Skocz do zawartości

Sello 1.40

Polecane posty

Cześć wszystkim!

Przy porannej kawie naszła mnie myśl, że bardzo przydałoby mi się sello 1.4 ;) w takim sello potrzebowałbym kilku dodatkowych funkcjonalności:

  • dodawanie i usuwanie wielowariantowości, w tym wystawianie grup aukcji złączonych od razu w wielowariantowość
  • zarządzanie promowaniem aukcji w tym ustawianie automatycznego wyłączanie promowania np po 10 dniach od włączenia (zanim się odnowi),
  • zmieniać grupowo atrybuty specyficzne produktów już wystawionych
  • dodawać grupowo sekcje opisu aukcji w produktach już wystawionych
  • wystawiać ten sam produkt na dwóch kontach jednocześnie
  • czy np.: dodawać symbol produktu jako sygnaturę w allegro

W moich wielowariantowościach mam obecnie straszny bałagan (muszę się do tego przyznać ;) ) po tym jak allegro wprowadziło wymóg pokrywania się atrybutów - część wielowariantowości wymaga gruntownej poprawy. Przy kilku tys aukcji jest to nie lada wyzwanie, szczególnie że atrybuty specyficzne trzeba poprawiać ręcznie....

Genialnym rozwiązaniem byłaby możliwość "pobrania wielowariantowości już istniejących" i możliwość ich edycji.

Chociaż nie wiem czy nie jest to bardziej funkcjonalnośc sello 2.0 ;)

Co myślicie o tych funkcjach?

Edytowane przez Keeper
  • Lubię to 1
Link to postu
4 godziny temu, Keeper napisał:

przydałoby mi się sello 1.4

Raczej 1.40 :). Wiele osób to myli, ale 1.4.0 to jest zupełnie coś innego niż 1.40. W pierwszym przypadku jest to 4 aktualizacja Sello 1, w drugim 40 :). Różnica spora.

4 godziny temu, Keeper napisał:

dodawanie i usuwanie wielowariantowości, w tym wystawianie grup aukcji złączonych od razu w wielowariantowość

Jest w planach, po przejściu Sello na nowe API REST Allegro.

4 godziny temu, Keeper napisał:

zarządzanie promowaniem aukcji w tym ustawianie automatycznego wyłączanie promowania np po 10 dniach od włączenia (zanim się odnowi),

Jeśli będzie na to większe zainteresowanie, to pomyślimy.

4 godziny temu, Keeper napisał:

zmieniać grupowo atrybuty specyficzne produktów już wystawionych

Również, będzie wprowadzone po przejściu na REST.

4 godziny temu, Keeper napisał:

dodawać grupowo sekcje opisu aukcji w produktach już wystawionych

Do tego dedykowana jest funkcja ponownego generowania opisu. Może być ciężko wstawić nowe sekcje dokładnie tam gdzie mają być, jeśli opisy nie są w pewien sposób usystematyzowane - a jeśli są, to można je generować z opisu i taka funkcja jest już dostępna.

4 godziny temu, Keeper napisał:

wystawiać ten sam produkt na dwóch kontach jednocześnie

Konteksty kont w Sello są już mocno zagmatwane, taka funkcja może być zatem ciężka do wprowadzenia.

4 godziny temu, Keeper napisał:

czy np.: dodawać symbol produktu jako sygnaturę w allegro

Będzie.

 

Link to postu
6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:
4 godziny temu, Keeper napisał:

zarządzanie promowaniem aukcji w tym ustawianie automatycznego wyłączanie promowania np po 10 dniach od włączenia (zanim się odnowi),

Jeśli będzie na to większe zainteresowanie, to pomyślimy.

Za!

 

7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

dodawać grupowo sekcje opisu aukcji w produktach już wystawionych

W sferze (zapewne) marzeń... ale rozwiązaniem było by dodanie pełnego edytora opisu (jak w szablonach) do... SUBIEKTA i do Sello w TOWARACH! Wówczas przygotowywujemy opis aukcji wraz ze zdjęciami w Subiekcie... I zachowujemy pełną edycję przez szablony w Sello.

