Skocz do zawartości

Sello - cennik dostaw z allegro

Polecane posty

43 minuty temu, firmaziom napisał:

Czyli mogę jedynie stworzyć ręcznie cennik w sello który nie będzie współgrał z cennikami z konta allegro?

Cennik stworzony w Sello możesz wysyłać do allegro i możesz go edytować i wysyłać zmiany do allegro.

Tak jak piszesz, nie będzie to miało wpływu na cenniki ustawione w allegro. Poza tym odepną się do Twoich aukcji.

Oczywiście cenniki Sello działają bez problemów.

Link to postu

A propos nowej wersji. Czy będzie dla Was problemem, jeśli w aukcji nie będzie już możliwości wyboru cen dostaw tak jak obecnie - zamiast tego będzie się wybierać nazwę cennika Allegro (z podglądem cen)?

W cennikach Sello nastąpią zmiany. Cenniki będą przypisane do konta Allegro (każde konto ma osobny cennik). Będzie możliwość pobrania do Sello cenników z Allegro, jak również stworzenie cennika w Sello i wysłanie go do Allegro. Tylko takie cenniki będą mogły być używane w aukcjach. Daje to oczywiście nowe możliwości, np. jeśli chodzi o zmianę cennika. Nie trzeba będzie już modyfikować cennika w każdej aukcji a jedynie sam cennik z poziomu Sello lub Allegro.

Proponuję zatem już teraz powoli przymierzyć się do stworzenia cenników w Allegro lub w Sello, na podstawie tego co znajduje się w aukcjach.

 

Link to postu
17 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A propos nowej wersji. Czy będzie dla Was problemem, jeśli w aukcji nie będzie już możliwości wyboru cen dostaw tak jak obecnie - zamiast tego będzie się wybierać nazwę cennika Allegro (z podglądem cen)?

W cennikach Sello nastąpią zmiany. Cenniki będą przypisane do konta Allegro (każde konto ma osobny cennik). Będzie możliwość pobrania do Sello cenników z Allegro, jak również stworzenie cennika w Sello i wysłanie go do Allegro. Tylko takie cenniki będą mogły być używane w aukcjach. Daje to oczywiście nowe możliwości, np. jeśli chodzi o zmianę cennika. Nie trzeba będzie już modyfikować cennika w każdej aukcji a jedynie sam cennik z poziomu Sello lub Allegro.

Proponuję zatem już teraz powoli przymierzyć się do stworzenia cenników w Allegro lub w Sello, na podstawie tego co znajduje się w aukcjach.

 

Moim zdaniem należy zachować zasadę: jak najmniej logowania się do allegro przez www. Z tego co piszesz, rozumiem, że tak będzie - jeśli obecnie mam cenniki w Sello i tylko nimi się posługuję, to przejście na nowe API będzie wymagało tylko wysłania mojego cennika na allegro?

Jeśli tak, to czy taki 'sellowy' cennik podepnie się pod któryś CENNIK ALLEGRO i go ZMIENI?

Pytanie o tyle ważne, że raz stworzonego cennika na allegro nie da się usunąć... Można go (na razie z poziomu allegro) jedynie modyfikować, lub nie używać (ja mam w allegro o wiele więcej cenników (kiedyś używanych) niż teraz w Sello. Czy w nowym API, gdy będę chciał podpiąć mój cennik do cennika allegro to będę mógł wybrać pod który cennik? Ich liczba chyba też nie jest nieskończona...

Czy w nowym API będzie trzeba mieć w Sello różne cenniki na każde konto allegro (nawet jeśli będą toższame co do opcji)?

Link to postu
Dnia 22.03.2019 o 09:12, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

to przejście na nowe API będzie wymagało tylko wysłania mojego cennika na allegro?

