Skocz do zawartości

Korekta danych na fakturze sprzedaży

Polecane posty

Dnia 18.03.2019 o 09:32, Donata Ciesielska napisał:

Taki związek, że importujemy wszystkie dane z Subiekta do Rachmistrza , faktura poza programem wszystko utrudnia;

Na prawdę wszystkie dokumenty księgowe przechodzą przez Subiekta, włącznie z fakturami za paliwo czy potwierdzeniami za listy polecone z poczty polskiej ? Na prawdę dodanie jednego dokumentu na miesiąc/kilka miesięcy tak "wszystko" utrudnia ?

 

Dnia 18.03.2019 o 09:32, Donata Ciesielska napisał:

taka opcja (wystawiania korekty na dane kontrahenta) na pewno przydałaby się w Subiekcie i ułatwiłaby pracę ......

Jak najbardziej się zgadzam i popieram, ale od tego program się nie zmieni, zrozumiałem, że problem już istnieje i podałem jak go obejść.

 

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
2 godziny temu, Donata Ciesielska napisał:

Ale po co utrudniać, jak można ułatwiać, prawda? 

Teoretycznie - prawda, w praktyce - nie jest to proste (zwłaszcza w tym przypadku), oczekiwań takich "ułatwień" jest grube tysiące, a poza niemi jest wiele potrzeb, których nie da się obejść w tak prosty i szybki sposób, w międzyczasie mamy mnóstwo zmian przepisów, a liczba osób tworzących program i ich czas jest mocno ograniczony - nie da zrobić się wszystkiego, trzeba mocno wybierać...

 

2 godziny temu, Donata Ciesielska napisał:

A wszystkie dokumenty oczywiście, że przechodzą przez Rachmistrza, jakżeby inaczej ;)

Miałem oczywiście na myśli Subiekta (już poprawiam swoją wypowiedź).

Link to postu

@Donata Ciesielska Jeśli posiada Pani jakiekolwiek rozszerzenie Plus dla InsERT GT to moglibyśmy zaimplementować funkcjonalność zmiany kontrahenta na KFS + wykonanie cesji rozrachunku w tle (pod warunkiem, że FS jest w całości nierozliczona), + wydruki które to odpowiednio obsługują.

Nie będę ukrywał, że takie rozszerzenie jest dość kosztowne.

Muszę jednak ostrzec, że będzie to miało konsekwencje (sam bym dla pewności musiał jeszcze zbadać jakie dokładnie) przy wystawianiu kolejnych korekt do FS źródłowej.

W GT nie można wystawiać korekt do korekt (co w rzeczywistości jest jak najbardziej prawidłowe) - tylko zawsze do dokumentu źródłowego.

Link to postu
  • 2 lata później...

Może też Pan ewentualnie przeczytać to co napisałem jeszcze raz...

Skoro KSeF tego nie dopuszcza a jest/będzie obowiązujący dla wszystkich to co Pan zrobi z tak wystawioną korektą kiedy przyjdzie wysłać ją do KSeF?

Równie dobrze będzie ją Pan sobie mógł powiesić na haczyku w WC.

Link to postu
W dniu 27.12.2021 o 10:05, Daniel Lenarczuk napisał:

No ma Pan tutaj rację, będzie bezużyteczna . Bardziej chodziło mi o to co możemy w takiej sytuacji wtedy zrobić, czy po prostu nie będzie taka sytuacja dopuszczalna i tyle :).

Ale to już jest pytanie bardziej do doradcy podatkowego, albo jako indywidualna interpretacja do KAS.
Wg mojej wiedzy i tak nie pozostaje nic innego jak wystawić korektę zerującą z uzasadnieniem wskazania błędnie nabywcy i wystawienie nowej faktury, ale w dacie zakończenia usługi/dostawy pierwotnej FS, za to z datą bieżącą wystawienia.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...