:D

PS @Bartosz Rosa ? ;)

 

 

9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

wystawiać ten sam produkt na dwóch kontach jednocześnie

Ale to się chyba da już zrobić. Zdaje się, że wystarczy podpiąć do towaru w różne szablony - każdy ustawiony na inne konto allegro. Chyba, że się mylę...?

 

 

11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

przydałoby mi się sello 1.4

 :D:ph34r::D

Link to postu
4 godziny temu, Keeper napisał:

zarządzanie promowaniem aukcji w tym ustawianie automatycznego wyłączanie promowania np po 10 dniach od włączenia (zanim się odnowi),

Zaje.......fajny pomysł, przy tych chorych prowizjach na Allegro, lepiej by się kontrolowało aukcje na których jest niska sprzedaż. Teraz trzeba zapisywać na kartce, dodawać do kalendarzyka lub czekać, a jak człowiek zapomni lub nie ma czasu na usunięcie promowania to trzeba czekać 10 dni.

Link to postu
7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Wątpię aby tam chcieli ruszać jedyny słuszny edytor :)

U nas w towarze prawdopodobnie pojawi się, jak trochę opadnie pył po zmianach związanych z nowym API Allegro ;).

Może dodać do NEXO by "mogli"? Wtedy NEXO (jak wyjdzie konektor) miałby sporo przewagi nad GT... :ph34r:

Jak dotąd opis sporządzony w GT ma jedną wadę - nie da się go podzielić na sekcje opisu widoczne na allegro, chyba, że dodając do TOWARÓW nowy edytor udało by się Wam "przemycić" do Subiekta jakiś nowy znacznik, który rozpozna tylko Sello? i podzieli opis na sekcje...

 

PS

Co do nexo to taka prywatna uwaga (nie do ST): mam 1-stanowisko i zwykłą licencję. Szukałem ile kosztuje upgrade do pro, ale cena prawie jak za nowy program! Saleńsztwo...

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Bartoszu,

image.png.b2950ce8aa850d3f361c05bf8ceeeb33.png

ufff wybrnąłem :D

19 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:
Dnia 29.01.2019 o 08:18, Keeper napisał:

dodawać grupowo sekcje opisu aukcji w produktach już wystawionych

Do tego dedykowana jest funkcja ponownego generowania opisu. Może być ciężko wstawić nowe sekcje dokładnie tam gdzie mają być, jeśli opisy nie są w pewien sposób usystematyzowane - a jeśli są, to można je generować z opisu i taka funkcja jest już dostępna.

To jest jasne, ale przyjmijmy taki schemat: 

mam usystematyzowane opisy, dostaję z BOK informację że rozmiary kilku produktów są inne niż standardowe (klienci się skarżą), w takim wypadku wchodzę na aukcje przez allegro (najszybciej), muszę zmienić atrybut specyficzny i opis aukcji, zrobione -> szafa gra. 

Po jakimś czasie wprowadzamy np torebki prezentowe, chcę do kilkuset aukcji dodać, lekko naciągnięty pod regulamin, baner "na prezent? nie zapomnij o torebce!". No i kłopot, bo jeśli wygeneruje to przez szablon nadpiszę zmiany które wprowadziłem ręcznie. Zawsze będą jakieś wyjątki... 

Pod taki zabieg pomogłoby wprowadzenie opcji dodaj sekcję na końcu albo 2 od końca itp itd. Rozpisałem się, a może być tak że ta funkcja przyda się tylko nielicznym ;)

19 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:
19 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

wystawiać ten sam produkt na dwóch kontach jednocześnie

Ale to się chyba da już zrobić. Zdaje się, że wystarczy podpiąć do towaru w różne szablony - każdy ustawiony na inne konto allegro. Chyba, że się mylę...?

