Skocz do zawartości

Przeniesienie bazy danych na nowy komputer

Polecane posty

Witam

Bardzo proszę o pomoc w skonfigurowaniu SQL na nowym komputerze. 

Czy lepiej instalować osobno silnik sql dla sello, osobno dla nexo ? Czy też postawić dwie bazy na jednym silniku ? (chodzi mi o maksymalne wykorzystanie możliwości sql)

Ewentualnie macie może jakieś inne sugestie ? 

 

Pozdrawiam Rafał 

Edytowane przez Rafał J
Link to postu

Pytanie już nie aktualne

Baza już przeniesiona na nowy komputer, został stworzony jeden silnik opierający się na sql express 2017

Śmiga aż miło :) dzisiaj przy testach, nie wiem dlaczego ale przestał się blokować bootlader - dokumenty można tworzyć zbiorczo (zobaczymy czy w poniedziałek również zda egzamin i będzie działać), może kwestia postawienia wszystkiego na jednym sql ? nie wiem... ważne że działa :) SUPER !!!

 

Pozdrawiam

Link to postu

W przypadku pełnego serwera może dojść do wzajemnej walki o pamięć RAM obu instancji. Serwery SQL są dosyć zachłanne jeśli chodzi o pamięć RAM, bo przechowują tam wyniki zapytań aby działać szybciej. Generalnie, teoretycznie ja bym polecał mieć jeden serwer, aczkolwiek w praktyce może być różnie :).

Express ma ograniczenie na pamięć cache do 1GB (1,4GB dla SQL 2017), co może z kolei powodować, że będą konkurować ze sobą programy - nexo i Sello, które wzajemnie chciały by ten 1GB pamięci podręcznej wykorzystać dla siebie.

Póki zatem działa to znośnie, to bym tego nie ruszał. Jeśli będą występować problemy wydajnościowe w obu programach, można rozważyć rozdzielenie baz na dwie instancje serwera.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...