Skocz do zawartości

Opłata za aukcje bez sprzedaży? Rozwiązanie!

Polecane posty

  • 4 miesiące temu...

Baselinker ładnie się reklamuje estetycznym mailingiem i ładnymi stronami do których linkuje.

Proponuję SelloTeamowi stworzyć jakieś estetyczne szablony mailingowe i podrzucić je do Sello. To tak marketingowo :D

 

Dodam, że zrobienie dobrego mailingu zajmuje kupę czasu i trzeba mieć po prostu ogromne doświadczenie, stąd zwykły user Sello nie da rady.

Ja zapropgramowałem kiedyś na full wypasie mailing z bajera grafikami, to mi zaczęło wywalać maile na SPAM, po poprawce okazało się, że OUTOLOOK inaczej niż inne klieinty pocztowe cośtam wyświetla i nie można praktycznie maila przeczytać, no i się poddałem, korzystam z prostego mailingu Sellowego.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

W czasach maskowania emaili przez Allegro jakiekolwiek wymyślne szablony nie mają raczej racji bytu i pewnie mogą się przyczynić do zatrzymywania poczty przez Allegro albo właśnie wpadania do spamu.

Linkowanie do stron też nie ma większego sensu, bo również zwiększa ryzyko zatrzymania wiadomości, a status zamówienia i numer przesyłki klient widzi w Moje Allegro i dostaje maila od Allegro. Po co to dublować?

  • Lubię to 2
Link to postu
11 godzin temu, M. K. napisał:

W czasach maskowania emaili przez Allegro jakiekolwiek wymyślne szablony nie mają raczej racji bytu i pewnie mogą się przyczynić do zatrzymywania poczty przez Allegro albo właśnie wpadania do spamu.

Linkowanie do stron też nie ma większego sensu, bo również zwiększa ryzyko zatrzymania wiadomości, a status zamówienia i numer przesyłki klient widzi w Moje Allegro i dostaje maila od Allegro. Po co to dublować?

Może trudno w to uwierzyć, ale są klienci, co potrafią tylko kliknąć Kup teraz i przeprowadzić transakcję do końca, a pozostała dostępna funkcjonalność Allegro to czarna magia. Takie ewenementy zdarzają się nawet dość często, szczególna trudność to odszukanie numeru do śledzenia :D W takim mailu mają wszystko podane jak na tacy (chociaż może wydawać się zdublowany, jak dla mnie rzeczywiście jest on niepotrzebny). Fakt, że Allegro może robić problemy z przekazywaniem, są bardzo upierdliwi w tej kwestii.. Czasem zastanawiam się, jak to jest uregulowane prawnie. W końcu są pośrednikiem, jednak nie jestem do końca przekonana, czy mają w tym momencie prawo do skanowania korespondencji :)

Mimo to takie szablony mogłyby się przydać po prostu do komunikacji z klientem - są takie aukcje (np. z materiałami na ubrania), gdzie przy zamówieniu należy podać wybrany wzór. U nas jest to podobnie rozwiązane, a często zdarza się, że klient po prostu zamówi i nie określi, czego konkretnie oczekuje. W takim wypadku posyłamy wiadomość z prośbą o określenie (która mogłaby dzięki estetycznemu szablonowi ładnie wyglądać i cieszyć oko :) ). Niestety, pozostaje problem wysyłania takich wiadomości, czy mocno zmodyfikowana zostanie przekazana do klienta.

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 24.06.2019 o 21:42, M. K. napisał:

W czasach maskowania emaili przez Allegro jakiekolwiek wymyślne szablony nie mają raczej racji bytu i pewnie mogą się przyczynić do zatrzymywania poczty przez Allegro albo właśnie wpadania do spamu.

Linkowanie do stron też nie ma większego sensu, bo również zwiększa ryzyko zatrzymania wiadomości, a status zamówienia i numer przesyłki klient widzi w Moje Allegro i dostaje maila od Allegro. Po co to dublować?

Faktycznie. Ja kojarzę coś, że na Amazonie nawet nie można przesyłać maili w formacie http, tylko czystym tekstem, faktycznie wymyślne maile mogą za chwilkę okazać się stratą czasu ...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...