No własnie, różne szablony... obecnie różnych szablonów mamy w liczbach: "zdecydowanie za dużo" :) , z tego względu nie wprowadziliśmy w szablonach rozgraniczenia na kolory, bo skończyłoby się to na tysiącach szablonów. Wystawiamy produkty po rozmiarze a kolor w sekcji 'aukcje przygotowane' zaznaczamy ręcznie, aby wystawić ten sam produkt na dwóch kontach są dwie opcje: albo powielić aukcje przed wystawieniem, albo wystawić ponownie po wystawieniu, w jednym i drugim wypadku jest to żonglowanie kontekstami kont. Ewentualnie podwójna robota z zaznaczaniem kolorów. Mi się wczoraj zamarzyło, po prostu, wystawienie z 'aukcji przygotowanych' tego samego produktu na dwa konta (bez robienia podwójnej roboty) ;)

 

15 godzin temu, lagren ... eee kiedy 1.40? napisał:

Wielowariantowość, Wielowariantowość, Wielowariantowość (po trzykroć)

też na to czekam z niecierpliwością :)

 

19 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:
Dnia 29.01.2019 o 08:18, Keeper napisał:

zarządzanie promowaniem aukcji w tym ustawianie automatycznego wyłączanie promowania np po 10 dniach od włączenia (zanim się odnowi),

Jeśli będzie na to większe zainteresowanie, to pomyślimy.

wydaje mi się, że była by to jedna z częściej używanych funkcji 

Link to postu
2 minuty temu, Keeper napisał:

No własnie, różne szablony... obecnie różnych szablonów mamy w liczbach: "zdecydowanie za dużo" :) , z tego względu nie wprowadziliśmy w szablonach rozgraniczenia na kolory, bo skończyłoby się to na tysiącach szablonów. Wystawiamy produkty po rozmiarze a kolor w sekcji 'aukcje przygotowane' zaznaczamy ręcznie, aby wystawić ten sam produkt na dwóch kontach są dwie opcje: albo powielić aukcje przed wystawieniem, albo wystawić ponownie po wystawieniu, w jednym i drugim wypadku jest to żonglowanie kontekstami kont. Ewentualnie podwójna robota z zaznaczaniem kolorów. Mi się wczoraj zamarzyło, po prostu, wystawienie z 'aukcji przygotowanych' tego samego produktu na dwa konta (bez robienia podwójnej roboty) ;)

Robota była by z szablonami, to prawda, ale wystawiać się da:

image.png.17be1e1a593e7b2251a862e74bfef425.png

W takim wypadku należy tworzyć 2 (lub więcej) szablonów, każdy "podpięty" do innego konta allegro.

Biorąc pod uwagę, że szablon robisz raz (no chyba, że allegro zmieni coś to i tak trzeba je edytować) to może się okazać, że to mniej pracy, niż każdorazowo poprawiać w przygotowanych. Ale rozumiem, że co do kolorów to może się namnożyć szablonów, jeśli ustawiasz je w specyficznych.

Link to postu
24 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może dodać do NEXO by "mogli"? Wtedy NEXO

Możliwe, że tam prędzej dodadzą - tym bardziej, że w samym nexo jest już ten sellowy edytor używany. Ale nawet jeśli dodadzą, to na pewno nie będzie on implementował całej otoczki allegrowej, czyli sekcji.

26 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

nie da się go podzielić na sekcje opisu widoczne na allegro, chyba, że dodając do TOWARÓW nowy edytor udało by się Wam "przemycić" do Subiekta jakiś nowy znacznik, który rozpozna tylko Sello? i podzieli opis na sekcje...

Mamy to w planach, aby dodać możliwość przetwarzania markdowna, można by wtedy wstawić w opisie np 3x minus ---, który zostanie zamieniony na nową sekcję po przetworzeniu jako markdown.

5 minut temu, Keeper napisał:

ufff wybrnąłem :D

;)

6 minut temu, Keeper napisał:

przyjmijmy taki schemat: 

No tak, w sytuacji gdy edycja następuje z różnych miejsc może być to kłopotliwe. Dlatego najlepiej było by edytować zawsze z jednego miejsca, np. z towaru. Wiem, że sam proces może potrwać nieco dłużej w przypadku 3 czy 4 aukcji, ale w przypadku 10 będzie już chyba szybciej przegenerować opisy poprzez edycję towarów :) .

9 minut temu, Keeper napisał:

wydaje mi się, że była by to jedna z częściej używanych funkcji 

Trafiła już na listę TODO :).

Wystawiać na różnych kontach prawie jednocześnie można poprzez powielenie aukcji z jednego konta i zmianę konta przygotowanych aukcji zmianami zbiorczymi + osobna zmiana warunków reklamacji, zwrotów itp.

