Skocz do zawartości

SELLO 1.30.3 - błędy w kwotach transakcji

Polecane posty

Witam wczoraj zaktualizowałem SELLO do wersji 1.30.3 i nagle zrobił się wielki "syf" mianowicie wiekszosc transakcji do ktorych miałem już wystawione dokumenty sprzedaży i w których był więcej niz jeden produkt poprzypisywało do drugiego produktu jakies dziwne wyższe ceny. Wchodzą w formularz po prawej stronie widze dane z formularza pozakupwoego i tam wartosci sie zgadzaja natomiast dane w transakcji i kwoty są zupełnie inne. Dotyczy to także nowych transakcji, które wpadają wartości w formularzu pozakupowym są własciwe, a te z transakcji sie znacznie różnią przez co ręcznie musimy zmieniac kwoty co jest uciazliwe przy zamowieniach dziennych siegających 100
Jest jakies rowiazanie tego problemu ??

Edytowane przez NTE
Link to postu

Problem z nadpisywaniem cen dodatkowych produktów będzie poprawiony w najbliższej aktualizacji 1.30.4 - aktualnie jest ona testowana i wyjdzie w przeciągu kilku najbliższych dni. Obecnie problem można wyeliminować zaznaczając na zakładce FORMULARZE, zaakceptuj pomimo różnic oraz nie przenoś danych - przy dodawaniu na listę dodatkowej pozycji towarowej.

Natomiast kwestia różnicy cen pomiędzy transakcjami i formularzami wynika z przejścia na inny sposób synchronizacji transakcji i formularzy wprowadzony w wersji 1.30. Ceny w transakcji nie zawierają rabatów - jeśli takie są naliczone przez Allegro. Rabaty te naliczone są w formularzu - stąd Sello wskazuje różnice cen.

W zasadzie wystarczy włączyć w parametrach wysyłania i odbierania na zakładce TRANSAKCJE automatyczne aktualizowanie transakcji danymi z formularza i wszystko powinno się zgadzać. Różnice będą widoczne tylko na niezgrupowanych jeszcze transakcjach opłaconych jednym formularzem.

Link to postu

Dzięki za info, wole zrobic krok wstecz i nadrobić cały tydzień niż miec cała historie skopaną w SELLO. Pytanie tylko jezeli obecnie mam przypisane nr faktur z subiekta to jak zrobie krok wstecz i na nowo te poprzednie transakcje bede musiał odklikiwać to jak sprawić aby był przypisany numer FV do transakcji ???
Mam jeszcze jedno pytanie troche z innej bajki mianowicie : 
Do subiekta mam podpiętą drukarkę paragonową, działa idealnie natomiast w momencie tworzenia dokumentu z sello (PAi) automatycznie drukuje sie paragon - to jest OK, ale w przypadku klienta firmowego mam odznaczoną fiskalizacje w SUBIEKCie, a i tak mi drukuje do faktury paragon, mogę to obejsc ale za kazdym razem przy wydruku muszę odznaczac fiskalizacje przy fakturze, co jest troche uciązliwe. Z tego co sie doczytałem to problem lezy w sello ze on wprowadza klientów, którzy wypełnili formularz na firmę jako klientów detalicznych i subiekt myslisz ze do tego klienta trzeba wydrukować FV, zatem czy w sello jest mozliwosc aby dane klienta, który zaznaczył FV nie wprowadzał do subiekta jako klient detaliczny ???

Link to postu
7 godzin temu, NTE napisał:

Pytanie tylko jezeli obecnie mam przypisane nr faktur z subiekta to jak zrobie krok wstecz i na nowo te poprzednie transakcje bede musiał odklikiwać to jak sprawić aby był przypisany numer FV do transakcji ???

Numer z nieznanych faktur nie pojawi się w tych transakcjach. Trzeba je anulować i pozostawić stare dokumenty w Subiekcie.

Sello tworzy kontrahentów w Subiekcie w zależności od tego czy pole firma jest uzupełnione. Jeśli jest, tworzony jest kontrahent firmowy, jeśli nie - kontrahent typu osoba. Obecnie nie ma innych możliwości. Mechanizm będzie rozszerzany po wprowadzeniu nowego synchronizatora Sello-Subiekt (nad którym trwają prace).

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Panie Bartoszu,  mamy zainastalowna wersje 1 30 5 ale mamy problem z transakcjami gdzie w allegro jest zestw np lokalizator + karta ceny w formularzu dodają nam się standardowe, ale jako zestaw cena powinna byc niższa, zmieniamy w formularzu cene do tych jakie powinny byc zapisujemy zmiany, po chwili wychodzimy z formularza i sprawdzamy inne transakcje po czym ta zmieniona znow wraca do poziomu starych cen

 

Jakies rozwiazanie na ten problem ?

Link to postu

Cena za zestaw Allegro powinna się sama wyrównać w momencie kopiowania danych z formularza do transakcji, w tym również przy grupowaniu transakcji. Nie trzeba tego robić ręcznie. Sytuacja z klikaniem pola na zakładce formularze dotyczy tylko sytuacji, gdy zmieniamy cenę ręcznie w transakcji z jakiegoś powodu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...