Skocz do zawartości

Brak możliwości wydruku e-sprawozdania i jego elementów po wyliczeniu

Polecane posty

Witam,

W rewizorze gt wersja 1.56 hf1 brak mozliwosci wydruku poszczegolnych elementow sprawozdania po ich wyliczeniu. Tzn otwierajac po raz pierwszy np rzis mozemy go wydrukowac. Po zapisie, gdy chcemy go poprawic juz takiej mozliwosci nie ma. Jedynie mozna kopiowac liste i wklejac do excela. Prosze o wskazanie czy moze jednak jest taka opcja. Jesli nie zglaszam to jako sugestie.

Ksiegowe chca miec wydrukowane sprawozdanie w celu poprawy, dla klienta badz do wpiecia w dokumentacje. Dziekuje za pomoc i czekam na informacje.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Brak możliwości wydruku e-sprawozdania i jego elementów po wyliczeniu
  • 1 miesiąc temu...

Ok rozumiem tą drogę. Jednak wszystkie ksiegowe, ktore obsługuje tworzą puste deklaracje i wpisują dane ręcznie. Pytają ciagle o mozliwosc wygenerowania wydruku tak aby można bylo np. przy zatwierdzaniu dokumentu na zebraniu wlascicieli pokazac dokument w formie papierowej oraz przeslac wersje pdf wraz z plikime xml do podpisu.

Czy taka funkcjonalność bedzie wogole uruchomiona czy musze szukać rozwiązań np w gofinie? Bo mozna tam zaczytac xmla i wydrukowac e sprawozdanie (jego poszczegolne elementy).

Uprzejmie proszę o informację.

Link to postu
6 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

Ok rozumiem tą drogę. Jednak wszystkie ksiegowe, ktore obsługuje tworzą puste deklaracje i wpisują dane ręcznie.

Czy jako "osoba obsługująca" nie spytałeś dlaczego nie korzystają z możliwości programu i dokładają sobie pracy, nie próbowałeś zachęcić/nakłonić do efektywniejszej pracy ? Większość księgowych, z którymi ja współpracuję korzystają z wbudowanych sprawozdań i deklaracji, to jednorazowa praca przy definicji i spokój na miesiące/lata, klient/właściciel prosi o dane do kredytu, klik i są dane...

 

6 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

Pytają ciagle o mozliwosc wygenerowania wydruku tak aby można bylo np. przy zatwierdzaniu dokumentu na zebraniu wlascicieli pokazac dokument w formie papierowej oraz przeslac wersje pdf wraz z plikime xml do podpisu.

Czy taka funkcjonalność bedzie wogole uruchomiona czy musze szukać rozwiązań np w gofinie? Bo mozna tam zaczytac xmla i wydrukowac e sprawozdanie (jego poszczegolne elementy).

Nie słyszałem o takich planach, więc na dzień dzisiejszy trzeba szukać innych rozwiązań.

Link to postu

Wiele razy proponowalem... niestety tylko dwom ksiegowym pomagalem w definiowaniu sprawozdan. Jak ktos nie jest zainteresowany to nie bede na silę sie narzucał:)

Dziwi mnie tylko fakt, że skoro mozna wydrukować bilans ze sprawozdan czemu nie mozna wydrukowac bilansu z e sprawozdan?

Link to postu
21 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

Dziwi mnie tylko fakt, że skoro mozna wydrukować bilans ze sprawozdan czemu nie mozna wydrukowac bilansu z e sprawozdan?

Dla mnie to oczywiste - po co powielać funkcjonalności skoro jest tyle innych rzeczy do zrobienia w programie, zwłaszcza funkcjonalności, których nie wykonuje się codziennie.

Link to postu

To nie powielenie a raczej brak konsekwencji w działaniu. Lecz nie  chodzi o wyliczanie ale o to by program odpowiadal potrzebom klientow. Przeciez nie tworzymy oprogramowania dla siebie:). Zglaszam taka sugestie aby jednak bylo mozliwe wydrukowanie e sprawozdan i nie trzeba bylo korzystac z rozwiazan firm trzecich.

 

Link to postu

Włączę się do dyskusji.

Zwrócę uwagę, że producenci oprogramowania są zasypywanie dużą ilością zmian prawnych, które muszą implementować na czas - nie mając tak naprawdę tego czasu. Bo to nie tylko e-sprawozdania.

Naturalną rzeczą jest wtedy ograniczenie realizowanych niezbędnych funkcjonalności do określonego minimum - a rozszerzenia tych funkcjonalności w przyszłości. Producent - InsERT - wie o tych potrzebach i mają one wysokie priorytety.

Może można było by zrobić ten wydruk, do którego Pan się tak 'uczepił' kosztem integracji podpisywania w programie i wysyłki na bramkę KAS - bo to też przecież nie było niezbędne, bo można to zrobić.