Przynajmniej w zakresie cenników :)

Będzie można pobrać cennik z Allegro do Sello jak również wysłać cennik sellowy do Allegro. Tylko cenniki zdefiniowane/wysłane do Allegro będą mogły być użyte w aukcji. Nie będzie dało się konfigurować cennika per aukcja - jak to jest obecnie, że na każdej aukcji można wpisać dowolne ceny przesyłki.  Każde konto aukcyjne będzie miało  własne cenniki.

Allegro daje możliwość zdefiniowania 250 cenników dla każdego konta i tylko w ramach tych cenników będzie można wystawiać aukcje.

Dnia 22.03.2019 o 09:12, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

czy taki 'sellowy' cennik podepnie się pod któryś CENNIK ALLEGRO i go ZMIENI?

Nie, podpinać się nie będzie. Do wyboru będzie możliwość pobrania cenników z Allegro oraz wysłanie własnych/aktualizacja istniejących.

Dnia 22.03.2019 o 09:12, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Pytanie o tyle ważne, że raz stworzonego cennika na allegro nie da się usunąć...

Też mnie to zdziwiło gdy implementowaliśmy synchronizację cenników. Sello w każdym razie będzie przy aktualizacji usuwać z Sello nieistniejące cenniki jeśli już Allegro wprowadzi możliwość usuwania cenników.

Dnia 22.03.2019 o 09:12, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy w nowym API, gdy będę chciał podpiąć mój cennik do cennika allegro to będę mógł wybrać pod który cennik? Ich liczba chyba też nie jest nieskończona...

Pobierzesz sobie cenniki z Allegro, zmodyfikujesz i podepniesz pod aukcje. W zasadzie powinno dać się tutaj ładnie wszystko zorganizować i wyprostować.

Dnia 22.03.2019 o 09:12, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy w nowym API będzie trzeba mieć w Sello różne cenniki na każde konto allegro (nawet jeśli będą toższame co do opcji)?

Tak. Myśleliśmy o wprowadzeniu metacenników, tak aby jeden cennik był podpięty pod wiele kont, ale ilość różych przypadków jakie trzeba by uwzględnić powodowała, że samo zarządzanie takimi cennikami było by bardziej skomplikowane niż wystawianie aukcji :). Pod spodem i tak musiały by być osobne cenniki dla każdego konta, bo tak to jest zorganizowane w Allegro.

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Przynajmniej w zakresie cenników :)

Się rozumie...

 

4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

250 cenników

No to nie zbraknie... Ze starych czasów mam na koncie allegro 25 cenników, a teraz tylko 3 (sellowe) na konto. Rozumiem, że będzie można je "wyaalegrować" na pozycje od 26-28... :ph34r: A pozycje od 1-25 pojawią się w Sello, ale nie będą podpięte do żadnych aukcji?

 

4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Myśleliśmy o wprowadzeniu metacenników

Z tego co widzę wystarczyła by (jak w szablonach) możliwość ich powielenia z opcją zmiany konta do którego są przypisane. No i w CENNIKACH przydałby się filtr do wyświetlenia cenników wg kont aukcyjnych.

 

Się macie z tym nowym API... W zasadzie wszystko trzeba od nowa analizować...

 

Link to postu
18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A pozycje od 1-25 pojawią się w Sello, ale nie będą podpięte do żadnych aukcji?

Jeśli ich nie podepniesz to same się nie podepną. Będą po prostu do wyboru. Ale skoro Allegro nie daje możliwości usunięcia cenników to trzeba będzie dodać pole aktywny/nieaktywny.

18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Z tego co widzę wystarczyła by (jak w szablonach) możliwość ich powielenia z opcją zmiany konta do którego są przypisane. No i w CENNIKACH przydałby się filtr do wyświetlenia cenników wg kont aukcyjnych.

Tak to mniej więcej będzie :)

18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Się macie z tym nowym API... W zasadzie wszystko trzeba od nowa analizować...

Najgorzej, że zamiast identyfikatorów liczbowych, Allegro wprowadziło identyfikatory typu GUID, np. dla kategorii - co oznacza, że trzeba przerobić każdy kawałek kodu, który przetwarza kategorię aukcji - w praktyce około 40 różnych miejsca w programie tylko dla samych kategorii.

