Skocz do zawartości

Import składek z listy płac

Polecane posty

Witam.

Proszę o wyjaśnienie, jak prawidłowo skonfigurować schemat importu składek z listy płac, aby były one zaliczane do tego samego miesiąca, co sama lista płac. Czyli: parametry importu LISTY PŁAC mam ustalone następująco: Data wpisu: Data wypłaty, Data zdarzenia gospodarczego: Miesiąc wypłaty. Importując listę płac z okresu 01-28.02.2019r. import wykonany jest prawidłowo. Parametry importu SKŁADEK Z LISTY PŁAC mam ustalone następująco: Data wpisu: Miesiąc wypłaty, data zdarzenia gospodarczego: Miesiąc wypłaty. Importując składki z listy płac z okresu 01-28.02.2019 import NIE POKAZUJE ŻADNEGO DOKUMENTU. Infolinia informuje, że powinienem... podać zakres dat zgodny z terminem naliczenia składek ZUS (mam do 15-go następującego miesiąca w Gratyfikancie), czyli np. 01-15.03.2019. Skąd taki pomysł, skoro przepis wyraźnie pozwala zaliczyć do kup składki ZUS od wynagrodzeń pracowników zgodnie z miesiącem wypłaty (oczywiście nie dotykam tematu, czy wynagrodzenia były wypłacone w terminie). Co dziwne, Rachunki do umów cywilno-prawnych WRAZ ZE SKŁADKAMI Z RACHUNKU DO UMOWY importują się prawidłowo, bez tej komedii z przesuwaniem terminu.

Mamy jakiś dobry pomysł, jak to ucywilizować?

Link to postu

Doprecyzujmy:

W schemacie importu list płac mam zdefiniowane:
Data wpisu: Data wypłaty
Data zdarzenia gospodarczego: Miesiąc wypłaty

W schemacie importu składek z list płac mam zdefiniowane:
Data wpisu: Miesiąc wypłaty
Data zdarzenia gospodarczego: Miesiąc wypłaty

Importując listę płac podaję zakres 01-28.02.2019r.  Lista płac jest zaimportowana prawidłowo, w wartości i numerze zgodnym z listą lutową.
Importując składki z listy płac podając zakres 01-28.02.2019r. importuje mi naliczenia do listy płac STYCZNIOWEJ.

Ten stan określamy mianem prawidłowego?

Link to postu

Tak, z racji że przy imporcie zobaczy Pan w tabeli odpowiednie składki na dzień przekazania składek. Daty w schemacie importu nie mają na to wpływu - od nich będą zależeć daty na zapisach w KPiR powstałych przy imporcie.Tak więc zostawia Pan te daty na schematach, a importując składki z listy płac podaje Pan zakres dat 05.03.2019 - 15.03.2019 - czyli zakres możliwych do ustawienia w Gratyfikancie dat przekazania składek. Data przekazania składek będzie zawsze w miesiącu następującym po wypłacie i w żaden sposób nie przeszkodzi to Panu zaliczyć składek ZUS do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu wypłaty.

Link to postu

Dziękuję za doprecyzowanie.

Oczywiście, wybrnąłem z tej sytuacji w sposób zgodny z powyższym opisem. Ale... Będę się upierał, że skoro przepisy dopuszczają możliwość zaliczenia do kup składek od wynagrodzeń pracowników ZA DANY MIESIĄC (mając na uwadze, że wynagrodzenia zostały wypłacone w terminie), to wybierając okres do importu powinien być on tożsamy z okresem samej listy płacy. A w tym wypadku tak nie jest. Jednakże bogatszy o tę wiedzę wiem, jak sobie poradzić.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
20 minut temu, Jan Jakubowski napisał:

Ja mam podobny problem . W imporcie mam zaznaczone  wszystko z datą wypłaty, bo tak też i opłacam. Do lutego wszystko szło ok, a teraz za marzec 2019 system nie widzi składek ZUS - DLACZEGO ? . Insert nie reaguje a ja nie wiem co mam zrobić … ?

Proponuję sprawdzić w schemacie importu składek z list płac, czy import do KPiR odbywa się wg DATY WYPŁATY czy MIESIĄCA WYPŁATY (data wpisu i data zdarzenia gospodarczego) Ja mam ustawione na MIESIĄC WYPŁATY, ale i tak podczas importu muszę podawać zakres 01-15 NASTĘPNEGO MIESIĄCA. Trochę to dziwne, ale nikt z supportu Insertowego nie potrafił wyjaśnić mi dlaczego tak to działa... Przepis stanowi jasno: dokonałeś wypłaty w terminie, zaliczasz do kup zarówno wynagrodzenia jak i składki ZUS od tych wynagrodzeń. Ale w Rachmistrzu tak to nie działa. ZUS-y pracowników traktowane są tak samo jak właściciela...

Link to postu
2 godziny temu, Jan Jakubowski napisał:

Tu cytuję odpowiedź z Insertu :)  nooo zadziało , lecz duchem świętym nie jestem aby to odgadnąć i nie rozumiem poooo cooo to zmienili :) 

" W jednej z ostatnich wersji programu składki z listy płac są widoczne w kolejnym miesiącu, więc podczas importu polecam zwiększyć zakres dat. "

Tak, to dziwne, że zaliczenie do kup składek ZUS od wynagrodzeń wymyślili sobie w okresie płatności składek, a nie wynagrodzeń. Stąd to poszerzenie zakresu dat. W dalszym ciągu upieram się, że to nieuzasadnione utrudnienie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...