Skocz do zawartości

Dokumenty końcowe

Polecane posty

Witam serdecznie,

bardzo proszę o pomoc. Udało mi się skonfigurować wszystko ale poległem na możliwości zbiorowego generowania dokumentów sprzedażowych.

Dokumenty wstępne się generują ( ZK z subiekta ) bez problemu. Pojedynczo również mogę tworzyć dokumenty , czyli poprzez prawy przycisk  wybierając dokument końcowy ( liczba pojedyncza). Ale jak zaznaczę kilka transakcji i kliknę w ,, dokumenty końcowe" (liczba mnoga) to nic się nie dzieje, żadnego błędu nawet nie wyrzuca. Screen w załączniku. Nie umiem tego lepiej wytłumaczyć.

I drugi kłopot to taki że w momencie kiedy tworzę ręcznie dokument końcowy ( paragon lub fakturę) , to zapisuje mi się on bez nazwy. Mam ustawione ze wszystkie dokumenty końcowe zapisują się w katalogu ,,Dokumenty SELLO" , i tworząc je ręcznie czasami się zapiszą prawidłowo a czasami jest bez nazwy i one się nadpisują. O co to może chodzić ?

Załączam również screen.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

screen.jpg

screen2.png

Link to postu

Tak, miałeś rację. Miałem ustawione z możliwością edycji. Przestawiłem na zbiorczo. Wielkie dzięki.

Mnie tez rozrzuciło tabelkę w paragonach bo kombinowałem z wrzuceniem logo i okazało się że miałem źle wymiary wprowadzone .

Czy może ktoś się domyśla dlaczego tak się dzieje?

w momencie kiedy tworzę ręcznie dokument końcowy ( paragon lub fakturę) , to zapisuje mi się on bez nazwy. Mam ustawione ze wszystkie dokumenty końcowe zapisują się w katalogu ,,Dokumenty SELLO" , i tworząc je ręcznie czasami się zapiszą prawidłowo a czasami jest bez nazwy i one się nadpisują. O co to może chodzić ?

Link to postu
11 godzin temu, Leszek Wasyk napisał:

czasami się zapiszą prawidłowo a czasami jest bez nazwy i one się nadpisują. O co to może chodzić ?

Czy w Sello po takim zapisie w transakcji widać numer utworzonego dokumentu? Jak wygląda szablon ścieżki dla dokumentu w parametrach systemu sprzedaży > zakładka dokumenty?

Link to postu
6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy w Sello po takim zapisie w transakcji widać numer utworzonego dokumentu? Jak wygląda szablon ścieżki dla dokumentu w parametrach systemu sprzedaży > zakładka dokumenty?

Tak w Sello jest numer dokumentu , na pierwszy rzut oka jest wszystko ok. Tylko jak wchodzę w FOLDER  to jest dokument bez nazwy. I w sytuacji kiedy puszczam maila do klienta do ktorego nie został wygenerowany dokument bo np jest to reklamacja to załącza się automatycznie ten pusty dokument.

Scieka C:\\Sello_dokumenty_PDF\\[Transakcja::DokumKoncowy|strip=`_`|replace=`/==_`].pdf

Link to postu

Czy ktoś jeszcze ma podobny problem?

Pusty dokument załącza się jeśli wiadomość generowana jest z szablonu - czy w tym szablonie potrzebny jest szablon załącznika?

Inna możliwość, to dodać w mailu w szablonie załącznika modyfikator | default=`brak_dokumentu` - w sytuacji gdy tag Transakcja::DokumKoncowy... zwróci pustą wartość, zostanie ona zamieniona na brak_dokumentu.pdf i jeśli takiego pliku nie ma, to nic się nie załączy.

 

Link to postu
  • 5 tygodni później...
Dnia 25.03.2019 o 20:07, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A jak masz tutaj ustawione?

image.png.d0e2db6bff29f97950d7971c261609b4.png

 

Co do zapisu to nie wiem. Też mam pewien problem - u mnie faktury zapisują się poprawnie a paragony są puste w środku (tylko zarys tabelki), chociaż tytuły plików są prawidłowe...

Mam podobny problem, ale zmiana na "zbiorczo" nie pomogła. Dalej dokumenty końcowe nie chcą generować się zbiorczo. Czy jest coś jeszcze co warto sprawdzić?

Link to postu
21 godzin temu, Radosław Krupiński napisał:

Mam podobny problem, ale zmiana na "zbiorczo" nie pomogła. Dalej dokumenty końcowe nie chcą generować się zbiorczo. Czy jest coś jeszcze co warto sprawdzić?

