Skocz do zawartości

Skanowanie kodu i wywolanie funkcji klawiszy.

Polecane posty

Chodzi o kod kreskowy jak rozumiem i czytnik klawiaturowy. Niektóre czytniki mają możliwość takiej konfiguracji, aby dodawały odpowiedni sufiks dla wybranych kodów.

Inna możliwość, to nasłuchiwać klawiaturę (np. za pomocą programu AutoHotkey) i po zlokalizowaniu kodu kreskowego wywołać naciśnięcie tych klawiszy.

Link to postu

Ja w bardzo podstawowej wersji czytnika dodałem sobie ENTER po każdym skanowaniu.

Robi się to sczytując odpowiedni kod sterujący z instrukcji obsługi czytnika.

Podejrzewam, żę TAB + ENTER też by się znalazł. Można też tworzyć kaskady komend wydawanych po sczytaniu kodu kreskowego. Kwestia odpowiedniego czytnika, ale Datalogic Symbol daje radę.

Link to postu
  • 1 rok później...

Chciałbym móc wywoływać skróty klawiszowe z Sello po zeskanowaniu kodu kreskowego. Np. dokumenty końcowe, tworzenie paczek mając wybrane paczki zaznaczone na listingu czy oznaczenie paczek jako wysłane - najpierw ctrl+a (zaznaczenie całego listingu) i następnie ctrl+a i enter. Mój skaner to Datalogic Quickscan QD2430. Niestety, samodzielnie nie potrafię tego zrobić. Czy ktoś odpłatnie podjąłby się napisania takich skryptów?

Link to postu
Dnia 31.01.2019 o 13:28, Bartosz Rosa napisał:

Chodzi o kod kreskowy jak rozumiem i czytnik klawiaturowy. Niektóre czytniki mają możliwość takiej konfiguracji, aby dodawały odpowiedni sufiks dla wybranych kodów.

Inna możliwość, to nasłuchiwać klawiaturę (np. za pomocą programu AutoHotkey) i po zlokalizowaniu kodu kreskowego wywołać naciśnięcie tych klawiszy.

Bartek, może Ty będziesz się orientował. Walczę z prostym kodem, który zaznaczy mi wszystkie paczki lub transakcje, czyli chcę wywołać po zeskanowaniu kodu po prostu skrót ctrl+a. Kod ma postać: :*b0:123456::^a Po zeskanowaniu kodu np. na stronie czy w notatniku lub Spotify - wszystko się zaznacza prawidłowo. Problem mam tylko w Sello, na listingu mam zaznaczoną jedną paczkę, skanuję kod i wchodzę do paczki, tak jakbym nacisnął enter. Domyśliłem się, że mogę mieć ustawiony prefix w postaci entera. Przywróciłem fabryczne ustawienia skanera, który powinien go usunąć. Bez skutku. W ogóle inaczej ten skrypt zachowuje się w module KLIENCI, a inaczej w PACZKI DO ODBIORU. Klienta mi otwiera tak jakbym nacisnął enter, a w paczkach do odbioru nie dzieje się nic, tylko wyskakuje sellowe powiadomienie dźwiękowe.

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu

Możliwe, że focus jest ustawiony na jakiś inny element a i sam czytnik może dawać enter na koniec co może być niepożądane w tym przypadku - to sprawdzisz w notatniku, czy po zeskanowaniu kodu przeskakuje do nowej linii. Niestety nie siedziałem przy tym dłużej więc nie mam gotowych rozwiązań, które mógłbym podać. Ale były kiedyś na forum podawane przykłady dość skomplikowanych "kombosów" z wykorzystaniem czytnika. Czasami konieczne jest wstawienie np pauzy, gdyż program/Sello musi nadążyć za serią poleceń, które skrypt wykonuje dość szybko w stosunku do tego co zrobiłby człowiek.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...