W planach jest jeszcze dołożenie odpowiednich definicji sprawozdań, które pozwolą zaczytywać z automatu rozliczenie podatków, miejsca na stałe dane podmiotu w systemie do automatycznego przenoszenia tych wartości do wprowadzenia (kody PKD, polityka rachunkowości), kopiowanie całych sprawozdań, kopiowanie danych z XLS-a do e-sprawozdania bilansu czy RZS-u - a pewnie też i automatyczne przeliczanie wyższych gałęzi bilansu i RZSu.

Jak i jeszcze są klienci, którzy domagają się też kolejnych definicji struktur sprawozdań.

Na tle wielu producentów, InsERT naprawdę zaimplementował w dość zaawansowany sposób obsługę e-sprawozdań. Znam producentów większych systemów, gdzie jakby zobaczył Pan jak to funkcjonuje, to od razu by Pan kupił tego popularnego XLS-a do generowania xml-i e-sprawozdań za ponad 1000 zł...

Kończąc dyskusję, MF przekazało, że planuje wypuścić aplikację do odczytywania e-sprawozdań z opcją wydruku kopii zawartych w e-sprawozdaniu treści.

Link to postu

Po pierwsze nie moge odpowiadać za to czego chca inni użytkownicy. Mogę wypowiadać sie tylko w imieniu 5 biur rachunkowych, które pracują na rewizorze GT.

Po drugie dosokonale też rozumiem, że zmian jest dużo ale podkreślam raz jeszcze, że celem oprogramowania jest pomoc użytkownikom.

Po trzecie: nie wiem czy możliowść druku e sprawozdania lub jego składowych to nie jest minimum?  Jak ksiegowa ma wręczyć komuś plik xml do podpisu nie mogąc go pokazać w wersji papierowej bądź elektronicznej np w formacie pdf? Jak zapyta ją zarząd o zestawienie jak ma im je pokazać?  Jak ma załączyć do dokumentacji archiwalnej-papierowej? Oczywiście mozna zrobic zrzut ekranu....:)

Po czwarte porównywanie się do innych programów i mówienie, że mimo wad nasz program jest i tak lepszy jest troche słabe:) Jestem 10 lat z insertem i mam nadzieje ze zostane co najmniej drugie tyle ale potrafie też spojrzeć krytycznie.

Po piąte można kupić e sprawozdania od 120 zł w góre nie trzeba wydawac 1000 zl. Niestety byłem zmuszony tak zrobić aby moc wydrukowac i zrobic pdf.

Po szóste aplikacja od MF juz jest dostepna. Mozna pobrać ze strony. Temat uważam wiec za zamkniety choć dalej bede polemizował z tezą ze wydruk to cos extra a nie minimum.

Link to postu

Tak, wiem, że w tej aplikacji można też uzyskać wydruk, nie mniej MF ma planach jeszcze coś innego - co też sprawnie poradzi sobie z załączonymi dokumentami. Przynajmniej takie są komunikaty prasowe w tym kontekście od strony przedstawicieli MF.

Link to postu
Dnia 27.03.2019 o 21:29, Radek Szachnowski napisał:

To nie powielenie a raczej brak konsekwencji w działaniu. Lecz nie  chodzi o wyliczanie ale o to by program odpowiadal potrzebom klientow. Przeciez nie tworzymy oprogramowania dla siebie:). Zglaszam taka sugestie aby jednak bylo mozliwe wydrukowanie e sprawozdan i nie trzeba bylo korzystac z rozwiazan firm trzecich.

 

Proszę czytać ze zrozumieniem - od początku odnosiłem się do "elementów" e-sprawozdania, a nie samego e-sprawozdania. Co do wydruku e-sprawozdania to osobiście się zgadzam, że by się przydało.

  • Dziękuję 1
Link to postu
Dnia 29.03.2019 o 12:09, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę czytać ze zrozumieniem - od początku odnosiłem się do "elementów" e-sprawozdania, a nie samego e-sprawozdania. Co do wydruku e-sprawozdania to osobiście się zgadzam, że by się przydało.

Niestety poszczegolnych elementow e sprawozdania tez nie mozna wydrukowac.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Jestem księgową w biurze rachunkowym i też nie potrafię zrozumieć dlaczego nie ma możliwości wydrukować kompletnego sprawozdania finansowego z modułu e-sprawozdania. I nie chodzi tu tylko o bilans i rachunek,  który mam zdefiniowany i zaczytuje mi się do e-sprawozdań, ale całość czyli wprowadzenie, bilans i rachunek zysków oraz dodatkowe informacje ( to jako załącznik można wydrukować już poza systemem). Zarząd podpisując e-sprawozdania chce mieć wersję papierową i widzieć co podpisuje (czyli wszystkie składowe tego sprawozdania).

Dodam, że w innych systemach księgowych jest to możliwe.  

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...