Warto pamiętać, że zmiany w parametrach działają dla nowych transakcji (pobranych już po zmianie parametrów), w transakcjach już pobranych musisz zmienić sposób tworzenia dokumentu przy pomocy "Zmian zbiorczych"

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dziękuję za wskazówkę. W zasadzie okazało się, że problem leży gdzie indziej. Dokumenty zaczęły tworzyć się automatycznie w subiekcie, ale nie drukują się automatycznie ( faktury) oraz nie fiskalizują się na drukarce automatycznie. Czy powinienem zaznaczyć jeszcze jakąś opcję w wydrukach? Przy realizowaniu dokumentu końcowego pojedynczo, drukuje się i fiskalizuje od razu po zamknięciu okienka z subiekta, ale tutaj przy hurtowym tworzeniu dokumentów końcowych niestety nie idzie to z automatu :(

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

troszkę odgrzewam kotleta.

Chce wydrukować / wygenerować dokumenty sprzedaży w tym przypadku PAi do wszystkich zaznaczonych transakcji będących w Transakcje > Wszystkie

Po wybraniu opcji pod PPM Dokumenty końcowe niestety nie ma efektu w Subiekcie GT. Cały czas krąży się kółeczko postępu System Sprzedaży.

Jak rozwiązać ten problem ?

 

transakcje.png

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Witam, mam dwie zagwozdki w temacie zbiorczego tworzenia dokumentów końcowych, dlatego podpinam się pod tą dyskusją.

W Transakcjach tworzę zbiorczo dokumenty końcowe. Po ok. 20-30 sek. mielenia (czasem dłużej) dokumenty końcowe zostają utworzone, ale nie są fiskalizowane w Subiekcie. Gdy dokumenty tworzone są pojedynczo, to wtedy dokument jest fiskalizowany w Subiekcie i drukuje się na drukarce fiskalnej. Moje pytania są następujące:

1) Czy przy zbiorczym tworzeniu dokumentów końcowych możliwe jest automatyczne drukowanie paragonów na drukarce fiskalnej? Domyślam się, że jeżeli dokument zostanie wydrukowany, to jednocześnie zostanie sfiskalizowany.

2) Czy przy zbiorczym tworzeniu dokumentów końcowych możliwe jest ustawienie kategorii dokumentu? Mamy różne kanały sprzedaży online, chcielibyśmy, aby wszystkie dokumenty końcowe z z jednego konta Allegro były przypisane do jednej kategorii w Subiekcie.

Edytowane przez Paweł Antoszczak
Link to postu

Jakiś czas temu miałem podobny problem z drukowaniem zbiorczym teraz śmiga,   pierwszej kolejności zmiana ustawień na "zbiorczo" nadal nie działało a po wykonaniu polecenia SQL od @Bartosz Rosa , działa choć żeby wykonało się drukowanie potrzeba poczekać aż przestanie wykonywać się  proces "System sprzedaży" i jak się już puści "Dokumenty końcowe" trzeba poczekać około 4 min w zasadzie lepiej puścić więcej niż mniej "Obiektów" bo czasy są bardzo podobne. W dodatku tuż po wydrukowaniu ostatniego paragonu należy jeszcze poczekać aż przetworzy wszystko w programie
update tr__transaction set tr_InitDocDirty = 0 where tr_InitDocDirty = 1

Link to postu

W Parametrach transakcji mam ustawiony Sposób wystawiania dokumentu końcowego na "zbiorczo". 

18 godzin temu, Jakub Engler napisał:

update tr__transaction set tr_InitDocDirty = 0 where tr_InitDocDirty = 1

@Jakub Engler napisz proszę, czy to jest polecenie SQL o którym pisałeś? 
@Bartosz Rosa podpowiedz proszę, co robi to polecenie i czy mogę je zastosować do wersji 1.35.0?

Czy dobrze rozumiem, że jeżeli w Transakcjach wykonam zbiorczo dokumenty końcowe, to najpierw trzeba odczekać pewien czas na wygenerowanie dokumentów końcowych w Subiekcie (tak jest u mnie), a potem jeszcze odczekać kolejny czas na wydrukowanie (fiskalizację) tych dokumentów?

Link to postu
1 godzinę temu, Paweł Antoszczak napisał:

podpowiedz proszę, co robi to polecenie i czy mogę je zastosować do wersji 1.35.0?

Można. Czyści ono flagi informujące o tym, że są jakieś ZK do zaktualizowania. Powodować to może problem z odwrotną synchronizacją gdy gdzieś w bazie Subiekta brakuje ZK, które jest referencjonowane w bazie Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...