Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Genezyp Kapen

Informacja dot. archiwizacji programu

Polecane posty

W związku z tym, że mam serwer SQL na linuxie nie działa mi wbudowany w Subiekta GT mechanizm archiwizacji. Korzystając z mechanizmów archiwizacji serwera SQL Subiekt nie odnotowuje tego faktu. W związku z tym pojawia się problem z aktualizacją podmiotu. Czy da się gdzieś w bazie lub rejestrze zapisać ręcznie datę archiwizacji podmiotu lub wyłączyć sprawdzanie tego faktu przed aktualizacją (to w Sello da się zrobić za pomocą odpowiedniego wpisu w rejestrze)?

Udostępnij ten post


Link to postu

Słyszałem, że działa tylko jak wszystko trzeba poprawnie skonfigurować, podobnie jak backup pod Windowsem ze stacji klienckiej, szczegółów nie podam, gdyż linux mnie nie interesuje. Można wyłączyć archiwizację przed konwersją analogicznie do Sello, w kluczu "HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\InsERT GT\dbman\1.0\Aktualizacja", ale dla mnie to nie jest rozwiązanie problemu.

  • Dziękuję 1

Udostępnij ten post


Link to postu

Dzięki - nie mogłem znaleźć tego klucza. Jest w troszke innej gałęzi niż Sello. Może nie jest to rozwiązanie problemu, ale działa. Sam poległem na konfiguracji archiwizacji. Backup robie zapytaniem SQL i sprawe mam z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu

Choć rozwiązanie ze zmianą klucza rejestru z pewnością pozwoli na aktualizację z pominięciem archiwizacji, nie polecał bym takiego rozwiązania.

Można skonfigurować serwer linuxowy tak by archiwizacja przebiegła poprawnie.

Ogólnie musimy udostępnić zasób do którego i serwer i końcówka z której ma być wykonana kopia ma dostęp.

Poniżej opis dla dockera.

Należy utworzyć na serwerze ubuntu lub docker folder udostępniony o nazwie -  IP serwera lub nazwie hosta np. u mnie zawierający domyślną lokalizację  pliku tymczasowego do przechowywania kopi zapasowych np u mnie:

/192.168.0.2/Docker

Następnie udostępniamy katalog Docker

Robimy to w celu oszukania programu archiwizującego insert i serwera sql

Ponieważ program archiwizujący "wskazuje" bazie danych wykonanie kopi do katalogu tymczasowego (/192.168.0.2/Docker) a następnie kopiuje bazę do lokalizacji docelowej

tak skonstruowany katalog - będzie widoczny przez serwer jako katalog o nazwie "/192.168.0.2/Docker"

A przez końcówkę z której wykonujemy archiwizację katalog będzie widoczny jako folder Docker udostępniony na hoście o IP 192.168.0.2

Dlatego możemy w konfiguracji subiekta wskazać ścieżkę "Folder archiwum" i "folder roboczy" //192.168.0.2.Docker

rozwiązanie sprawdzone i działa :) są małe niuanse ale nie zauważyłem wpływu na działanie samego programu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Dnia 2.02.2019 o 22:25, Artur Kołodziej napisał:

Robimy to w celu oszukania programu archiwizującego insert i serwera sql

No nikogo nie "oszukujemy", należy tylko widzieć jak działa archiwizacja - zawsze backup wykonuje serwer SQL, więc musi mieć dostęp do zapisania pliku. Poza tym pełna analogia do Windowsa, wszystko dokładnie opisane w pomocy do programu.

Udostępnij ten post


Link to postu

×