Link to postu
15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Ale skoro Allegro nie daje możliwości usunięcia cenników to trzeba będzie dodać pole aktywny/nieaktywny.

Też o tym wczoraj myślałem... To będzie przydatna opcja.

 

15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Allegro wprowadziło

My mieliśmy miniaturki i opisy a Wy macie nowe API... :D

 

A jeszcze inna sprawa: z tego co wiem, to np. wznawianie aukcji wymagać będzie wysłania nowej ilości dostępnych szt. do serwisu i po dokonaniu zmian przez allegro dopiero wznowienia aukcji. Korzystając z innego rozwiązania zauważyłem, że między wysłaniem zmiany ilości (niezbędnej do wznowienia aukcji, która wyprzedała się do 0) a odpowiedzią że zmiana jest dokonana mija jakiś czas... dopiero potem można wysłać 'wznów'. W praktyce (przy większym ruchu) i -nastu aukcjach trwało to dobrych kilka minut... No a potem wypadało by do Sello pobrać właściwą ilość sztuk towaru z allegro (bo jeśli było w Sello sprzedanych np. 11 szt. a my ustawimy nową ilość do wysłania na np. 2 (dostępne do sprzedaży) to w Sello zostanie (minus) - 9? Jesteście już na tym etapie? Może w Sello będzie to działać sprawniej?

 

Oby tylko to nowe API lepsze było... Nie znam się na tyle, żeby ocenić czy to konieczna zmiana.... Co ze WebAPI było nie tak. Miało jakieś ograniczenia?

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jesteście już na tym etapie? Może w Sello będzie to działać sprawniej?

Jeszcze nie, więc się nie wypowiem w tej kwestii. Natomiast faktem jest, że wszystkie zlecenia wysyłane do Allegro są obsługiwane asynchronicznie i mogą trwać...

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Oby tylko to nowe API lepsze było... Nie znam się na tyle, żeby ocenić czy to konieczna zmiana.... Co ze WebAPI było nie tak. Miało jakieś ograniczenia?

Lepsze jest wrogiem dobrego - podobno ;).

Stare API było tworzone przez wiele lat. Widać, że nie ma w nim jednego spójnego pomysłu. Nowe API odzwierciedla działanie obecnych webserwisów, z których zbudowane jest Allegro. Strona www Allegro korzysta z mikroserwisów, które dostarczają odpowiednią treść i realizują pewne zadania. Nowe API z założenia ma działać tak jak strona www, w zasadzie niemal identycznie. Stare zaś, jest mocno zakorzenione w różnych wewnętrznych mechanizmach kodu portalu, co wielokrotnie utrudnia rozwój serwisu. Poniekąd zatem można powiedzieć, że jest to zmiana konieczna, żeby wreszcie odciąć ten stary kod i móc skupić się na nowościach.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

W obecnej wersji Sello można zmienić cennik w jednym miejscu - fakt, że potem muszą być zaktualizowane wszystkie aukcje, ale dzieje się to automatycznie.

Jeszcze trwają prace, ale daty publikacji nie jestem w stanie podać. W mojej sygnaturce na forum podaję informacje kiedy wersja się pojawi z przybliżeniem jakie w danej chwili jestem w stanie określić.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  Dnia 22.03.2019 o 09:12, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

czy taki 'sellowy' cennik podepnie się pod któryś CENNIK ALLEGRO i go ZMIENI?

"Nie, podpinać się nie będzie. Do wyboru będzie możliwość pobrania cenników z Allegro oraz wysłanie własnych/aktualizacja istniejących."

 

Czy chcąc dodać nową formę wysyłki do już istniejących cenników ( w sello i allegro ) już zsynchronizowanych i działających wystarczy dodać w  dwóch miejscach ( w cenniku w sello i allegro)  nową formę dostawy ? czy trzeba edytować cennik w jednym miejscu np w allegro i pobrać do sello ? 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...