Skocz do zawartości

Wyszukiwanie wiadomości wg TREŚCI.

Polecane posty

Dzień dobry,

prośba o dodania nowego sposobu wyszukiwania w wiadomościach.

Do tej pory można w sello wyszukiwać wiadomości według: tematu, nadawcy, odbiorcy.

Natomiast jeśli klient pisze do nas przez Pytanie o przedmiot (na allegro), wtedy jego login z Allegro serwis Allegro podaje w treści wiadomości, dlatego jeśli chcę odnaleźć wiadomość od konkretnego kupującego, to nie jestem w stanie tego zrobić, dlatego, że w temacie nie ma loginu, jako nadawca występuje Allegro.

Prosiłam Allegro o podawanie loginu użytkownika w temacie wiadomości, ale niestety oni są niereformowalni, i mówią, że to jest problem programu z jakiego korzystam (czyli sello), i żeby zwracać się do was.

Link to postu

Myśleliśmy o dodaniu takiej funkcji, ale najpierw musimy przeanalizować na ile będzie to rozwiązanie szybkie. Przeszukanie kilkuset (czasami) tysięcy maili może być czasochłonne i wtedy trzeba by dodać nowy mechanizm indeksowania wiadomości e-mail, a to już jest nieco więcej pracy. Prawdopodobnie funkcja kiedyś się pojawi, ale nie mogę tego jednak obiecać, że pojawi się to w najbliższym czasie. Jeśli będzie się dało dodać to niewielkim nakładem pracy to dodamy.

Można posilić się ewentualnie zewnętrznym poleceniem SQL aby odnaleźć taki e-mail np w programie serwisowym  admin.exe.

select em_Subject [temat], em_Date [data], em_From [Od]  from em_Source join em__email on es_EmailId = em_Id 
where es_Source like '%SZUKANA_FRAZA%'

Jeśli Allegro dodaje w polu od losowy ciąg znaków to powyższe polecenie go zwróci i będzie można w ten sposób spróbować odnaleźć wiadomość.

Link to postu

A jeszcze inaczej zadam pytanie, mam nadzieję, że uda mi się wyjaśnić o co chodzi.

Jeśli ktoś dokonał u mnie zakupu, to mam jego dane i jeśli pisze wiadomość po zakupie bezpośrednio do mnie, to ta wiadomość podpina mi się do klienta. I to jest fajne.

Natomiast odkąd Allegro zaczęło szyfrować wiadomości :Pytanie o przedmiot, to jeśli mój klient (którego dane już mam) napisze do mnie wiadomość przez pytanie o przedmiot, to ta wiadomość nie podpina się do klienta, dlatego, że nigdzie w tytule, ani w adresie e-mail, nie ma danych tego klienta. Login w wiadomości jest, ale właśnie w jej treści. Prosiłam Allegro wielokrotnie, żeby ten login umieścili w tytule wiadomości i wtedy pewnie wiadomość podpięła by się pod klienta, ale niestety nie chcą tego zrobić.

Czy wy jesteście w stanie podpinać wiadomości według loginu, który znajduje się w treści wiadomości?  W załączniku screeny.

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie2.JPG

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Wyszukiwanie wiadomości wg TREŚCI.
21 godzin temu, Katarzyna Ochał napisał:

Prosiłam Allegro wielokrotnie, żeby ten login umieścili w tytule wiadomości i wtedy pewnie wiadomość podpięła by się pod klienta, ale niestety nie chcą tego zrobić.

Nie chcą, bo w zasadzie RODO nakazuje aby nie przetwarzać danych osobowych jeśli nie są one potrzebne do realizacji konkretnego celu na który zgodził się klient. Jeśli jednak te adresy z Allegro są stałe w ramach jednego klienta, to można spróbować dodać taki e-mail do e-maili klienta i wtedy podpięcie powinno zadziałać.

Podpięcie oczywiście można zrobić po czymkolwiek, tutaj póki co nie Sello nie przetwarza wiadomości przy podpinaniu (tylko tytuł). Treść maila od Allegro może się zmienić w każdej chwili i taki mechanizm mógłby również w każdej chwili przestać działać. Może lepiej było by oprzeć go na rozwiązaniu dostępnym w zbiorczym powiązywaniu towarów z aukcjami, gdzie można za pomocą tagów Sello oraz modyfikatorów wyłuskać dowolne niemal dane z treści opisu aukcji.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Agnieszka Nowak napisał:

To teraz już nic się nie podepnie.

 

Sello Team, zrobicie z tym coś na czas?

Wszystko wskazuje na to, że e-mail będzie przydzielany dynamicznie do każdej transakcji. Bajzel w bazie będzie koszmarny. Czy dacie radę przestawić się na podpinanie po nicku? 

Już teraz kolory podawane z Pytaniu do sprzedającego się nie podpinają do transakcji, teraz to już nie wiem, jak mam identyfikować kupującego

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Nie ma szans, aby zrobić tutaj cokolwiek na czas. Gonią nas terminy związane z nowym API, bo stare w czerwcu przestanie działać w istotnym dla Sello zakresie.

Możemy przymierzyć się do przetwarzania treści wiadomości i podpinania po nicku ale tu również nie wiadomo, czy zawartość maili się nie zmieni. A przy każdej takiej zmianie mechanizm może przestać działać.

Link to postu
4 godziny temu, Katarzyna Ochał napisał:

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie codziennej pracy w sello, kiedy to nie będę mieć historii korespondencji do każdego zakupu

To nie jest problem związany bezpośrednio z Sello. Osoby, które nie używają Sello i robią np. wszystko ręcznie też będą miały taki problem.

Ale, jak to się ładnie pisze... wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom... już zaczęliśmy prace nad lepszym mechanizmem podpinania pod klienta. Z tym, że nie mogę zagwarantować, że pojawi się przed zapowiedzianymi zmianami, tym bardziej, że dopóki czegoś nie ma, to trudno napisać kod, który będzie to obsługiwał.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...