Skocz do zawartości

Korekta podatku naliczonego od nabycia środków trwałych na deklaracji VAT 7 niezgodna z JPK

Polecane posty

Witam

Potrzebuję pilnie pomocy. Dostałem informację z U.S. o tym iż deklaracja VAT7 nie zgadza się z plikiem JPK.  Na deklaracji w poz 47 umieściłem kwotę korekty podatku naliczonego od nabycia środków trwałych po sprzedaży auta firmowego od którego nie był odliczony całkowity podatek VAT ( to jest na pewno ok). Zrobiłem to jednak ręcznie po wejściu w deklarację wstawiając obliczoną wcześniej kwotę. Niestety plik JPK nie widzi tego i wyskakuje niezgodność pliku z deklaracją. Pomóżcie proszę jak to zrobić żeby na pliku JPK też była kwota jak na deklaracji???. Z góry dziękuję . Krzysztof

Link to postu

Przepraszam ,ale robię to pierwszy i jeszcze podpytam. W miesiącu w którym koryguję podatek  i składam JPK  w ewidencji zakupu mam wybrać Ewidencja:  "Faktura VAT - korekty zakupu "?

Nie ma tam innej opcji korekty np: korekta podatku naliczonego od środków trwałych i nie wskoczy to raczej w okno 47. deklaracji VAT 7 tylko ogólnie do korekty zakupów.

Chyba że jest inna opcja? Proszę jeszcze o pomoc.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Proszę o kontynuację tematu!

Jak zaksięgować korektę podatku naliczonego od nabycia środka trwałego (sprzedaż niezamortyzowanego samochodu osobowego)?

Próba księgowania: Ewidencja zakupu => Koryguj podatek VAT powoduje  migrację do poz. 49 deklaracji VAT -7K(13) t.j. nieterminowe płatności.

Wersja Rachmistrza GT - 1.56 SP2 HF2   

Pozdrawiam

Link to postu

Powinien Pan dodać zapis do ewidencji VAT zakupu - Dodaj  zakup VAT. W tym zapisie należy ustawić transakcję VAT na korekta podatku naliczonego od ŚT - KPNST i wprowadzić odpowiednią kwotę przy stawce VAT 23. Z tak dodanym dokumentem, dana wartość VAT powinna pojawić się w odpowiednim polu deklaracji VAT-7.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...