Skocz do zawartości

Przesyłka kurierska - powiązanie Allegro a Sello

Polecane posty

Na aukcjach nie chcę aby było widoczne z jakimi firmami kurierskimi współpracuję, dlatego wszędzie mam jako sposób dostawy: Przesyłka Kurierska. W Sello chcę natomiast aby poprawne, już właściwe dane o kurierach były na formularzu oraz w wysyłce do Allegro.  

W konfiguracji przesyłek dla Allegro mam więc dla każdego kuriera przypisane dwa powiązania np. dla DHL jest tak:

  • Przesyłka kurierska
  • Przesyłka kurierska DHL

Kiedy pobieram formularze pozakupowe te świecą się na czerwono co wymaga uzupełnienia danych o kurierze. Ale tutaj z prawego do lewego okna zawsze wskakuje albo jakiś domyślny kurier np. DPD albo ten, który ma tylko jedno powiązanie (jeśli oczywiście dokonam wcześniej zmian w administracji). 

Skoro Sello pozwala na powiązanie większej liczby sposobów wysyłki (tak jak ten z powyżej przytoczyłem) to wydaje sie logicznym, że na formularzu powinna być zachowana możliwość dopasowania właściwego kuriera. 

Czy mylę się w tym założeniu czy mam coś skopsane w ustawieniach powiązań ? 

Link to postu

To nie tak działa.

W Sello można sobie utworzyć kurierów dowolnych - wiadomo, jest do tego słownik. Do Allegro wraz z aukcją wysyła się informację o tym, jakie dostawy są obsługiwane. Na tym etapie dostawy Sello nie mają nic wspólnego z dostawami Allegro. Są od nich niezależne.

Jeśli klient wybierze teraz w formularzu np. Przesyłkę kurierską (bo taka jest dostępna na aukcji) to do Sello dociera informacja, że klient chce przesyłkę kurierską. W tym momencie Sello musi ustawić własną dostawę w transakcji i a by to zrobić potrzebne są te powiązania dostaw Sello z dostawami Allegro. Przy czym to powiązanie powinno być wiele do 1. Czyli kilka dostaw Allegro może być powiązane z tą samą dostawą w Sello, natomiast powiązanie tej samej dostawy do wielu dostaw w Sello nie ma sensu. W takiej sytuacji Sello nie będzie w stanie stwierdzić, którą dostawę ma wybrać i wybiera pierwszą z brzegu.

Sello pozwala na to, ale jak napisałem nie ma to logicznego sensu.

18 godzin temu, Radek Brzeski napisał:

wydaje sie logicznym, że na formularzu powinna być zachowana możliwość dopasowania właściwego kuriera. 

I właśnie po to konkretna dostawa Allegro musi być powiązana tylko z jedną dostawą w Sello - wtedy sytuacja będzie jasna. Formularz jest z zasady nieedycyjny. Natomiast możliwość ustawienia kuriera zawsze istnieje, wystarczy to zrobić w transakcji i zatwierdzić formularz pomimo różnic.

Link to postu

Bartku, przekazałem Twoją odpowiedź klientowi, który na Sello pracuje niemal dekadę. Oto jego odpowiedź:

"Nie zgodzę się. A co jak pewnego rodzaju dostawy u danego kuriera brak w allegro np. wysyłka paletowa?
Tak ma DHL np. DHL kurier i DHL kurier ale paleta – inny raport robie do palet a inny do paczek 

Chciałem tak mieć przypisane np. dla dostawcy DHL

  • DHL kurier,
  • DHL paleta – tak mam w usłudze

A na Allegro jest tylko – DHL kurier

Potrzebne jest takie rozgraniczenie, ponieważ są inne raporty np. do palet, co jest związane także z inną cenę przesyłki"   

I tutaj poniekąd nie trudno przyznać klientowi rację. Akceptując czerwone formularze, przy ich dużej ilości. można wpaść w rutynę i akceptować je bez względu na inne błędy. 
W firmach sprzedających duże ilości liczy się czas i dobra obsługa klienta, a przy obecnym stanie dość często zdarzają się pomyłki 

 

Link to postu

Nie bardzo rozumiem z czym tutaj się można nie zgodzić. Opisałem jak to działa :).