  • Lubię to 1
Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Mamy to w planach, aby dodać możliwość przetwarzania markdowna, można by wtedy wstawić w opisie np 3x minus ---, który zostanie zamieniony na nową sekcję po przetworzeniu jako markdown.

image.png.ba2f6bd97609cd161a6c898cca23c944.png

 

PS a miejsce na wstawienie zdjęcia? też coś wykombinujcie! :D

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
23 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

No tak, w sytuacji gdy edycja następuje z różnych miejsc może być to kłopotliwe. Dlatego najlepiej było by edytować zawsze z jednego miejsca, np. z towaru. Wiem, że sam proces może potrwać nieco dłużej w przypadku 3 czy 4 aukcji, ale w przypadku 10 będzie już chyba szybciej przegenerować opisy poprzez edycję towarów :) .

Z jednej strony jak najbardziej a z drugiej mamy setki aukcji pamiętających HTML a one nie maja opisów w Sello i tak dalej i tak dalej, może kiedyś te stare aukcje też przegenerujemy przez szablony sello ;)

 

23 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Wystawiać na różnych kontach prawie jednocześnie można poprzez powielenie aukcji z jednego konta i zmianę konta przygotowanych aukcji zmianami zbiorczymi + osobna zmiana warunków reklamacji, zwrotów itp.

tak robimy, ale jest to "prawie jednocześnie", rozpisując kiedyś instrukcje tego działania, zobaczyłem że jest to dosyć dużo kroków, tak więc z pamięci:

1. ustaw 'kontekst konta' na konto z którego powielałeś (w przeciwnym wypadku możliwość zmiany zbiorczej kontekstu konta jest zablokowana)

2. ustaw zmianami zbiorczymi 'kontekst aukcji' na konto z którego chcesz wystawić (nie zmieniaj jeszcze reklamacji zwrotów i gwarancji bo i tak nie zatrybi), po zatwierdzeniu aukcje znikną z widoku

3. zmień kontekst konta na konto, które ustawiłeś w punkcie drugim, zobaczysz aukcje

4. zmianami zbiorczymi ustaw Gwarancje, Zwroty i Reklamacje

5. ta dam gotowe

w gruncie rzeczy jest to sporo klikania: przełączanie między kontekstami i 2x zmiany zbiorcze

23 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Trafiła już na listę TODO :).

 

SUPER! :)

Edytowane przez Keeper
Link to postu

Ja potrzebuję w gridzie STAN TOWARU

typu nowy / używany / po zwrocie / <pozostałe stany>.

 

Mam kurcze masakryczny bajzel z towarami po zwrocie i nie ogarniam już tego ręcznie.

 

Do tego oprócz pojawienia się STANu w gridzie możliwość zbiorowej zmiany STANu - próba ręcznej zmiany STANu np z NOWY na PO ZWROCIE poprzez stronkę Allegro zawsze doprowadza, do przeoczenia jakiejś aukcji, a Klient potem jak kupuje, to znajdzie gdzieś i tak ten przeoczony niby NOWY, a nie "PO ZWROCIE" i jest reklamacja.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
Dnia 29.01.2019 o 08:18, Keeper napisał:

 

  • dodawanie i usuwanie wielowariantowości, w tym wystawianie grup aukcji złączonych od razu w wielowariantowość
  • zarządzanie promowaniem aukcji w tym ustawianie automatycznego wyłączanie promowania np po 10 dniach od włączenia (zanim się odnowi),
  • zmieniać grupowo atrybuty specyficzne produktów już wystawionych
  • czy np.: dodawać symbol produktu jako sygnaturę w allegro

na powyższe czekam z niecierpliwością. Jestem ZA

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
Dnia 29.01.2019 o 13:01, Bartosz Rosa napisał:
Dnia 29.01.2019 o 08:18, Keeper napisał:

zarządzanie promowaniem aukcji w tym ustawianie automatycznego wyłączanie promowania np po 10 dniach od włączenia (zanim się odnowi),

Jeśli będzie na to większe zainteresowanie, to pomyślimy.

Za!

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...