Skocz do zawartości

E-sprawozdanie - sporządzenie

Polecane posty

4 godziny temu, Piotr Stochel napisał:

Nie ma potrzeby podpisywać elementów "ręcznie", kiedy składany jest podpis elektroniczny, który jest równoważny z "ręcznym". 
Jak rozumiem chodzi Pani o składanie dokumentów do eKRS, a nie sporządzanie sprawozdania (sporządzając sprawozdanie dołącza Pani jedynie plik z informacją dodatkową).

Witam, ja mam właśnie pytanie o dołączanie do sprawozdania pliku z informacja dodatkową - w systemie Insert GT. Po próbie dodania pliku z rozszerzeniem doc., przy próbie zatwierdzenia sprawozdania pojawia się "błąd walidacji xml'a" dotyczący właśnie tego pliku. Czy plik ma być w innym formacie, czy może w pdf podpisany elektronicznie?. Proszę również o informację, czy element "podatki" w dodatkowych informacjach zastępuje informację o rozliczeniach różnicy pomiędzy podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym a wynikiem finansowym.

I na koniec, czy po zatwierdzeniu sprawozdania i podpisaniu go elektronicznie, będzie można wydrukować wersję papierową?

Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam - Małgorzata Cichoń

Link to postu

Prawdopodobnie jest to kwestia nazwy pliku, który Pani dołącza. Nazwa pliku nie może zawierać spacji i znaków specjalnych. Proszę spróbować nazwać plik jednym słowem lub literą, dodać go do sprawozdania i sprawdzić czy walidacja będzie poprawna.

Plik może mieć wiele rozszerzeń, może to być PDF, JPEG, DOC etc.

Plik informacji dodatkowej nie musi być podpisany wcześniej, podpisując XMLa sprawozdania finansowego, do którego dołączyła Pani wcześniej informacje dodatkową podpisuje Pani wszystkie elementy sprawozdania. 

Element "podatki" w dodatkowych informacjach nie zastępuje wymienionego przez Panią rozliczenia różnicy w podstawie opodatkowania, a WF. Jest to element dodatkowy, nie zastępujący żadnych dotychczasowych informacji.

Nie będzie można wydrukować wersji papierowej. W tym celu musiałaby Pani posiłkować się programem zewnętrznym dającym taką możliwość. Zg. z UoR SF w formie pliku XML jest oryginałem tego dokumentu.

Link to postu
Dnia 18.03.2019 o 14:05, Piotr Stochel napisał:

Nie ma potrzeby podpisywać elementów "ręcznie", kiedy składany jest podpis elektroniczny, który jest równoważny z "ręcznym". 
Jak rozumiem chodzi Pani o składanie dokumentów do eKRS, a nie sporządzanie sprawozdania (sporządzając sprawozdanie dołącza Pani jedynie plik z informacją dodatkową).

Tak chodzi mi o złożenie do KRS. Np plik dodatkowe informacje i wyjaśnienia mam w word. Czyli podpisuję całość jako jeden plik?

Link to postu

Informacja dodatkowa to część sprawozdania finansowego, a co za tym idzie, nie podpisuje jej Pani osobno, a jedynie po po dołączeniu jej (jako załącznik) do e-sprawozdania i wyeksportowania pliku .XML e-Sprawozdania podpisuje je Pani w całości. 

Pliki składane razem ze sprawozdaniem, tj. np. uchwała o zatwierdzeniu sprawozdania, sprawozdanie zarządu z działalności jednostki, etc. składa się jako osobne pliki podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym (uruchomiono usługę podpisywania sprawozdań na obywatel.gov.pl).

Link to postu
Dnia 18.03.2019 o 18:31, Małgorzata Cichoń napisał:

Witam, ja mam właśnie pytanie o dołączanie do sprawozdania pliku z informacja dodatkową - w systemie Insert GT. Po próbie dodania pliku z rozszerzeniem doc., przy próbie zatwierdzenia sprawozdania pojawia się "błąd walidacji xml'a" dotyczący właśnie tego pliku. Czy plik ma być w innym formacie, czy może w pdf podpisany elektronicznie?. Proszę również o informację, czy element "podatki" w dodatkowych informacjach zastępuje informację o rozliczeniach różnicy pomiędzy podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym a wynikiem finansowym.

I na koniec, czy po zatwierdzeniu sprawozdania i podpisaniu go elektronicznie, będzie można wydrukować wersję papierową?

Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam - Małgorzata Cichoń

 

Link to postu

NKUP trzeba podzielić na koszty stale nie będące KUP i na koszty przejściowo nie będące KUP czyli np. składki ZUS od wynagrodzeń bieżącego roku zapłacone w roku następnym.

Koszty które nigdy już nie będą KUP to "koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodów" , a koszty, które w tym roku nie są KUP, ale będą np. w przyszłym to "koszty nieuznawane za koszty uzyskania w bieżącym roku".

Link to postu
Dnia 27.03.2019 o 11:39, Ewa Smyda napisał:

NKUP trzeba podzielić na koszty stale nie będące KUP i na koszty przejściowo nie będące KUP czyli np. składki ZUS od wynagrodzeń bieżącego roku zapłacone w roku następnym.

Koszty które nigdy już nie będą KUP to "koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodów" , a koszty, które w tym roku nie są KUP, ale będą np. w przyszłym to "koszty nieuznawane za koszty uzyskania w bieżącym roku".

Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Bardzo mi to pomogło :-)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...