Skocz do zawartości

Zastępstwa

Polecane posty

Po kolei:

Po pierwsze, proszę dla każdego z użytkowników wyłączyć uprawnienia dostępu do klientów innych opiekunów:

 

uprawnienia.jpg.01c33dc00e165ff8c9d00e665b2dd9b0.jpg

Następnie, w Klientach biura, na zakładce Biuro ustawić opiekunów odpowiedzialnych za danego klienta:5979dcc9d53fc_opiekunklienta.jpg.37ec4b88dff6f9490a9a1fc943e9c4bf.jpg

 

Następnie dla Opiekuna, który będzie miał zastępstwo należy w Konfiguracji, w Użytkownikach ustawić kto go będzie zastępował:

5979dd72854f0_domyslnyzastepca.jpg.c22aefc438fe71de522fa80b1f504693.jpg

 

 

Następnie, w module Klienci Biura, zaznaczamy tych klientów, którzy będą obsługiwani przez zastępcę danego danego opiekuna i wybieramy operację Aktywuj zastępstwa. Zwracam uwagę, że należy wskazać użytkownika dla którego chcemy aktywować zastępstwo:5979ed75333be_aktywowaniezastepstw1.jpg.88ebf588838eb7a52760e2c570fb58d5.jpg:

 

Po wykonaniu tej operacji, zastępca danego opiekuna klienta będzie miał dostęp do jego klientów - można to sprawdzić w danych klienta, na zakładce Biuro:5979edec7c688_aktywowanezastepswo.jpg.60b28d26d6600b5116a5f387fd34de8b.jpg

 

 

aktywowanie zastepstw.jpg

Edytowane przez Roman Budzisz
Link to postu

Dziękuję za podpowiedź.

Dokładnie tak zrobiłem i to prawda w biurze nexo na moim koncie widać że klienci zostali dopisani dla użytkownika ale jeżeli zaloguję się już na konto użytkownika który ma zastępować on tych klientów nie widzi.... (co lepsze widzi tylko użytkowników którzy są nieaktywni). 

Dodatkowo zdarza się też sytuacja tak jak napisałem wcześniej że program wrzuca tych klientów dla innego użytkownika o tej samej nazwie ale innym loginie....

Nie sądzę żeby to miało wpływ ale mam użytkowników o tych samych nazwach po dwóch (inne loginy). Jedni to przeniesieni z gt a nowi to utworzeni już w nexo. Stworzyłem nowych użytkowników ponieważ przeniesieni nie obsługiwali ról. 

PS. przydałaby się funkcjonalność dezaktywowania użytkowników.  

Link to postu
12 godzin temu, Łukasz Saładonis napisał:

Dziękuję za podpowiedź.

Dokładnie tak zrobiłem i to prawda w biurze nexo na moim koncie widać że klienci zostali dopisani dla użytkownika ale jeżeli zaloguję się już na konto użytkownika który ma zastępować on tych klientów nie widzi.... (co lepsze widzi tylko użytkowników którzy są nieaktywni). 

 

To, których klientów dany użytkownik widzi (pod warunkiem wyłączonego dla niego uprawnienia "Dostęp do klientów innych opiekunów"), wynika z: przydzielenia tego użytkownika jako podstawowego opiekuna tego klienta lub przydzielenia tego użytkownika jako dodatkowego opiekuna tego klienta lub aktywowania zastępstwa dla tego klienta biura gdzie zastępcą jest dany użytkownik. Nie ma znaczenia nieaktywność klienta.

Proszę zweryfikować czy któreś z tych przypisań nie wystąpiło w tym nieaktywnym kliencie - zwłaszcza, że jak Pan twierdzi, istnieją zdublowani użytkownicy.

 

12 godzin temu, Łukasz Saładonis napisał:

Dodatkowo zdarza się też sytuacja tak jak napisałem wcześniej że program wrzuca tych klientów dla innego użytkownika o tej samej nazwie ale innym loginie....

Nie sądzę żeby to miało wpływ ale mam użytkowników o tych samych nazwach po dwóch (inne loginy). Jedni to przeniesieni z gt a nowi to utworzeni już w nexo. Stworzyłem nowych użytkowników ponieważ przeniesieni nie obsługiwali ról. 

PS. przydałaby się funkcjonalność dezaktywowania użytkowników.  

 

Proszę powiedzieć czy dla użytkownika, dla którego nie działają role, nie była dokonywana wcześniej modyfikacja uprawnień. Proszę mieć na uwadze, że przypisanie roli nie zmienia tych uprawnień, które kiedykolwiek były modyfikowane. Może po prostu wystąpił u Pana taki efekt, że wcześniej zmodyfikowano uprawnienia a potem przypisano rolę. Można to łatwo sprawdzić: po pierwsze nazwa roli w użytkowniku będzie posiadała gwiazdkę (która mówi, że jakieś uprawnienia były modyfikowane po nadaniu roli), po drugie poprzez usunięcie danej roli z użytkownika następnie odznaczenie wszystkich uprawnień i ponowne przypisanie danej roli (nie powinna być widoczna gwiazdka przy roli).

 

Link to postu

Ok udało się. Zastępstwa działają. 

Co zrobiłem:

1) dla użytkowników sprawdziłem nadane role odchaczyłem wszystkie uprawnienia i ponownie nadałem rolę,

2) nie wiem czy miało to jakieś znaczenia ale wcześniej sprawdzałem aktywność zastępstw na jednym komputerze (biuro otwarte w dwóch oknach), wczoraj zrobiłem to na drugim komputerze. 

Dzięki za fachową pomoc. \ Pozdrawiam  

Edytowane przez Łukasz Saładonis
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...