Skocz do zawartości

Dodawanie dokumentów z pozycji KPIR

Polecane posty

Witam,

 

Pytanie od ksiegowej, ktora przeszla na rachmistrza nexo pro i nie za bardzo moze sobie poradzic z ksiegowaniem od strony KPIR (wiem ze preferujecie zapis do ewidencji vat i schematy ale zadac pytanie musze):

1. czy istnieje mozliwosc aby przy dodawaniu wydatku badz przychodu z poziomu KPIR zakladka: dokument vat byla od razu widoczna (aktywna)? Wiem, ze mozna ja dodac przez ctrl+d jednak wymaga to dodatkowego klikniecia. W rewizorze nexo pro jest juz taka funkcjonalnosc. Jesli jej nie ma zglaszam sugestie.

2. gdy wpisujemy kwote w opisie zdarzenia do dokumentu dodanego w przez KPIR to nie mozemy wybrac stawki vat na dokumencie. Jak mozemy taka stawke vat okreslic? Tylko na dokumencie powiazanym vat? Jednak tam nie przelicza automatycznie innych stawek niz 23%? Prosze o podpowiedz. W GT to swietnie dziala. Wpisujemy kwote wydatku wybieramy stawke wat, klikamy przelicz dane vat i w zakladce vat wszystko nam sie ladnie uzupelnia w odpowiedniej stawce. Co wiecej informuje nas o rozbieznosciach. jesli nie ma takiej funkcjonalnosci prosze o wpisanie na liste uwag do rozpatrzenia.

3. Jesli wpisze inne kwoty na dokumencie vat i na opisie zdarzenia to system mnie nie informuje o rozbieznosciach. Taka funckjonalnosc jest bardzo istotna! Czy jest taka funkcja? Jesli nie zglaszam sugestie to wprowadzenia.

Dziekuje i czekam na informacje. W razie pytan pozostaje do dyspozycji.

Link to postu

Dzień dobry.

 

14 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

1. czy istnieje mozliwosc aby przy dodawaniu wydatku badz przychodu z poziomu KPIR zakladka: dokument vat byla od razu widoczna (aktywna)? Wiem, ze mozna ja dodac przez ctrl+d jednak wymaga to dodatkowego klikniecia. W rewizorze nexo pro jest juz taka funkcjonalnosc. Jesli jej nie ma zglaszam sugestie.

Na dzień dzisiejszy nie ma takich ustawień - sugestię zapisaliśmy do realizacji w późniejszych wersjach programu.

14 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

2. gdy wpisujemy kwote w opisie zdarzenia do dokumentu dodanego w przez KPIR to nie mozemy wybrac stawki vat na dokumencie. Jak mozemy taka stawke vat okreslic? Tylko na dokumencie powiazanym vat? Jednak tam nie przelicza automatycznie innych stawek niz 23%? Prosze o podpowiedz. W GT to swietnie dziala. Wpisujemy kwote wydatku wybieramy stawke wat, klikamy przelicz dane vat i w zakladce vat wszystko nam sie ladnie uzupelnia w odpowiedniej stawce. Co wiecej informuje nas o rozbieznosciach. jesli nie ma takiej funkcjonalnosci prosze o wpisanie na liste uwag do rozpatrzenia.

Wartość zapisu KPiR przepisywana jest do stawki podstawowej. Która to jest stawka podstawowa, to można określić w słowniku stawek VAT przypisując kolejność stawek. Stawka określona jako "1" będzie podpowiadana przy tworzeniu zapisu powiązanego VAT:

image.thumb.png.7da24f50918ead25430c7a1e49ffc34a.png

Może wykorzystanie szablonów VAT okaże się wygodniejsze dla księgowej. W szablonie VAT można określić nie tylko domyślną stawkę VAT ale również pozostałe parametry typu rodzaj transakcji, opis, daty oraz przypisać skrót klawiszowy - gorąco polecam:). Przykładowa definicja szablonu za pomocą którego można tworzyć zapis powiązany:

image.png.bb978fbae60aeb66433bfabf0c029054.png

 

14 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

3. Jesli wpisze inne kwoty na dokumencie vat i na opisie zdarzenia to system mnie nie informuje o rozbieznosciach. Taka funckjonalnosc jest bardzo istotna! Czy jest taka funkcja? Jesli nie zglaszam sugestie to wprowadzenia.

Komunikat taki jest - zniknął przez niedopatrzenie w wersji 24 - zostanie przywrócony w najbliższej wersji.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Dodawanie dokumentów z pozycji KPIR
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Podbijam temat: jako, że dalej nie rozumiem powodu, dla którego w kartotece klienta możemy ustawić wszystko za wyjątkiem preferowanej indywidualnej stawki VAT, do której przepisywane są wartości z zapisu w KPiR. Schemat jest daremną funkcją ze względu na ograniczoną ilość skrótów (abstrahując od potrójnego hotkey'a rozbitego na całej szerokości klawiatury, co jest w ogóle śmieszne z punktu widzenia szybkiego wprowadzania dokumentów), wprowadzanie od strony ewidencji VAT, przy różnorodności dokumentów otrzymywanych od klienta jest zbędnym zachodem, do tego trzeba sporządzać schematy dekretacji... a i tak za miesiąc trafię na sytuację, która wymaga kolejnego. Wystarczyło zaimplementować tę jedną funkcję, która ma się świetnie w linii GT.

Seryjne wprowadzanie dokumentów, bez lawiny dodatkowych ustawień indywidualnych dla danego klienta, jest zwyczajnie uciążliwe, co z kolei sprawia, że chce wrócić do GT.

Także: czemu ta funkcja została pominięta/usunięta oraz czy w ogóle bierzecie Państwo pod uwagę jej implementację w Nexo?

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...