.40

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

+1

Dodałbym do tego możliwość podpięcia wielu towarów pod jedną aukcję o czym było już wspominane oraz przebudowę wystawiania faktur. Nie wiem jak jest u innych, ale u nas jest dużo klientów, którzy dokonują zakupu, wybierają FV i za jakiś czas wracają, znowu wybierają FV ale dokonują zakupu z innego konta, przez co w SGT tworzy się nowa kartoteka kontrahenta z NIPem który jest już w bazie. Widziałbym to tak, że z racji że NIP jest niepowtarzalny, to przy wystawianiu FV program weryfikuje czy dany NIP znajduje się w bazie, jeśli tak to wystawia FV na tego kontrahenta (wcześniej np nadpisując adres na nowy jeśli się zmienił). Jeśli kontrahenta (NIPu) nie ma w bazie, to tworzy nowego. Przydałaby się też rozbudowa nadawania symbolu kontrahenta - np nadawanie symbolu automatycznie na podstawie ustawień z SGT (czyli kolejny nr) plus opcja zapisywania NIP tylko w formacie cyfr, bez odstępów, bez -.

Link to postu
Dnia 29.01.2019 o 13:01, Bartosz Rosa napisał:
Dnia 29.01.2019 o 08:18, Keeper napisał:

zarządzanie promowaniem aukcji w tym ustawianie automatycznego wyłączanie promowania np po 10 dniach od włączenia (zanim się odnowi),

Jeśli będzie na to większe zainteresowanie, to pomyślimy.

Również się pod tym podpisuję.

 

A jak już są sugestie co do zmian, to jest możliwe wprowadzenie przypisanie na stałe gabarytu paczki paczkomatowej do towaru ?

Na pewno dużo by to ułatwiło i odjęło trochę czasu przy tworzeniu paczek. Oczywiście sprawdzi to się przy sprzedaży pojedynczych towarów. Nie wiem jak u innych ale w 95% u mnie paczki to właśnie pojedyncze towary. Aprzy kilku sztukach czy grupowych transakcjach przy dodawaniu paczki może być komunikat o określeniu gabarytu by przypadkiem nie zapomnieć. Chyba że jeden z produktów to gabaryt C, wtedy wiadomo że większa paczka już być nie może. 

Link to postu
  • 5 tygodni później...
2 godziny temu, Maciej mgzax napisał:

A czy poprawiona zostanie zmiana zbiorcza ilości w aukcjach przygotowanych?

Tak :)

1 godzinę temu, masur napisał:

A w której wersji można liczyć na status przy towarach aktywny/nieaktywny?

W której to nie powiem, ale na pewno w pierwszej kolejności będzie wdrożenie nowego synchronizatora Subiekta. Dopiero na podstawie nowego kodu będziemy przeprowadzać dalsze modyfikacje w towarach i synchronizacji. Teraz dosyć mocno zaburzyło by to prace.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.07.2019 o 19:40, HotKey . napisał:

Niestety NIP jest piwtarzalny. Mam wiele rekordów w bazie rózne firmy ten sam NIP dla przykładu hufce harcerskie, gospodarstwa rolnicze itd.

A to nie wiedziałem ale mimo wszystko można by chyba wrzucić takich kontrahentów na jedną kartotekę i zaznaczyć nadpisywanie danych? Trzeba by się tematowi kontrahentów przyjrzeć i przemyśleć parę rzeczy, ale moim zdaniem wymaga on chociaż drobnej przebudowy... (przykładowo to co opisałem wyżej).

Edytowane przez Maciej N.
Link to postu
7 godzin temu, Maciej N. napisał:

A to nie wiedziałem ale mimo wszystko można by chyba wrzucić takich kontrahentów na jedną kartotekę i zaznaczyć nadpisywanie danych? Trzeba by się tematowi kontrahentów przyjrzeć i przemyśleć parę rzeczy, ale moim zdaniem wymaga on chociaż drobnej przebudowy... (przykładowo to co opisałem wyżej).

Już kilka razy omawialiśmy na forum, ciężko to zautomatyzować. Nawet samo ręczne wpisywanie NIP z GUSU kończy się tym, że w GUS często dane sa nieaktualne i po miesiącu spływa mnóstwo not korygujących od Klientów a to ulica inna, a to nazwa nieaktualna. Nikt na razie nie wymyślił jak to zrobić lepiej w full automacie. Problem polega na tym, że poprane dane są tylko w głowach Klientów niestety, nie ma ich w GUS, nie ma też reguły pt. jeden NIP jedna firma i tutaj o to się wszystko rozbija.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Czy ekipa Sello mogłaby się trochę sprężyć? Ostatnia aktualizacja była 5.09 (pomijam poprawkę do nexo). To prawie 3 miesiące temu. Stany na aukcjach mam ujemne od dawna, nie panuję już nad aktualizacją stanów. Dowiaduję się jak mi się coś zamknie. Nie mogę mieć stanów obecnych z Subiekta zautomatyzowanych, bo niektóre produkty mam do dostania w 12h i często wpadają zakupy półhurtowe. 

Pomijam Smarta i zerowe transporty (problem z drukowaniem, bo różne pliki w Inposcie, trzeba ręcznie kombinować nową przesyłką), tagi do Allegro, grupy produktowe. No trochę czasu już minęło, a tu się nic nie dzieje w tym temacie. Konkurencja działa o wiele sprawniej. Trzymam się Was z rozpędu, bo mi się nie chce przesiadać, ale robicie dużo, by mnie zniechęcić w końcu.... Pewno nie ja jedna zaczynam się wkurzać... 

Link to postu

Tempo aktualizacji to w zasadzie od zawsze była największa wada Sello. Były już pomysły samych użytkowników, żeby podnieść abonament (czyt.: zatrudnić dodatkowych programistów albo kto ich tam spowalnia) celem usprawnienia rozwoju ale na razie lipa. Na pocieszenie - przynajmniej owe zmiany są robione na podstawie sugestii użytkowników, przykład Allegro Lokalnie pokazuje, że czasem firma wie bezwzględnie lepiej czego klientom trzeba.

Link to postu
2 godziny temu, Anna Smolarska napisał:

Stany na aukcjach mam ujemne od dawna, nie panuję już nad aktualizacją stanów.

Cześć!

Tego problemu nie ma w Sello. Najwyraźniej masz coś nie tak ustawione. Zgaduję, że korzystasz z kolumny (która od dawna nie działa prawidłowo) "Pozostało na aukcji" zamiast pokazującej właściwe stany "Ilość na aukcji". Ale mogę się mylić. Sprawdź najpierw to co napisałem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...