1 godzinę temu, Radek Brzeski napisał:

Nie zgodzę się. A co jak pewnego rodzaju dostawy u danego kuriera brak w allegro np. wysyłka paletowa?

Klient w Allegro może wybrać tylko to co daje Allegro. A co sobie ustawi sprzedawca w transakcji w Sello to już jest sprawa sprzedawcy. Po to aby nie trzeba było ręcznie za każdym razem ustawiać odpowiedniej dostawy w Sello można ustawić mapowania dostaw Sello-Allegro. Przy czym to mapowanie działa tak dostawa Allegro -> dostawa Sello. Jeśli wiele dostaw Allegro będzie zmapowanych na jedną Sello to taki scenariusz jest poprawny (np. odbiory osobiste są tak zmapowane). Mapowanie jednej dostawy Allegro na wiele dostaw Sellowych nie ma sensu, bo to mapowanie ma umożliwić automatyczne ustawienie odpowiedniej dostawy w Sello a w tym wypadku Sello nie ma podstaw aby wybrać dostawę A czy B.

1 godzinę temu, Radek Brzeski napisał:

I tutaj poniekąd nie trudno przyznać klientowi rację. Akceptując czerwone formularze, przy ich dużej ilości. można wpaść w rutynę i akceptować je bez względu na inne błędy. 

No ale nie bardzo widzę taką możliwość. Klient wybrał Kurier DHL to skąd Sello ma wiedzieć czy chodzi o paletę czy o zwykłą przesyłkę? Ktoś na którymś etapie musi podjąć taką decyzję. Można dodać sobie osobną dostawę, np. <DHL - brak wyboru> i potem np zbiorczo zmienić dostawę na przesyłki paletowe lub zwykłe, gdy już zostaną one w jakiś sposób zakwalifikowane.

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

No ale nie bardzo widzę taką możliwość. Klient wybrał Kurier DHL to skąd Sello ma wiedzieć czy chodzi o paletę czy o zwykłą przesyłkę? Ktoś na którymś etapie musi podjąć taką decyzję. Można dodać sobie osobną dostawę, np. <DHL - brak wyboru> i potem np zbiorczo zmienić dostawę na przesyłki paletowe lub zwykłe, gdy już zostaną one w jakiś sposób zakwalifikowane.

 

To prawda, że Sello nie musi wiedzieć. W tych przypadkach nie takie jest oczekiwanie użytkownika.
Wystarczyłaby dodać możliwość wyboru właściwego rodzaju przesyłki np. z listy rozwijanej na lewym panelu formularza 

sello_f.png

Link to postu

Po lewej stronie jest podgląd tylko do odczytu aktualnych ustawień transakcji - aby było łatwo porównać je z formularzem. Nie daliśmy tutaj celowo możliwości zmiany, bo jest to już zaimplementowane na zakładce PODSTAWOWE, gdzie podczas zmiany mogą zachodzić jeszcze inne procesy.

Niedługo jednak w związku z przejściem na nowe API będziemy również przerabiać pobieranie transakcji, możliwe, że zmienimy zupełnie sposób realizacji transakcji - wtedy będzie można wrócić do tematu. Do tego czasu nie będziemy wdrażać żadnych zmian w aktualnym modelu.

Link to postu
1 godzinę temu, Radek Brzeski napisał:

Wystarczyłaby dodać możliwość wyboru właściwego rodzaju przesyłki np. z listy rozwijanej na lewym panelu formularza 

Ciekawy pomysł. Chociaż obecnie u mnie nieczęsto było by to potrzebne, to jak by tak było, to było by czasem łatwiej... :D

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Przesyłka kurierska - powiązanie Allegro a Sello

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...