Skocz do zawartości

E-sprawozdanie do KRS

Polecane posty

Jeśli chodzi o przekazywanie sprawozdań do KRS, to:

1. Sprawozdanie finansowe z postaci xml podpisane elektronicznie podpina się jako odpowiedni rodzaj załącznika.
2. Sprawozdanie z działalności - typowo PDF - podpisany tylko elektronicznie - załącza się jako odpowiedni rodzaj załącznika.
3. Uchwałę/protokół walnego - jako skan z fizycznie złożonymi podpisami - załącza się jako odpowiedni rodzaj załącznika.

Link to postu

Dlaczego mam szare pole "Podpisz podpisem kwalifikowanym"? Dokumenty podpisane, załadowane na stronę MF. Przechodzę do punktu 4 - zaznaczam osobę podpisującą - chwila czekania na podświetlenie przycisku "wybierz" w kolumnie "podpisz" - klikam na nie i mam aktywne tylko pola "podpisz ePUAP" i "Przekaż do podpisu". Pole "Podpisz podpisem kwalifikowanym" jest szare. Co mam zrobić?

Link to postu

Co innego podpisanie samych dokumentów, a co innego podpisanie złożenia sprawozdania w KRS on-line. Należy to rozróżnić.

1. Sprawozdanie finansowe podpisuje w pierwszej kolejności osoba sporządzająca - następnie cała reprezentacja zgodnie z KRS (elektronicznie)

2. Sprawozdanie z działalności podpisuje tylko reprezentacja w KRS (pdf elektronicznie).

3. Protokół z uchwały podpisują wspólnicy/udziałowcy/akcjonariusze - składając fizyczne podpisy na papierze - następnie jest to skanowane.

Przekazanie dokumentów do KRS potwierdza się złożeniem podpisu do składanych dokumentów. Tutaj wydaje mi się, że powinna to być osoba która widnieje w KRS, choć słyszałem, że podpisywała księgowa i było ok... Jednak polecam to pierwsze.

Link to postu

Wszystko się zgadza z wyjątkiem pkt 3. Tak miałam zrobione i nie było możliwości podpisania podpisem kwalifikowanym. Podpisałam elektronicznie uchwały i jeszcze raz załączyłam i poszło. Poniżej cytat z instrukcji:


"Zgłoszenie może być podpisane podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP.
Uwaga!
W przypadku gdy do zgłoszenia został dodany min. jeden dokument niepodpisany zgłoszenie może być
podpisane tylko profilem zaufanym ePUAP – akcja „Podpisz podpisem kwalifikowanym” nie będzie
dostępna.
Strona 27 z 35"

Link to postu
Dnia 26.03.2019 o 12:35, Jolanta Wincewicz napisał:

Wszystko się zgadza z wyjątkiem pkt 3. Tak miałam zrobione i nie było możliwości podpisania podpisem kwalifikowanym. Podpisałam elektronicznie uchwały i jeszcze raz załączyłam i poszło. Poniżej cytat z instrukcji:


"Zgłoszenie może być podpisane podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP.
Uwaga!
W przypadku gdy do zgłoszenia został dodany min. jeden dokument niepodpisany zgłoszenie może być
podpisane tylko profilem zaufanym ePUAP – akcja „Podpisz podpisem kwalifikowanym” nie będzie
dostępna.
Strona 27 z 35"

Z dokumentu instrukcji użytkownika systemu KRS online - strona 21.

Uwaga! Wszystkie dokumenty oprócz uchwał muszą zostać załączone do systemu podpisane podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym e-PUAP (tylko w przypadku plików w formacie xml podpisanych profilem zaufanym e-PUAP poza systemem RDF). Jedynie dokumenty uchwał mogą być dołączone do Systemu jako podpisane lub niepodpisane. Jeżeli dokumenty zostały dołączone jako niepodpisane, Użytkownik ma możliwość podpisania zgłoszenia (wraz z niepodpisanymi załącznikami) tylko i wyłącznie z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP

 

Czy instrukcja jest sprzeczna sama z sobą?

Nie mniej ja pisałem i tak o podpisaniu dokumentów składanych przez osobę widniejącą w KRS - tożsame każdego dokumentu w tym i tej uchwały z protokołem.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...