Skocz do zawartości

Faktura FS Nabywca i Odbiorca

Polecane posty

Cześć, mam pytanie, ponieważ ustawiłem sobie już wydruk ale nie rozumiem jak mam wpisywać odbiorcę, mogę tylko wybrać z tych wpisanych w kontrahentów? Np. Firma XXX ma adres do FV w Warszawie i 2 adresy odbiorcze, Gdynia i Kraków. Mam te oba adresy wpisane w zakładce Kontrahent jeden jako adres do korespondencji i dostawy, drugi wprowadziłem przez odnośnik "Zarządzaj adresami dostaw". Ale żadnego z tych nie mogę wybrać jako adres odbiorcy, nigdzie się nie wyświetlają. Help :(

Link to postu
Dnia 30.01.2019 o 13:28, Sebastian Corcuruto napisał:

Dobra już wpisałem bez nip, myślałem że nie przejdzie bez nipu jak zaznaczę, że to firma.

Jak pisałem to zależy od parametrów programu, zamiast się zastanawiać należy sprawdzić/poznać konfigurację.

 

Dnia 30.01.2019 o 13:28, Sebastian Corcuruto napisał:

Nieintuicyjne to było, dzięki za pomoc.

Ale co dokładnie ? Mam porównanie do innych programów i wszędzie jest tak samo - płatnik i odbiorca to oddzielne kartoteki kontrahentów.

Zwracam jeszcze uwagę, że można zdefiniować powiązanie między odbiorcą a płatnikiem, dzięki czemu nie trzeba wybierać dwóch kontrahentów oraz odbiorcę można wyświetlić obok płatnika.

Link to postu
Dnia 30.01.2019 o 13:19, Sebastian Corcuruto napisał:

 Ale żadnego z tych nie mogę wybrać jako adres odbiorcy, nigdzie się nie wyświetlają. Help :(

Ctrl-A

Wiele adresów dostawy jest bardzo wygodne gdy jeden klient ma np kilka sklepów i towar wysyła się bezpośrednio do nich, ale rozrachunki są zbiorcze.

Link to postu
Dnia 31.01.2019 o 18:48, Przemysław Kwiatkowski napisał:
Dnia 30.01.2019 o 13:19, Sebastian Corcuruto napisał:

 Ale żadnego z tych nie mogę wybrać jako adres odbiorcy, nigdzie się nie wyświetlają. Help :(

Ctrl-A

Jeśli chodzi o wybór "adresu dostawy", a nie wybór "odbiorcy" to nie trzeba pamiętać skrótów klawiszowych, operacja jest dostępna w menu programu:

5c55adc12c91c_Adresdostawy.png.6895804bcc466e50c1552c3148b92b23.png

 

Dnia 31.01.2019 o 18:48, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Wiele adresów dostawy jest bardzo wygodne gdy jeden klient ma np kilka sklepów i towar wysyła się bezpośrednio do nich, ale rozrachunki są zbiorcze.

Ja bym tutaj widział jednak wykorzystanie odbiorców - nie trzeba tracić czas na wybór adresu dostawy i widać na liście dokumentów do kogo fizycznie został wysłany towar.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...